تا تعلیق نشویم، هیچ چیز درست نمی شود/ به جز دنیای فوتبال ما؛ 60 هزار نفر به من فحش دادند!ساعت: 23:55
تاریخ انتشار: ۱۳۰۱/۰۵/۲۸
کد خبر: 1891070

سرمربی تیم فوتبال خوزستان گفت: امروز 60 هزار نفر به من توهین کردند. مهدی شیری چه گناهی کرد که از شر لعنت خلاص شد؟ هاشمی نسب، کعبی و من؟! یکی از اون بچه هایی که تصمیم گرفت بیاد فوتبال و بشینه، ببینم از پسش برمیاد؟!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ جواد نکونام پس از تساوی بدون گل مقابل پرسپولیس گفت: قبل از اینکه در مورد بازی صحبت کنم، می خواهم در مورد هواداران حاضر در ورزشگاه صحبت کنم. با وجود اینکه بیش از 50 درصد است، من در مقابل هواداران واقعا خوشحالم. ما استادیوم های پر را دوست داریم. ما در فوتبال می دانیم که تماشاگر داشتن چه نعمتی است.


*چه اتفاقی بدون تماشاگر افتاد اما امروز تماشاگران به ورزشگاه آمدند

وی افزود: حتی با بی احترامی به بازیکنان ما و تیم در زمان گرم کردن. البته خوشحالیم که هواداران در ورزشگاه حضور دارند اما یک نکته برای من بسیار جالب است. 6 روز پیش تا الان بدون تماشاگر بازی کردیم چه اتفاقی برای تماشاگران بازی افتاد؟ برای چی در فوتبال کسی جواب نمی دهد. الان چه کسی فوتبال را بر عهده دارد؟ میشه لطفا یکی جواب بده چی شده؟


* تا زمانی که زور به ما نرسد و فیفا فوتبال ما را تعلیق نکند، هیچ چیز حل نمی شود

نکونام تصریح کرد: در خانه با تماشاگران بازی کنید. مهمان و تماشاگران تیم ما را بردند و در آن طرف ورزشگاه رها کردند. چرا این اتفاق می افتد؟ مگر ما قانون نداریم؟ آیا جایگاه برای تماشاگران، جایگاه آنها و جایگاه آنها در فوتبال ما مشخص است؟ تا زمانی که قدرت علیه ما نباشد و فیفا فوتبال ما را تعلیق نکند هیچ چیز حل نمی شود. اینها نکات کوچکی است که تیم های بزرگ و خوب ما در آسیا کم دارند. مکان و حضور مخاطب بسیار ساده و پیش پا افتاده است.


* قدرت پرسپولیس با هواداران امروز چند برابر شده است

سرمربی فولو ادامه داد: 100 هزار تماشاگر در هر بازی. لذت فوتبال ما هواداران است. پرسپولیسی هایی که آمدند هم برای ما خوشحال هستند. امروز قدرت تیم آنها چند برابر شده است. بازی ذوب آهن را تماشا کنید. تفاوت تیم های آنها مشخص است. آنها ما را تشویق کردند که بهتر بازی کنیم و بیشتر کار کنیم. اینها برای اهداف فوتبالی ماست. امیدوارم این مشکلات در فوتبال ما حل شود اما فکر نمی کنم زندگی ما بهتر شود.


* پرسپولیس در کل بازی هیچ موقعیت دیگری نداشت

نکونام در مورد بازی گفت: تیم ما خوب بازی کرد. ما می دانیم که از بازی چه می خواهیم. فشار هواداران برای دویدن و تلاش زیاد به ویژه در 10-12 دقیقه اول، کار ما را سخت کرد. ما هم موقعیت دادیم. جای گیری بد، توپ به تیرک دروازه ما برخورد کرد. سپس بازی را کنترل کردیم. پرسپولیس در کل بازی هیچ موقعیت دیگری نداشت.


* خودمان را فدا کردیم، می توانستیم بازی را ببریم

وی گفت: اگر دقت می کردیم در دو صحنه گل می زدیم. اگر در ضد حمله کمی بی خود باشید، می توانید گلزنی کنید و برنده شوید. بازیکنان ما در دادن پاس آخر دقت می کنند. اگر بدانند در چه شرایطی پاس آخر را به چه کسی بدهند و کدام بازیکن شانس خوبی برای گلزنی دارد، می توانیم بازی را ببریم، اما خسته نباشید، به تیمم می گویم تلاش زیادی شد. راه رفت، تلاش کرد، اما فوتبال و 50-60 درصد تیم ما همین است.


* در آینده خواهید دید که تیم قابل احترامی هستیم

سرمربی فولاد گفت: برخی از بازیکنان ما خوب بازی نمی کنند. چند مورد جدید وجود دارد. هفته گذشته گفتم به این تیم امید زیادی دارم. ما تیم بسیار خوب و باکیفیتی هستیم، اما همین دو هفته پیش بود که بازیکنان دیر آورده شدند. شرایط ما ایده آل نیست، اما در آینده خواهید دید که تیم خوب، منسجم و محترمانه است.


