تأثیر همه گیری COVID-19 بر شاخص های شاخص تناسب اندام


زنی در اتاق نشیمن در مقابل لپ تاپ باز اسکوات می کند

همه ما می توانیم موافق باشیم که همه گیری COVID-19 تأثیر عمیقی بر زندگی و شیوه زندگی ما در سال 2020 داشته است و تا امروز ادامه دارد. میلیون ها نفر به این ویروس مبتلا شده اند و صدها هزار نفر اعضای خانواده خود را از دست داده اند. با این حال ، آنها شیوه زندگی همه را به یک شکل تحت تأثیر قرار ندادند. میلیون ها نفر شغل خود را از دست دادند ، در حالی که دیگران شاهد کوتاه شدن ساعت کار بودند و مشکلات اقتصادی شدیدی ایجاد کردند. برخی دیگر شروع به کار یا آموزش از راه دور کردند. بیشتر این افراد زمان بیشتری را در خانه سپری می کردند. از سوی دیگر ، کارگران اورژانس هنوز باید وظایف شغلی خود را انجام می دادند و برخی از مشاغل ، مانند کارکنان بهداشت و کارکنان زایمان ، چندین ساعت در مشاغل خود کار می کردند.

تحقیقات جامع در مورد تأثیر همه گیری بر ظرفیت نسبی شهرها و جمعیت آنها در حال حاضر بسیار محدود است. بدون شک ، به مرور زمان موارد بیشتری مشخص خواهد شد. کالج پزشکی ورزشی آمریکا در حال بررسی این است که چگونه این بیماری همه گیر می تواند بر شاخص تناسب اندام و رتبه بندی شهرها در گزارش های آینده تأثیر بگذارد. با توجه به ماهیت چرخه های جمع آوری و گزارش داده ها ، داده های نظارتی جمع آوری شده در سال 2020 تا گزارش شاخص آمادگی جسمانی 2022 برای تجزیه و تحلیل در دسترس نخواهد بود. انتظار نمی رود که همه گیری تأثیر قابل توجهی بر منابع جامعه و محیط زیست داشته باشد. با این حال ، کاهش استفاده از این منابع به احتمال زیاد به دلیل بسته شدن ، محدودیت ها و تغییر شیوه زندگی در پاسخ به همه گیری است. علاوه بر این ، پیش بینی می شود که شاخص های فردی سلامت جمع آوری شده در سال 2020 به طور کلی کاهش یابد ، که نشان دهنده تأثیر مخرب همه گیری بر افراد ، فعالیت ها ، مشاغل و جوامع آنها است.

شاخص های شاخص تناسب اندام که باید در سال 2022 کنترل شود عبارتند از:

رفتار بهداشتی

 • درصد آموزش در ماه قبل
 • ٪ با دستورالعمل های فعالیت هوازی مطابقت دارد
 • ٪ دستورالعمل های فعالیت و قدرت هوازی را رعایت می کنند
 • ٪ دوچرخه سواری یا پیاده روی تا محل کار
 • ٪ از وسایل نقلیه عمومی برای کار استفاده می کند
 • ٪ 2+ میوه در روز مصرف می کند
 • ٪ 3+ سبزیجات در روز مصرف می کند

نتایج بهداشتی

 • ٪ در سلامت عالی یا بسیار خوب
 • ٪ با سلامت بدنی ضعیف در ماه گذشته
 • ٪ با سلامت روانی ضعیف در ماه گذشته
 • درصد با چاقی

شواهد در این مرحله چه چیزی را نشان می دهد؟

بیشتر شیوه زندگی مردم در طول همه گیری بی تحرک تر شد. وقتی ورزشگاه ها تعطیل شدند و مردم دیگر از وسایل نقلیه عمومی استفاده نمی کردند و پیاده یا دوچرخه سواری به محل کار خود داشتند ، عادات ورزش تغییر کرد. با این حال ، برخی از افراد شروع به ورزش در خانه کردند و بیشتر در محله های خود قدم زدند. به طور کلی ، تحقیقات اولیه نشان داده است که در اکثر افراد ، فعالیت بدنی به دلیل همه گیری به طور قابل توجهی کاهش می یابد. انتظار می رود کاهش فعالیت بدنی باعث شود افراد کمتری در یک ماه گذشته ورزش را گزارش دهند ، توصیه هایی را در مورد قدرت و فعالیت هوازی دریافت کنند و اظهار کنند که آنها در چند ماه گذشته چندین روز از سلامت جسمی یا روحی ضعیفی برخوردار بوده اند. همچنین انتظار می رود معیار شاخص آمادگی جسمانی وضعیت سلامت خود ارزیابی شده در سال 2020 کاهش یابد.

