تقویت تعاملات دوجانبه اجرای قانون با مراکز علمی و شرکت های علم محورزمان: 00:01
تاریخ انتشار: 1401/03/27
کد خبر: 1876499

رئیس اداره تحقیقات انتظامی کاربردی آذربایجان شرقی:

اکبریان آذر گفت: شعار امسال تقویت تعامل دوسویه پلیس استان با مراکز علمی و تشکل های علم محور برای رسیدگی به موقع و رسیدن و تولید خروجی مورد نیاز سازمان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش تبریزبیدار، سرهنگ علی اکبریان آذر بعدازظهر پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: دفاتر تحقیقات کاربردی پژوهشگاه علوم انتظامی و اجتماعی فراضا از سال 1387 در استان ها فعالیت می کنند و از آن زمان به بعد معاونت ارتباط نیروی انتظامی فعالیت می کنند. فرماندهی در مراکز علمی و آموزشی مشارکت داشته است، جوامع با دانش آموزان و سایر سازمان ها و ادارات منطقه ای ایفای نقش کرده است.

وی بیان کرد: هدف اصلی دفاتر تحقیقات کاربردی به روز رسانی علمی بخش های موثر امنیت عمومی از طریق توسعه مشارکت اجتماعی و استفاده از فعالیت های حل مسئله و پژوهشی و دستیابی به تولید و تامین امنیت عمومی در استان است. .

رئیس دفتر تحقیقات کاربردی انتظامی استان، مهمترین وظایف دفاتر تحقیقات کاربردی را تولید دانش بومی مورد نیاز نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، استقرار سامانه علمی و پژوهشی برای رفع نیازهای فعلی و آتی برای توانمندسازی برشمرد. مشارکت مردم در امور امنیتی، توسعه تحقیقات و سازمان با انعقاد و زمینه سازی تفاهم نامه و استفاده از پتانسیل شخصیت های برجسته و فرهیختگان علمی و دانشگاهی – شرکت های علم محور و کارشناسان منطقه ای و.

اکبریان آذر افزود: ما توصیه نمی کنیم که رهبر معظم انقلاب در ابلاغ مرحله دوم انقلاب مانند کشورهای غربی از علم سوء استفاده کنند، اما به شدت اصرار داریم که نیاز ملت جوشانده شود. این منبع دانش در میان ماست». حمدا … استعداد علم و پژوهش در کشور ما بالاتر از میانگین جهانی است.

وی خاطرنشان کرد: فرماندهی انتظامی با تمجید تحسین برانگیز شهروندان، حمایت ها و تشویق های بی دریغ مسئولین و بویژه اصحاب رسانه توانسته رکورد قابل قبولی را برای جامعه رقم بزند.

رئیس دفتر تحقیقات نیروی انتظامی استان گفت: جذب مقالات علمی و پژوهشی، شناسایی مشاهیر، جذب و حمایت از آنان با ارائه طرح های صنعتی و غیر صنعتی مرتبط با ماموریت های انتظامی استان برای حضور در نمایشگاه بین المللی ایپاس، شناخت و حمایت از نخبگان. کشور اصلی تعامل سازمانی دفتر تحقیقات کاربردی است.

وی حمایت از ایده های جدید و بدیع پلیسی، حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری در موضوعات مرتبط با ماموریت های پلیس و شناسایی و جذب متقاضیان خدمت وظیفه عمومی را از دیگر تعاملات خارج از سازمان عنوان کرد.

اکبریان آذر در خاتمه افزود: شهروندان می توانند ایده های خود را مطابق با ماموریت های پلیس در هر حوزه شناسایی و به عنوان چشمان بیدار جامعه به این اداره ارسال کنند.

پایان پیام/