تقلای بی‌مورد اعضا برای رسمیت‌بخشی به نشست هیأت‌رئیسه/ تردید مهم در رسمیت جلسه فدراسیون فوتبال با غیبت سراجی!ساعت: 12:29
منتشر شده در مورخ: 1401/02/18
شناسه خبر: 1837180

جلسه امروز هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال با غیبت یکی از اعضا عملاً رسمیت نیافت.


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانا؛ جلسه هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال جهت بررسی و احتمالاً امضای صورت‌های مالی در شرایطی از حوالی ساعت ۹:۳۰ در مرکز ملی فوتبال آغاز شده که تنها ۶ نفر به شکل حضوری در محل برگزاری نشست حاضر شده‌اند و خبری از ۲ عضو دیگر نیست.


سیده‌شهره موسوی که به علت اتهام کلاه‌برداری در پرونده رمزارز کینگ‌مانی شرکت هرمی بادران در بازداشت به‌سر می‌برد و مهرداد سراجی هم در اعتراض به عدم موافقت سرپرست فدراسیون در تغییر دبیرکل، پیش از این در توئیتر اعلام کرده بود که دیگر در جلسات هیأت رئیسه حضور نخواهد یافت.


از بین این ۲ عضو، مهرداد سراجی پای حرفش ایستاد و به قولی که داده بود، عمل کرد اما شنیده شده که نایب‌رئیس بانوان فدراسیون فوتبال علی‌رغم سپری کردن بازداشت، توانسته به شکل غیرحضوری و آنلاین در جریان نشست هیأت رئیسه قرار بگیرد؛ موضوعی که تأیید و تکذیب آن چندان ساده نیست.


حتی در صورت حضور آنلاین موسوی هم باید در نظر داشت که جلسات هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال بدون حضور تمامی اعضای فعلی یعنی ۸ نفر، رسمیت ندارد و مصوبات آن هم لازم‌الاجرا نیست. با این تفاسیر با وجود تلاش و تقلای بی‌مورد بسیاری از اعضای هیأت رئیسه، رسمیت این جلسات از بین رفته.


عدم حضور سراجی هم به معضلی برای سایر نفرات تبدیل شد تا دیگر بهانه‌ای برای پنهان‌سازی واقعیت وجود نداشته باشد. سیدمیرشاد ماجدی، طهمورث حیدری، احسان اصولی، احمدرضا براتی، بهرام رضائیان و خداداد افشاریان تنها اعضایی هستند که در نشست مذکور به همراه دبیرکل فدراسیون حاضر شده‌اند.


حسن کامرانی‌فر، دبیرکل فدراسیون فوتبال پیش از این از فدراسیون جهانی درباره نحوه رسمیت یافتن جلسات هیأت رئیسه طبق مفاد اساس‌نامه سؤال کرده بود که بر اساس نظر فیفا، تنها با حضور تمامی اعضای موجود یعنی ۸ عضو از ۱۱ کرسی ممکن، نشست‌ها رسمی بوده و مصوباتش لازم‌الاجراست.


هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال در حالی امروز صورت‌های مالی را مورد بررسی قرار می‌دهد که طبق ماده ۲۷ بند سه موظف است ۲۱ روز قبل از تاریخ برگزاری مجمع (۲۰ اردیبهشت ماه سال جاری)، دعوت‌نامه رسمی برای اعضا که شامل دستور صورت‌جلسه، گزارش عملکردها و صورت‌های مالی است را ارسال کند.


 


ماده ۲۸ اسا‌سنامه فدراسیون فوتبال نیز از رسمی بودن صورت‌های مالی با امضای تمام اعضای هیأت رئیسه و اعلام دبیرکل فدراسیون به صراحت صحبت می‌کند؛ این در حالی است که با عدم حضور مدیرعامل پیشین باشگاه سایپا، عملاً صورت‌های مالی رسمیت نخواهند داشت.


 


انتهای پیام/


 


 

رژیم لاغری سریع