بیانیه مشترک آمریکا و تل آویو در جریان سفر بایدن به اراضی اشغالی فاش شد.


بر اساس گزارش این مقام صهیونیست، این اعلامیه به ایران اجازه نمی دهد ادعایی به سلاح هسته ای دست یابد و به اسرائیل اجازه دفاع از خود را نخواهد داد.

خان به نقل از یک مقام صهیونیست که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد: بیانیه قدس بر تقویت روند عادی سازی کشورهای عربی با اسرائیل و گسترش دایره کشورهای مشارکت کننده در پیمان صلح با تل آویو تاکید دارد.

منابع صهیونیستی اعلام کردند: سفر بایدن مربوط به آمادگی ها، اقدامات و تفاهمات در چارچوب مسئولیت فرماندهی مرکزی آمریکا (تروریست های سنتکام) در خاورمیانه است؛ زیرا اسرائیل پس از سال ها عضویت در فرماندهی آمریکا در اروپا به فرماندهی مرکزی آمریکا در خارومیانه پیوست».

در همین رابطه روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال اعلام کرد که آمریکا در مارس گذشته نشستی محرمانه با افسران ارشد نظامی رژیم صهیونیستی و فرماندهان نظامی کشورهای عربی در شهر شرم الشیخ مصر برگزار کرد.

به گزارش وال استریت ژورنال، شرم الشیخ، آویو کوخاوی، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل، سرلشکر فیاض بن حامد الوائلی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح عربستان، سپهبد سالم بن حمد النبیت، رئیس نیروهای مسلح قطر فرمانده و فرماندهان ارشد اردنی از مصر، بحرین و امارات متحده عربی گرد هم آمدند.
این روزنامه در ادامه تصریح کرد: زیرساخت های زیادی برای سامانه پدافند هوایی منطقه ای بالقوه وجود دارد.

پیش از این رسانه های عبری گزارش داده بودند که «ماهیت سفر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به منطقه با هدف جلب اعتماد عربستان سعودی است؛ اما در نهایت، زمینه را برای عادی سازی روابط اسرائیل و عربستان سعودی فراهم می کند».
چند روز پیش کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد که جو بایدن در روزهای 13 تا 16 جولای (22 تا 25 تیرماه) به ویژه اسرائیل، کرانه باختری و عربستان سعودی دیدار خواهد کرد.