بسیاری از خانواده ها برای بدست آوردن غذای مغذی به دلیل بیکاری کار می کردند ، زیرا فرصتهای محدودی برای بازدید از خواربارفروشی ها و گروه های زیادی از مواد غذایی که به دلیل همه گیری موجود نبوده بود ، داشتند. علاوه بر این ، کودکانی که غذای رایگان و کاهش یافته در مدرسه دریافت می کردند در خانه می ماندند و در نتیجه به این غذای لازم دسترسی نداشتند. برای کمک به برآوردن نیازهای غذایی ، منابع غذایی مشترک از جمله ذخیره مواد غذایی ، مزایای SNAP و مراکز توزیع مواد غذایی ویژه جامعه گسترش یافته است. در هر صورت ، الگوهای عادی دسترسی به غذا و مصرف غذا تحت تأثیر منفی قرار گرفت ، که احتمالاً منجر به این شد که افراد کمتری تعداد توصیه شده وعده های غذایی میوه و سبزیجات را گزارش کنند.

داده ها همچنین نشان می دهد که استرس همه گیر در قالب ترس از عفونت COVID-19 همراه با سفر محدود ، زندان و عدم تماس فیزیکی با خانواده و دوستان بزرگ منجر به افزایش افسردگی و مشکلات بهداشت روانی شده است. شواهدی از اضطراب ناشی از همه گیری موارد مستند خرید وحشت و انبار اقلام اساسی خانه بود. شاخص های مرتبط با شاخص تناسب اندام ، که احتمالاً تحت تأثیر اضطراب قرار می گیرند ، عبارتند از تعداد روزهای گزارش شده با سلامت روانی ضعیف در ماه گذشته و تعداد ساعات خواب که پاسخ دهندگان به طور متوسط ​​هر شب دریافت می کنند.

فعالیت بدنی کمتر ، رژیم غذایی ضعیف و افزایش استرس از عوامل خطر افزایش وزن شناخته شده است. بنابراین ، پیش بینی می شود درصد جمعیت شهر مبتلا به چاقی یکی از پیامدهای مهم همه گیری باشد. انتظار می رود چاقی در کودکان و بزرگسالان افزایش یابد زیرا بچه ها شخصاً مدرسه را ترک کرده اند ، بنابراین از کلاس های فعالیت بدنی و برنامه های ورزشی بعد از مدرسه صرف نظر کرده اند. در عوض ، آنها ساعت ها به تماشای صفحه نمایش برای یادگیری ، بازی بازی های ویدئویی و سرگرمی نشستند.

پیش بینی تأثیر همه گیری COVID-19 بر رتبه بندی شهرها در شاخص تناسب اندام 2022 دشوار است. در حالی که همه شهرها و جمعیت آنها در سال 2020 همه گیری COVID-19 را تجربه کردند ، تأثیر شاخص های آمادگی جمعیت ممکن است در همه شهرها یکسان نباشد ، زیرا میزان عفونت متفاوت است و رهبران شهرها محدودیت ها و اقدامات ایمنی مختلف را در زمان های مختلف بین تابستان اعلام کردند. به

تجزیه و تحلیل داده های شاخص تناسب اندام 2020 برای گزارش سال آینده پاسخ بسیاری از سوالات را ارائه می دهد ، اما مطمئناً دیدن نتایج جالب خواهد بود ، بنابراین با ما همراه باشید! در همین حال ، یک شاخص تناسب اندام 2021 اکنون با داده های توصیف کننده شرایطی که درست قبل از شروع همه گیری بود ، در دسترس است.

منابع:

نویسندگان:

Jessie Fudge، MD، FACSM، Kaiser Permanente and Terrell W. Zollinger، DrPH، Professor Emeritus، University Indiana

دیدگاهتان را بنویسید