*فوتبال بدون تماشاگر معنا ندارد

نکونام در مورد اینکه آیا در دو هفته اخیر از نظر فنی به هدف خود رسیده است، گفت: دو هفته از شروع بازی ها می گذرد اما از روز اول که شروع کردیم، ترکیب کاملی نداشتیم. پیشرفت تیم را در تمرینات و مسابقات در این دو هفته دیده ام. امروز کیفیت تیم ما با هفته گذشته قابل مقایسه نیست. شما نمی توانید جلوی تیمی که فوتبال بازی می کند و در مقابل این همه تماشاگر خودداری کنید. این شرایط برای ما سخت شده است. اما ما واقعا خوشحالیم که طرفداران داریم. فوتبال بدون تماشاگر معنایی ندارد.


* شیری، هاشمی نسب و کعبی چه گناهی کردند و باید لعن شوند؟

او درباره اتفاقات ناپسندی که امروز رخ داد، گفت: ما نمی دانیم چه کسی باید در فوتبال ما چه کند. در حین گرم کردن، مهدی شیری چه گناهی کرد که به او نفرین شد؟ یا مهدی هاشمی نسب، حسین کعبی و من. ما در فوتبال بودیم و این را دیدیم، اما واقعا زشت بود. یکی از کسانی که برای فوتبال تصمیم می گیرد، کمیته اخلاق یا انضباطی، بیاید جای ما بنشیند. اگر 10 نفر به آنها بی احترامی کنند چه می کنند؟ مگه ما خانواده نداریم؟ برای چی اگر ببازم، آیا مربی بهتری هستم و فرد بهتری؟


* فولاد مقابل پرسپولیس 60 درصد توانش را داشت. ما به یک یا دو مهره نیاز داریم

سرمربی فولاد تصریح کرد: در فوتبال هر دو تیم برای برد بازی می کنند. این. این فلسفه من است. همه می توانند برنده شوند. من همانطور که دوست دارم بازی می کنم. آیا کسی می تواند انتقاد کند که آنها چگونه در هفته گذشته مقابل تیم من بازی کردند؟ خیر تیم ما امروز فوتبال بازی کرد. همه از کیفیت تیم ما لذت بردند. این تنها 60 درصد از قدرت تیم ما است. تیم ما کامل نیست. پرسپولیس تکمیل شد. شاید یک یا دو مهره لازم باشد.


* هواداران استقلال و پرسپولیس صد سال دیگر گم نمی شوند!

وی افزود: چرا بی احترامی؟ اگر چیزی بگویم چه اتفاقی می افتد؟ آیا تماشاگران می توانند استقلال و پرسپولیس را محروم کنند؟ 100 سال دیگر در فوتبال ایران این اتفاق نمی افتد. آنها نمی توانند چنین کاری انجام دهند. در مورد هر دو تیم، من در مورد فوتبال خودمان صحبت می کنم. اتفاقاتی که در این دو تیم در خارج و داخل فوتبال رخ می دهد، باشگاه های دیگر که هوادار ندارند به آنها اجازه فوتبال نمی دهند. اما ما باید این دو تیم را از هم جدا کنیم و بقیه را رها کنیم و فوتبال خود را بازی کنند. برای بی احترامی در مقابل این دو تیم آماده باشید. این اولین بازی است و تا پایان لیگ این اتفاق خواهد افتاد. هیچ کس نمی تواند کاری انجام دهد. درست است، واقعی!


* جواب هوادار را بدهم؟

نکونام در خصوص هواداران پرسپولیس که معتقد بودند فولو وقت تلف می کند، گفت: جواب هوادار را بدهم؟ من تسلیم نمی شوم! شما سوال خود را بپرسید!


* کریم انصاری فر در اوساسونا با من است، از قرارداد او اطلاعی ندارم

سرمربی فولو در خصوص شفاف سازی قراردادها گفت: در کشور ما فوتبال است، همه می دانند چه کسانی چقدر می گیرند و چقدر نمی گیرند؟ فوتبال هم مانند دیگر حرفه ها و رشته هاست. شما از دنیا حرف می زنید، ما قطعا از دنیا جدا هستیم. در فوتبال ما اتفاقاتی می افتد که نمی دانیم با آنها چه کنیم. کم و بیش در اروپا بازی کردیم. باگلی نمی داند من چقدر می گیرم. شاید دوست صمیمی من بود که به خانه من رفت و آمد داشت. کریم انصاری فر در اوساسونا با من است، از قرارداد او اطلاعی ندارم. الان او دوست من است و من با او رابطه دارم، نمی دانم چقدر درآمد دارد. من اصلا نمیپرسم چرا باید بدانم؟ فوتبال همین است، هر چقدر هم که سخت باشد.


* همه به فوتبال علاقه دارند و ممکن است تا آنجا که می توانند بنوشند!

