بیانیه باشگاه پرسپولیس در اعتراض به اظهارات کذب رئیس فدراسیون فوتبالساعت: 22:45
تاریخ انتشار: 1301/06/17
کد خبر: 1896124

باشگاه پرسپولیس با صدور بیانیه ای نسبت به اظهارنظر عجیب و تعجب برانگیز رئیس فدراسیون فوتبال ایران مبنی بر عدم حضور پرسپولیس در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا اعتراض کرد و خواستار توضیح و توضیح فدراسیون در این خصوص شد. .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش سایت باشگاه پرسپولیس، در این بیانیه آمده است؛ رئیس فدراسیون فوتبال ایران در اولین اظهارنظر خود پس از تصدی این سمت، اظهارنظر عجیب و تعجب برانگیزی درباره اختصاص سهمیه کرد. از سلسله اظهارات وی در مورد سایر موضوعات که آیا در مورد سهمیه لیگ قهرمانان آسیا صحبت می کند یا خیر نمی دانیم اما اشتباهی در این مورد صورت گرفته است و امیدواریم فدراسیون فوتبال هر چه زودتر آن را اصلاح کند تا آرامش برقرار شود. .

آقای تاج در نشست خبری خود همانطور که منتشر شد عنوان کرد که پرسپولیس حتی در صورت قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا شرکت نخواهد کرد. این اظهار نظر را خطای گفتاری و عدم افشای اقدامات احتمالی علیه پرسپولیس و هوادارانش می دانیم.

در جلساتی که چندی پیش با دبیرکل فدراسیون فوتبال و رئیس کمیته حرفه ای سازی آقای کامرانی فر برگزار شد، به نادرستی ماده مذکور به دلیل تغییر نیز اشاره کردیم. طبق تقویم کنفدراسیون، لیگ قهرمانان آسیا امسال برگزار نمی شود، جام حذفی با قهرمانان لیگ برتر سال گذشته و قهرمانان فصل جاری در فصل آتی لیگ قهرمانان آسیا حضور خواهند داشت و اظهارات جاری رئیس جدید فدراسیون با این نکته مغایرت دارد.

از طرفی با وجود اینکه سهمیه های ایران فقط از فصل قبل مسابقات انتخاب می شود و قهرمانان فصل جاری را به فصل آینده لیگ قهرمانان معرفی می کند، پرسپولیس فصل گذشته این سهمیه را دریافت کرد و ما با هر فرمول و روشی محاسبه می کنیم. پرسپولیس احتمالا سال آینده در آسیا حضور خواهد داشت. حال این سوال پیش می آید که چرا رئیس فدراسیون فوتبال چنین اظهار نظری کرده است؟

از فدراسیون فوتبال انتظار داریم هر چه زودتر این موضوع را شفاف سازی کند و در خصوص اظهارنظرها احتیاط لازم را انجام دهد تا تنش در جامعه و فضای فوتبال ایجاد نشود.