بی شک تحریکات آمریکا به مناقشه اوکراین شکل داده است/ تقویت همکاری های متقابل راه مقابله با تحریم های آمریکاست.ساعت: 09:16
تاریخ انتشار: 1401/04/02
کد خبر: 1877968

رئیس جمهور عصر با وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه دیدار و درباره موضوعات راهبردی مختلف در منطقه و بحران اوکراین گفتگو کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور عصر چهارشنبه با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه دیدار و گفت و گو کرد. این کشور، در میان چیزهای دیگر، بخش مالی را می شناسد.

پس از گزارش وزیر امور خارجه روسیه از آخرین تحولات همکاری های اقتصادی کشورش با جمهوری اسلامی ایران، رئیسی گفت: تقویت همکاری ها و هماهنگی ها راهکاری موثر برای مقابله با تحریم های اقتصادی علیه تحریم های آمریکا و کشورهای مستقل است.

در پی گزارش مفصل وزیر امور خارجه روسیه از آخرین وضعیت اوکراین، رئیس جمهور بر اهمیت پایان دادن به جنگ در اسرع وقت و آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای کمک به یافتن راه حل دیپلماتیک در این زمینه تاکید کرد: در تلاش برای گسترش نفوذ ناتو در هر منطقه ای فعال باشند.

رئیس جمهور همچنین بر اهمیت همکاری کشورهای همسایه در دریای خزر، ممنوعیت هرگونه حضور نظامی خارجی در منطقه و به ویژه وضعیت فوق العاده سواحل جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

وزیر امور خارجه روسیه نیز در این دیدار توضیحات مفصلی در خصوص ابعاد همکاری های تهران و مسکو از جمله در بخش مالی ارائه کرد و بر آمادگی و علاقه کشورش برای ارتقای همکاری ها با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد. یک سطح استراتژیک وزیر امور خارجه روسیه با اشاره به اهمیت عضویت ایران در سازمان همکاری های اقتصادی شانگهای، بر حمایت کشورش از گسترش نقش آفرینی ایران در سازمان های منطقه ای و بین المللی تاکید کرد.

پایان پیام/