وی گفت: چگونه این همه تماشاگر را به ورزشگاه جذب کردیم؟ چرا این همه تماشاگر به بازی های تیم ملی یا استقلال و پرسپولیس می آیند؟ به خاطر جذابیت این فوتبال و این بازیکنان. شک نکنید آن اعداد و محاسبات دروغ است. پول سفره و رضایت وجود دارد که اصلا در نظر گرفته نمی شود. همه اهل فوتبال بودند و ما روی نیمکت 60 هزار تماشاگر نشستیم…

نکونام تصریح کرد: روشن شدن یا نشدن اصلاً متوجه نمی شویم. یک بار دیگر اتفاق افتاد. مشخص نیست یا نمی توانیم مشخص کنیم. مثل بستن قراردادهاست. امکان رفع موارد متوالی وجود ندارد. وارد کردن مطالب متوالی در آنها صحیح نیست. چون هزاران چیز در فوتبال، والیبال، بسکتبال، کشتی و همه رشته ها وجود دارد. همه به اندازه خودشان توجه و پول دارند.


* چرا 85 درصد پول باشگاه ها در لیگ انگلیس از تبلیغات محیطی تامین می شود؟

سرمربی فولاد افزود: دیده اید چقدر تبلیغات محیطی در فوتبال وجود دارد؟ چرا در مورد آن صحبت نمی کنید؟ چرا ۸۵ درصد پول باشگاه ها از تبلیغات محیطی در لیگ انگلیس تامین می شود؟ چرا یک تیم متوسط ​​در اسپانیا 30 میلیون یورو می گیرد؟ آنها حق پخش دارند، اما ما در اینجا چیزی برای صحبت نداریم. در اوساسونا ما فقط مالیات داریم و همه چیز مشخص است و هیچ کس نمی تواند قرارداد را دستکاری کند. به خاطر این بحث ها، چیزهایی در فوتبال پیش می آید که مثلاً اگر یک میلیارد من تبدیل به دو میلیارد شود، گزینه پول را رها می کنم.

نکونام گفت: اینها آنجا هستند. بازیکن ساکن تهران است اما مثلا 2 میلیارد مسکن می گیرد! باید بگیرد او می خواهد استراحت کند. خانه اش خیلی دور از زمین تمرین یا چیز دیگری است. شما اصلا نمی توانید در مورد اینها صحبت کنید. مثلا با دادن پول رضایت نامه بازیکنی را از تیم می گیرند. آنها باید چه کار کنند؟ او می خواهد تیمش قوی باشد. نمی توانید بازیکن بگیرید؟ پول رضایت نمی دهید؟ اینها چیزهایی است که هیچ مرجعی ندارد. این کار نمی کند. چون کار اساسی و اساسی است. مبالغ را نمی توان امروز یا فردا گفت. ما هم مبالغ را می گوییم در صورت امکان.


*دو سال است که کمکی دریافت نکرده ایم. این زمانی بود که مورد توجه ما قرار گرفت

نکونام درباره اینکه گفته می شود فولو با این جذب ها یکی از مدعیان قهرمانی است، گفت: بعد از 2 سال جذب نیرو کردیم. بعضی از بازیکنانی که گرفتیم گفتند اوه اوه اوه فولاد! دو سال است که کمکی دریافت نکرده ایم. این زمانی بود که مورد توجه ما قرار گرفت. هر تیمی را در فوتبال می خواهند شکست دهند، سریع می گویند کهکشانی! در ایران مد شده است. تیم ما حداقل با 4 تیم دیگر قابل مقایسه نیست. امسال در حال جذب نیرو برای پیش فصل هستیم. سال گذشته برای نیم فصل جذب بازیکنانی شدم که دوستشان نداشتم. آمدند و در تیم ما ستاره شدند. امسال اولین سالی است که بازیکن داریم.


*ما تازه شروع کردیم و اولین چیز کارمان است
وی افزود: این تیم باید بتواند یک بار دیگر حمایت خوبی بگیرد تا بتوانیم به 4 تیم بالای سرمان برسیم. حداقل یک بار در نیم فصل اول و فصل بعد باید این کار را انجام دهیم. من و تیمم سخت کار می کنیم تا به بالاترین سطح برسیم، قهرمان شویم، بهترین نتیجه را بگیریم، یک پله بالاتر برویم و یک گل دیگر به ثمر برسانیم. مثل 16 تیم دیگر برای قهرمانی تلاش خواهم کرد. اما هیچ فشاری روی ما نیست. ما تازه شروع کردیم و اولین چیز کارمان است.


* نه می خواهیم قهرمان شویم و نه می خواهیم پانزدهم شویم

فولاد سرمربی ادامه داد: دیگر نیازی به صحبت درباره این حرف های رسانه ها نیست. این صحبت ها به بازی های بزرگ نزدیک است. سعی می کنیم از بازی اول تا آخرین بازی بهترین عملکرد را داشته باشیم. ما نمی خواهیم قهرمان شویم، نمی خواهیم پانزدهم شویم. ما باید در هر بازی بهترین کار را انجام دهیم. باید نسبت به روز قبل و بازی قبل بهتر باشیم تا بهترین نتیجه را بگیریم.