تغذیه سالم – شیر بادام

شیر اولین غذایی است که انسان پس از ورود به زمین دریافت می کند. در آن زمان تمام نیازهای تغذیه ای بدن را تامین می کند. برای مدت طولانی مردم برای تغذیه روزانه خود به شیر حیوانات وابسته بوده اند، حتی بزرگسالان نیز به صورت روزانه شیر مصرف می کنند. اما، مشخص شد که شیر تأثیر نه چندان خوبی روی افراد دارد. به عنوان مثال، حاوی چربی‌های غیراشباع است که برنامه‌های کسانی را که می‌خواهند وزن کم کنند، خراب می‌کنند. این کالری اضافی یک بار در روز در نهایت منجر به تجمع چربی های ناخواسته در بدن می شود. این چربی ها اثرات نامطلوبی بر سلامت افراد دارند. همچنین افراد زیادی هستند که به شیر حساسیت دارند یا ممکن است در هضم شیر مشکل داشته باشند. بنابراین شیر بادام گزینه ای عالی برای دوستداران شیر است که طعم خامه ای را دوست دارند، اما می خواهند از چربی های ناسالم و پروتئین های حیوانی دور شوند. شیر بادام را می توان به صورت تجاری خریداری کرد و همچنین می توان آن را به راحتی در خانه تهیه کرد. این کار با مخلوط کردن بادام آسیاب شده و آب در مخلوط کن انجام می شود.

بادام آنزیم‌های موجود در سیستم بدن را فعال می‌کند تا مکانیسم‌های بدن ارتقاء یابد و عملکرد صحیح بدن انجام شود.

برای گیاهخوارانی که محصولات حیوانی را به دلخواه یا به دلیل مشکلات سلامتی مصرف نمی کنند، شیر بادام بهترین راه است. این شیر جز خود بادام و آب مواد دیگری ندارد.

برای کسانی که نگران طعم آن هستند، مطمئن باشید که شیر بادام طعم بسیار مطبوعی دارد که کارشناسان آن را “سبک، آجیلی” توصیف می کنند. شیر همچنین سبک و شفاف است و روان است که مصرف آن را نه تنها برای سلامتی بلکه برای لذت بردن از آن نیز ضروری می کند.

تحقیقات نشان می دهد که بیشتر مشکلات پوستی مانند آکنه در نتیجه رژیم غذایی نامناسب است. شیر عامل اصلی ایجاد جوش های آکنه روی پوست است. با این حال تحقیقات بیشتر نشان داده است که شیر بادام هیچ تاثیری روی پوست ندارد زیرا چربی اشباع شده ندارد. این تضمین می کند که هیچ رسوبی در سطح پوست وجود ندارد. بنابراین برای افرادی که می خواهند پوست خوبی داشته باشند، شیر بادام بهترین است. به جای معرفی محصولات خشن، آکنه را به روشی طبیعی درمان می کند تا بعداً اثرات مخرب تری روی پوست داشته باشد.

شیر بادام بسیار ارزان تر از شیر معمولی است. این به شما مواد مغذی بیشتری را با نرخ ارزان‌تری نسبت به معمولی می‌دهد. همچنین ثابت می کند که میان وعده بهتری نسبت به میان وعده های معمولی که سرشار از کالری، مواد شیمیایی و هورمون هایی هستند که برای بدن مضر هستند.

شیر بادام را می توان در دستور العمل های دیگر مانند کیک، شیرینی و همچنین به عنوان افزودنی در غذاهای معمولی استفاده کرد. این به این دلیل است که طعم مطبوعی دارد و طعم آن را به شکل منفی تغییر نمی دهد.

بنابراین می توانید با انتخاب استفاده از شیر بادام، میزان مصرف روزانه شیر خود را یک قدم بیشتر به سلامتی خود تبدیل کنید.