تصویب طرح شهرک سازی جدید در سفر بایدن به سرزمین های اشغالی به تعویق افتاد.ساعت: 02:20
تاریخ انتشار: 1301/04/22
کد خبر: 1882741

رسانه های صهیونیستی سه شنبه شب اعلام کردند که دولت تل آویو طرح ساخت چندین هزار واحد مسکونی برای صهیونیست ها را به تعویق انداخته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ این شهرک شامل 2000 واحد مسکونی جدید برای یهودیان در شهر قدس بود.


ایلیت شاکید، وزیر کشور اسرائیل گفت که طرح شهرک سازی که به دلیل سفر بایدن به تعویق افتاده است، هفته آینده برای تصویب ارائه خواهد شد.

برخی تحلیلگران بر این باورند که این اقدام به منظور مصون نگه داشتن رژیم صهیونیستی از فشار سازمان های حقوق بشری برای تضعیف حقوق پایمال شده مردم فلسطین است.

در همین راستا روزنامه روی آلوم در گزارشی درباره سفر رئیس جمهور آمریکا به منطقه نوشت که بایدن به خاطر مسئله فلسطین و همچنین احیای عملیات صلح مرده به منطقه نمی رود، بلکه هدفش حمایت از امنیت است. صهیونیست ها و تقویت آن و تشکیل ناتوی عربی. توسط اشغالگران اسرائیلی هدایت می شود.

این روزنامه به شور و شوق وصف ناپذیر تشکیلات خودگردان فلسطین و رئیس آن محمود عباس برای سفر آتی بایدن به منطقه و آمادگی آنها برای پهن کردن فرش قرمز برای دستان آغشته به خون فلسطینی های آمریکا به دلیل حمایت از جنایات در منطقه اشاره کرد. آویو این اقدام را محکوم کرد.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، در اولین سفر خود به غرب آسیا (خاورمیانه)، در تاریخ 22 تا 25 ژوئیه 1401 وارد فلسطین اشغالی شد و با مقامات رژیم صهیونیستی و بعداً با تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار کرد تا این تلاش ها را آغاز کند. ناظران شک دارند که کارساز باشد.

انتهای پیام/