تاریخ کشتی با نام بنا گره خورده است/ نباید زحمات و افتخارات او را فراموش کرد.ساعت: 10:56
تاریخ انتشار: 1301/06/30
کد خبر: 1898748

مدیر فنی تیم های ملی کشتی فرنگی گفت: تاریخ کشتی ایران با نام محمد بنا گره خورده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ علی محمدی مدیر فنی تیم های ملی کشتی فرنگی گفت: محمد بنا چهره بزرگی در کشتی ایران است و نام این مرد با تاریخ کشتی ایران و همچنین کشتی جهان گره خورده است.

وی ادامه داد: در 20 سال گذشته بیشترین افتخارات کشتی شامل 4 مدال طلای المپیک و بسیاری از مدال های طلا، نقره و برنز جهانی با حضور محمد بنا به دست آمده است و همه این افتخارات قابل انتساب نیست. این واقعیت که نتایج گذشته تکرار نمی شود فراموش می شود

محمدی تصریح کرد: در واقع خود آقای بنا قصد رفتن و خداحافظی از تیم ملی را داشت تا راه را برای نیروهای جوان هموار کند و این از دبیرکلی این مرد بزرگ است.

وی ادامه داد: اگر کشتی گیر یا مربی سال هاست که باعث سربلندی مردم و کشورش شده و کارها درست نمی شود، اصلاً نباید افتخارات او را زیر سوال ببریم و همیشه باید قدردان زحمات بزرگان باشیم.

یکی از اعضای سابق تیم ملی کشتی فرنگی گفت: شاید اگر همین مسابقات دوباره برگزار شود، نتایج بسیاری از کشتی ها متفاوت باشد و البته در بلگراد بخت برای کشتی گیران ما خوشایند نیست و بسیاری از کشتی گیران ما خوش شانس هستند. آماده برای همان کار یا به اشتباه از دست داده است.

محمدی در پایان تصریح کرد: تجربیات ارزشمند محمد بنا قطعا نقطه شروع تیم های ملی کشتی در تمامی رده های سنی خواهد بود و از همین جا به آقای بنا می خواهم در فدراسیون و تیم های ملی بماند.