تلاش معاونت مطبوعاتی توجه به تولید محتوا و گشایش زنجیره خبرنگاران استساعت: 23:56
تاریخ انتشار: ۱۳۰۱/۰۵/۲۷
کد خبر: 1890933

مهدی پور گفت: تلاش 10 ماهه اخیر معاونت مطبوعاتی تمرکز بر تولید محتوا و راه اندازی زنجیره خبرنگاران و توجه بیشتر به قوانین مغفول مانده برای بقای مشاغل بوده است. و فعالیت های حرفه ای و در این راستا تمامی اقدامات در راستای همین امر است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش دیار آفتاب؛ فرشاد مهدی پور معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد در مراسم گرامیداشت 26 مرداد روز خبرنگار در استان مرکزی گفت: بدون شک حوزه رسانه یکی از اولویت های دولت محسوب می شود. جهاد و جنگ نرم به میدان می آید اما بدون خبرنگاران کار رسانه پیشرفت نمی کند.

مهدی پور تصریح می کند: استان مرکزی زادگاه بزرگترین جهادگر جهان است و انقلاب امام راحل دقیقاً یک انقلاب رسانه ای است.

وی ادامه داد: تلاش معاونت مطبوعاتی در 10 ماه گذشته تمرکز بر تولید محتوا و شروع زنجیره خبرنگاران و توجه بیشتر به قوانین مغفول مانده برای تضمین بقا بوده است. مشاغل و فعالیت های حرفه ای و از این نظر تمامی اقدامات مربوط به این امر است. منحرف می شوند

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: در 10 ماه گذشته دو هزار نفر از اهالی فرهنگ، رسانه و هنر در صندوق هنر ثبت نام کرده اند و بیمه این صندوق سخت و بی ضرر است اما این بیمه باید توسط رسانه ها انجام شود.

وی افزود: امیدواریم بتوانیم امکانات ارزان قیمتی را در اختیار عکاسان خبری و اصحاب رسانه قرار دهیم، هرچند حق چاپ در عکاسی در کشور تعریف نشده و عکاسان در این زمینه دست و پنجه نرم می کنند.

مهدی پور گفت: خانه مطبوعات استان مرکزی در اساسنامه خود دچار مشکل است و مقرر شده مدیرکل فرهنگ و ارشاد برای حل مشکل این خانه در استان کار کارشناسی تشکیل دهد.

وی افزود: چیزی به نام یارانه کاغذ وجود ندارد و در سال 1396 به دلیل بحران ارزی در کشور، وزارت ارشاد وارد حوزه واردات کاغذ شد و از ارز ترجیحی وارد شد اما کار متوقف شد. باز هم و سال 1378 و 1400 سال پیش از بین نرفت، از ابتدای دولت سیزدهم رئیس جمهور شخصا پیگیر این موضوع بوده و ابلاغیه های مختلفی صورت گرفته و در نهایت مسائل حقوقی و ساختاری حل شده است و امیدواریم که یک مقاله ارزان و مفید برای کمک به نشریات بر اساس خود اعلامی رسانه ای اختصاص داده خواهد شد.

مهدی پور یادآور شد: وزارتخانه از برگزاری دوره‌های آموزشی حمایت می‌کند و نمایشگاه‌های محلی، منطقه‌ای و کشوری برگزار می‌شود و در رابطه با اینترنت خبرنگاران امروز انجام شد و متعاقباً به بقیه خبرنگاران تعمیم خواهد یافت.

وی خاطرنشان کرد: در سال های گذشته تخلفاتی در ارائه اینترنت به خبرنگاران صورت گرفته است و اگر خبرنگاران به سامانه یکپارچه رسانه ارجاع داده می شوند، تنها به دلیل حمایت از خبرنگاران بوده و این حمایت از طریق ستاد خبری است. و امیدواریم دولت بتواند در بازه‌های زمانی مختلف از رسانه‌ها و خبرنگاران برحسب تمایل حمایت کند.

انتهای پیام/