تفاهم نامه ایران و قطر برای گسترش همکاری ها در ورزش و جوانان / امضای تفاهم نامه در سفر وزیر قطر به تهرانساعت: 17:51
تاریخ انتشار: 1401/03/23
کد خبر: 1855736

وزرای ورزش و جوانان ایران و قطر در دوحه دیدار کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان کشورمان که به دعوت وزارت ورزش و جوانان در دوحه به سر می برد، امروز با صلاح بن غانم علی همتای قطری خود دیدار و گفتگو کرد. بعد از ظهر.

در این دیدار وزیر ورزش و جوانان قطر در خصوص تقویت روابط دو کشور و این کشور صحبت کرد و بر تقویت روابط در حوزه ورزش و جوانان و نقاط مشترک دو کشور تاکید کرد. دو موضوع، آمادگی و علاقه قطر برای گسترش. این همکاری ها اعلام شده است.

حمید سجادی با اشاره به میزبانی قطر در جام جهانی برای این کشور آرزوی موفقیت در میزبانی این مسابقات کرد.

وزیر ورزش و جوانان همچنین از همتای قطری خود برای سفر به ایران دعوت کرد و کشورمان نیز برای امضای تفاهم نامه مشترک اعلام آمادگی کرد و موضوع ورزش و جوانان دو کشور اعلام آمادگی کرد.

در ادامه دو طرف نمایندگانی را برای تبادل نظر و گفتگو برای تهیه پیش نویس این تفاهم نامه انتخاب کردند که قرار بود در سفر وزیر ورزش و جوانان قطر به تهران، به سرعت تهیه و به امضای دو کشور برسد.

سجادی در این نشست به وزیر ورزش و جوانان قطر پیشنهاد کرد که ورزشکاران قطری بتوانند از مناطق مختلف ایران در مناطقی که نیاز به تمرین در ارتفاعات دارند استفاده کنند. استفاده از امکانات آب و صخره نوردی در نقاط مختلف ایران نیز از دیگر پیشنهادات سجاد است که با استقبال قطر مواجه شده است.

احسان قاضی زاده هاشمی، نماینده فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی نیز درباره همکاری های دوجانبه در زمینه سوارکاری گفت: قطر در بخش های مختلف از جمله اسب سواری در ایران فرصت های سرمایه گذاری دارد و استان هایی مانند گلستان ظرفیت فوق العاده ای برای این امر دارند. این.”

وزیر ورزش و جوانان قطر همچنین از وزیر ورزش و جوانان قطر برای بازدید از اماکن ورزشی مشهد در سفر نماینده مردم ورزش و جوانان قطر به ایران دعوت کرد.

محمدمهدی فورواردین، نماینده فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به فعالیت شرکت قطری در شهرستان فراشبند بخشدار دهرم استان فارس، آمادگی خود را برای توسعه این سایت ها با همکاری قطر اعلام کرد. بخش پرورش شتر.

پایان پیام/