تحریم ها تولید تسلیحات پیشرفته روسیه را متوقف کرد


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ «راب بائر» رئیس کمیته نظامی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) مدعی شد که تحریم های جهانی علیه روسیه تولید تسلیحات پیشرفته توسط این کشور را متوقف کرده است.

بائر در مصاحبه با رویترز خاطرنشان کرد که روسیه تولید تسلیحات پیشرفته را به دلیل تحریم های بین المللی متوقف کرده است، اما اذعان کرد که صنایع مسکو همچنان می توانند مقادیر زیادی مهمات تولید کنند.

او صبح روز شنبه به رویترز گفت: “آنها (روسیه) تحت فشار تحریم های بیشتری قرار دارند زیرا برخی از قطعات مورد نیاز آنها برای سیستم های تسلیحاتی آنها از صنایع غربی می آید. “ما اولین نشانه های تحریم ها را می بینیم که بر توانایی آنها (روسیه) تاثیر می گذارد. برای تولید موشک‌های کروز و سلاح‌های پیشرفته. اکنون می‌بینیم.»

یک مقام نظامی ناتو با اشاره به چالش هایی که روسیه و اوکراین به دلیل نیاز به دستیابی به تسلیحات متعارف با سرعت بالا با آن روبرو هستند، گفت: تا آنجا که ما می دانیم، روس ها هنوز پایگاه صنعتی قابل توجهی دارند و می توانند مقادیر زیادی سلاح تولید کنند. . . ».

به گفته رویترز، 85 درصد از نیروهای روسیه در حال حاضر در جنگ با اوکراین هستند که توانایی مسکو را برای گسترش حضور نظامی خود در نقاط دیگر کاهش می دهد.

این ادعاها در حالی مطرح شد که یک مقام ارشد دولت آمریکا که نخواست نامش فاش شود، به سی ان ان گفت که از اینکه تحریم های بین المللی تأثیر زیادی بر اقتصاد روسیه نداشته است، ناامید است.