بیانیه جامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران به مناسبت قیام ۱۵ خردادساعت: 02:00
منتشر شده در مورخ: 1401/03/13
شناسه خبر: 1843434

۱۵ خرداد یادآور جوشش غیرت دینی و پویش مردمی علیه تهاجم گسترده بیگانگان با رویکرد هویت‌زدایی و استحاله فرهنگی با دست‌نشاندگی شاه خائن است.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران با صدور بیانیه‌ای به مناسبت ۱۴ و ۱۵ خرداد ضمن بزرگداشت نام و یاد امام راحل (ره)، یاد و خاطره‌ی شهدای مظلوم و گلگون کفن قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ را گرامی داشت.


 


متن بیانیه جامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران به شرح ذیل است:


 


بسم‌الله الرحمن الرحیم


 


خردادماه در تقویم کشور مسلمان ایران،ماه پرحادثه ای است و انتظار فرج از نیمه خرداد کشیم. دو تحول بزرگ و تاریخی ایران و جهان در این ماه رقم خورده و ناقوس مرگ نظام استبدادی پهلوی در خرداد 1342 به صدا درآمد. 


۱۴ خرداد هر سال بیانگر ایام حزن و اندوه فقدان بزرگ رهبری پاک نهاد و عارف از تبار سلسله جنبان غدیر و عاشورا است که انقلاب اسلامی ایران را با تکیه بر فرهنگ عظیم عاشورایی و پشتیبانی ملت مجاهد ایران و به مدد الهی بر پایه استقلال و آزادی بنا نهاد و ریشه و اساس اصلی تباهی و فلاکت کشور و مردم  را که متعلق به 2500 سال قبل بود را در هم پیچید و برای همیشه به زباله‌ دان تاریخ انداخت. 


 


۱۵ خرداد نیز یادآور جوشش غیرت دینی و پویش مردمی بر علیه تهاجم گسترده بیگانگان با رویکرد هویت ‌زدایی و استحاله فرهنگی با دست ‌نشاندگی شاه خائن بود که به فرمایش حضرت امام (ره) «ملت بزرگ ایران، سالروز پانزده خرداد را که یوم‌الله است زنده نگه می‌دارد.»


 


بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران، آن پیر جماران نهضتی جاودان در ایران و بلکه جهان اسلام بر پا کرد و با اندیشه‌های نافذ و دوراندیشانه خود مسیر سعادت و رستگاری را بر مبنای آموزه‌های اسلام عزیز و تعالیم پیامبر اعظم (ص) و فرهنگ اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و با نگاه به تجارب تاریخی بشریت، فرا روی آحاد ملت ایران و دیگر ملل و جوامع آزاده و حق طلب قرار داد.


 


امروز رهبر فرزانه، بزرگوار و مدیراستراتژیک انقلاب و نظام اسلامی و جانشین صالح امام خمینی کبیر (ره) قدم در راهی نهاده که بی‌شک پیروی از ایشان، اعتلا و عزت و سربلندی نظام اسلامی را رقم خواهد زد. آنچه که همواره در راهبرد و منظومه متعالی معظم له قرار دارد نفی استکبار و عدم اعتماد به وعده‌های آنان است.


 


جامعه اسلامی حامیان کشاورزی ایران ضمن بزرگداشت نام و یاد امام عزیز (ره) و همچنین گرامیداشت یاد و خاطره‌ی قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ و شهدای مظلوم و گلگون کفنش، امیدوار است طریق و سلوک خمینی کبیر (ره) و خلف صالحش امام خامنه‌ ای (مدظله‌العالی) همواره و در همه‌ امور سرلوحه و سرمشق مسئولان و صاحب منصبان نظام جمهوری اسلامی ایران در هر پست و مقام باشد.