تصاویر ایستگاه های مترو کوم آماده استساعت: 12:01
تاریخ انتشار: 1301/06/28
کد خبر: 1898159

فاز اول مترو قم تقریبا تکمیل شده و تابلوهای راهنما نصب شده و واگن ها منتظر عرضه هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به نقل از قم فردا بیش از ده سال از آغاز پروژه ریلی شهری می گذرد که با فراز و نشیب های زیادی روبرو بوده و امروز فاز اول مترو قم به طول 6 کیلومتر آماده و داغ است.

مترو قم یکی از مهم ترین و بزرگترین پروژه های شهری قم است که در 2 خط الف و ب طراحی و با برگزاری مناقصه در سال 1388 به پیمانکار قرارگاه خاتم الانبیا برای احداث خط 1 واگذار شد. در مجموع 860 میلیارد تومان.

خط 1 این پروژه خط شمال غرب شهر کوم را به جنوب شرقی آن به طول 14 کیلومتر و دارای 14 ایستگاه و در 2 فاز تعریف شده است از ایستگاه کوالا کامکار تا میدان مطهری و فاز 2 از میدان مطهری تا ایستگاه مسجد جمکران ادامه دارد و هم اکنون این پروژه در فاز اول سهم محصولات ایرانی بار قابل توجهی را به دوش می کشد.

خط A مترو قم که از مسجد جانکران شروع و به قلعه کامکار ختم می شود، با حفظ دسترسی محلی، تقریبا آماده بهره برداری است.

ابراهیم معتمدی در خصوص آخرین پیشرفت مترو کوم گفت: مترو تا به امروز چالش های زیادی را پشت سر گذاشته است و تلاش می کنیم در دولت جدید خط مترو راه اندازی شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری کوم تصریح کرد: خرید واگن ها توسط معاونت رئیس جمهور ادامه دارد و شهرداری و سازمان قطار شهری نیز در حال عقد قرارداد با شرکت جدید برای استقراض واگن ها هستند. شهرها

وی از پیشرفت بیش از 90 درصدی پروژه مترو در خط یک خبر داد و گفت: در حال حاضر برای راه اندازی خط یک مترو تنها به تامین واگن نیاز داریم و امیدواریم تلاش مردم و دولت به ثمر برسد. باید ظرف 10 سال اجرا شود.»

معتمدی در خاتمه تاکید کرد: مدیریت شهری و منطقه با هم همکاری می کنند، این فاز در مدت کوتاهی به اتمام رسیده و مردم تا چند ماه آینده شاهد افتتاح خط مترو خواهند بود.