بی‌توجهی دستگاه‌های دولتی در تأمین زمین مسکن ملی/ بیانات رهبر انقلاب بر مسئولیت ما افزوده است.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ رستم قاسمی با توجه به اقدامات انجام شده در حوزه مسکن در سال گذشته در برنامه پایش خود در ساعات پایانی دیروز اظهار داشت: عدم تدبیر در حوزه مسکن در دولت قبل باعث ایجاد خلأ در حوزه مسکن شده است و این موضوع منجر به افزایش قیمت مسکن شد.

وزیر راه و شهرسازی افزود: اقدامات دولت در حوزه مسکن با ابلاغ قانون جهش تولید آغاز شد و قرار شد زیرساخت های اجرای آن فراهم شود و سامانه طراحی شود و متقاضیان نیز بهبود یابند. و تشکیل واحدها

قاسمی تصریح کرد: دولت در 6 ماهه نخست سال زمین های یک و نیم میلیون واحد مسکونی را بارگیری کرده و سایت ها طراحی شده، ساخت یک و نیم میلیون واحد در فازهای مختلف آغاز شده است.

وی درباره سهم دستگاه های دولتی در تامین زمین به نهضت مسکن ملی بیان کرد: تاکنون تنها 4 درصد از زمین های دستگاه ها به وزارت راه و شهرسازی واگذار شده و مابقی در اختیار آنهاست. وزارت راه و شهرسازی.

به گفته قاسمی تمام این زمین های یک و نیم میلیون واحدی متعلق به وزارت راه و شهرسازی است.

وزیر راه و شهرسازی افزود: مسکن در یک سال ساخته نمی شود، زمان می برد، اما تاکنون توانسته ایم این زمین ها را برای یک و نیم میلیون واحد تامین کنیم و امیدواریم ساخت 2 میلیون را به پایان برسانیم. واحدها ظرف دو سال

قاسمی ادامه داد: اجرای طرح نهضت ملی مسکن در مسیر خوبی قرار دارد و وزارت راه و شهرسازی تا پایان شهریورماه امسال برای 2 میلیون واحد مسکونی زمین تهیه و ساخت واحدها را آغاز می کند.

وی گفت: امیدوارم تعهد 4 میلیون واحد مسکونی در 4 سال محقق شود.

وزیر راه و شهرسازی نیز گفت: برای واگذاری زمین نیازی به تجهیزات نیست. قرار بود تا پایان شهریور زمین های مورد نیاز توزیع شود، اما در واقع نشد.

وی ادامه داد: با حضور رئیس جمهور در جلسه شورای عالی مسکن اعلام شد که این نهاد ظرف مدت یک ماه زمین را مطالبه می کند و در صورت عدم توافق، سند به نام ثبت می شود. وزارت راه و شهرسازی.

قاسمی در پاسخ به سوالی درباره بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر عقب ماندگی مسکن گفت: دغدغه رهبری دستوری است که باید آن را اجرا کنیم و به تعهدات خود عمل می کنیم. سخنان امروز رهبر انقلاب مسئولیت ما را بالا برده و باید شکاف عرضه و تقاضا را کاهش دهد و مردم بتوانند با قیمت مناسب خانه بخرند.