تسهیل حضور رژیم صهیونیستی در جمهوری آذربایجان با توافق باکوساعت: 21:30
تاریخ انتشار: 1301/04/11
کد خبر: 1880339

این رسانه از توافقات جمهوری آذربایجان و رژیم موقت صهیونیستی در زمینه امنیت سایبری، حمل و نقل هوایی و تسهیل حضور صهیونیست ها در جمهوری آذربایجان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ رسانه ها از توافقات جمهوری آذربایجان و رژیم موقت صهیونیستی در زمینه حمل و نقل هوایی و امنیت سایبری خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دولتی «آزارتاز»، «رشاد نبی اف» وزیر توسعه دیجیتال و حمل و نقل دیجیتال آذربایجان در سفر کاری خود به فلسطین اشغالی با مقامات رژیم صهیونیستی دیدارهای دوجانبه داشت. در این سفر قرارداد حمل و نقل هوایی بین وزارت حمل و نقل جمهوری آذربایجان و وزارت حمل و نقل و ایمنی راه تل آویو امضا شد.

بر این اساس این توافقنامه سفر متقابل شهروندان جمهوری آذربایجان و صهیونیست ها را تسهیل می کند. مراو میخیلی، وزیر حمل و نقل و ایمنی راه رژیم صهیونیستی نیز از رشد روابط دو طرف ابراز خرسندی کرد و از توافقنامه حمل و نقل هوایی قدردانی کرد. در این دیدار درباره همکاری های حمل و نقل اسرائیل و جمهوری آذربایجان تبادل نظر شد.

همزمان در این سفر مقام آذربایجانی با وزیر گردشگری رژیم صهیونیستی دیدار و گفتگو کرد. رشاد نبیف با اشاره به فرصت‌های بالقوه برای همکاری در حوزه گردشگری، از فعالیت‌های دفتر نمایندگی تجاری و گردشگری آذربایجان که سال گذشته در اسرائیل افتتاح شد، بسیار قدردانی کرد.

در این سفر قراردادی بین سرویس امنیت الکترونیک و موسسه معروف فناوری صهیونیستی (تکنیون) به امضا رسید. بر اساس این قرارداد، مرکز امنیت سایبری جمهوری آذربایجان باید افتتاح شود. تحت این برنامه، آموزش در باکو توسط کارکنان آموزشی دانشگاه فنی تکنیون انجام می شود.

وی در دیدار با مقامات جمهوری آذربایجان با مدیر سازمان فضایی اسرائیل گفت و گو کرد و در این دیدار چشم انداز همکاری با صنعت علوم فضایی رژیم صهیونیستی مورد بررسی قرار گرفت.

از آژانس‌ها و شرکت‌های صهیونیستی دعوت می‌شود در کنگره بین‌المللی فضانوردی که در سال ۲۰۲۳ در باکو برگزار می‌شود، شرکت کنند.

باکو و تل آویو روابط نظامی گسترده ای دارند و رئیس جمهوری آذربایجان اخیراً گفته است که این کشور هواپیماهای بدون سرنشین موسوم به «مهاجم آسمان» و «هاروپ» را از اسرائیل خریداری کرده است و هیچکس از این موضوع اطلاعی ندارد. پهپادها هم برای نظارت و هم برای جنگ استفاده می شوند.

چندی پیش وزیر دارایی رژیم صهیونیستی در راس هیاتی بلندپایه وارد باکو شد و با الهام علی اف رئیس جمهور این کشور دیدار و گفتگو کرد.

انتهای پیام/.