تا روز جمعه در مناطق زلزله زده کانکس ایجاد می شود/ روزانه 5000 سهمیه غذا و 2000 آب معدنی توسط سپاه توزیع می شود.ساعت: 23:31
تاریخ انتشار: 1401/04/15
کد خبر: 1881506

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: ستاد منطقه ای سپاه، نیروی دریایی و مدینه منوره برای تقسیم مناطق زلزله زده و امداد رسانی به مردم عزیز و صبور شهرستان مهران شهرستان بندرلنگ همکاری می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ سردار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز در گفت و گو با رادیو جوان گفت: مناطق زلزله زده غرب هرمزگان را بین سه نیروی دریایی مدینه منوره و سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان تقسیم کرده ایم.

وی با اشاره به خسارت شدید زلزله و تخریب 100 درصدی روستای سایه خوش و جمعیت حدود 400 خانواری این روستا گفت: روستای سایه خوش توسط نیروی دریایی سپاه تخریب شد و برخی روستاهای آسیب دیده دیگر در منطقه کلاتو، کناخ، چاه تخریب شد. احمد و … همچنین قرارگاه نیروی زمینی سپاه در مدینه منوره وظیفه امداد رسانی و خدمات رسانی و سپاه استان نیز آواربرداری و تخلیه و تخلیه مردم از منازلشان را بر عهده دارد. آوار تا بتوانیم خدمات مناسبی را به مردم ارائه دهیم.

سردار تنگسیری درباره ورود 160 کلبه به منطقه و راه اندازی بیش از 70 کلبه تاکنون در روستای سایه خوش گفت: این کلبه ها نیاز به کولر دارند، امروز 70 دستگاه کولر به منطقه فرستاده ایم و یخچال نیز گرفته ایم. . منطقه و هر روز 5000 پرس غذا در دو نوبت در اختیار مردم قرار می دهیم.

به گفته فرمانده نیروی دریایی سپاه، 150 آبنمای سرویس بهداشتی و حمام به منطقه منتقل شده و در حال نصب است و همچنین 2000 آب معدنی و آب تانکری به روستاها می رسد.

از دیگر اقدامات سردار تنگسیری انتقال لودر، بیل مکانیکی، سایبان برای استقرار ویژه، بیمارستان 24 تختخوابی، مرکز امداد و چادر گروهی بزرگ برای بقیه نیروهای خدمات رسان بود. ، و غیره

وی تاکید کرد: ساخت کلبه ها تا روز جمعه به پایان می رسد و این مردم مهربان، صبور و قدرشناس را تنها نخواهیم گذاشت و این حق را دارم که از فرمانده کل سپاه سردار سلامی تشکر کنم. دستور ویژه امدادرسانی به زلزله زدگان را صادر کرد.»

انتهای پیام/