به هر حال کاهش وزن چیست؟

من این مقاله را به دلیل یک تصور غلط رایج می نویسم. اکثر مردم تعریف کاهش وزن را نمی دانند. آنها نمی دانند چرا می خواهند وزن کم کنند. برخی از افراد مشکلات سلامتی جدی دارند، اما برای اکثر افراد، کاهش وزن یک موضوع مد و زیبایی است. من می دانم که شما دلایل خود را برای کاهش وزن دارید، اما مطمئن شوید که دلیل شما به اندازه کافی واضح است که به شما جهت روشنی بدهد.

از هر 10 دختر، 9 دختر هر روز سعی می کنند وزن کم کنند. زنان به دلیل افزایش وزن همیشه افسرده هستند. برای نوجوانان، کاهش وزن یک موضوع روزمره است، نه یک مشکل سلامتی. پس کاهش وزن چیست؟ آیا این یک مد است یا یک مشکل بهداشتی؟

من می دانم که شما مدتی است که برای کاهش وزن تلاش می کنید. پزشک به شما توصیه کرده است که برای کاهش وزن چند پوندی رژیم بگیرید. چگونه می توان تشخیص داد که اضافه وزن دارید یا خیر؟

هفته گذشته مشتری این سوال را از من پرسید:

“من BMI 24 دارم. خوشحال و سالم هستم. به نظر شما باید وزن کم کنم؟”

این سوال مرا به فکر فرو برد. اگر کسی زندگی سالمی دارد، نیازی به کاهش وزن نیست. از نظر علمی، وقتی پزشک شما را به کاهش وزن دعوت می کند، از شما می خواهد که از این بیماری ها جلوگیری کنید:

 • حمله قلبی
 • کلسترول بالا
 • فشار خون بالا
 • دیابت

زمانی که می توانید با وجود افزایش وزن، سلامت خود را حفظ کنید؛ لازم نیست نگران اضافه وزن باشید.

به هر حال، این چنین نیست. اکثر مردم به دلیل اینکه می خواهند شیک و جذاب به نظر برسند، می خواهند وزن کم کنند. از نظر سلامتی مشکلی ندارند اما احساس زیبایی ندارند.

برای داشتن زندگی سالم، بدن ما چربی را برای سیستم تولید مثل، محافظت از اعصاب و بافت و ذخیره انرژی ذخیره می کند. خوبه. با این حال، ذخیره بیش از حد چربی بر سلامت و اندام شما تأثیر می گذارد.

BMI (شاخص توده بدنی) اندازه گیری است که نتایج را بر اساس قد و وزن شما ارائه می دهد. با این حال، BMI چیزی در مورد بارداری، بدنسازی و بسیاری از عوامل دیگر به ما نمی گوید. آزمایش‌های زیادی از جمله آنالیز چربی، بررسی متابولیسم و ​​غیره وجود دارد. این آزمایش‌ها تعیین می‌کنند که آیا اضافه وزن دارید یا خیر.

اگر اضافه وزن دارید و چربی زیادی دارید، می تواند خطراتی برای سلامتی شما ایجاد کند.

اینجاست که اصطلاح کاهش وزن مطرح می شود. مطالعات جدید و قدیمی به ما نشان داده اند که شایع ترین علت افزایش وزن سوزاندن کالری بیشتر و کالری کمتر است. مقدار بیشتری کالری در ران ها و باسن شما ذخیره می شود و منجر به افزایش وزن می شود. این رایج ترین تعریف “افزایش وزن” است.

اصطلاح چاقی به این معنی است که وزن شما بیشتر از وزن ایده آل بدن برای یک قد معین است. میلیون ها آمریکایی اضافه وزن یا چاق هستند. برای حل چاقی آنها اصطلاح کاهش وزن معرفی شد. کاهش وزن اضافی به عنوان کاهش وزن شناخته می شود. با این حال، این را می توان به میلیون ها روش انجام داد:

 • رژیم غذایی
 • ورزش
 • اضافات
 • یوگا
 • سنت های چینی مانند طب سوزنی و سایر اصطلاحات شفابخش
 • عضویت در باشگاه / مرکز لاغری
 • ترکیبی از رژیم غذایی و ورزش

می بینید که اصطلاح کاهش وزن همه این عوامل را در بر می گیرد. برای کاهش وزن موثر، همه این عوامل باید با هم ترکیب شده و در نظر گرفته شوند. اما قبل از هر اقدامی باید بدانید کاهش وزن برای شما چه معنایی دارد. این مهم است. اگر می‌خواهید زندگی سالمی داشته باشید، هرگز نباید برنامه‌ریزی کنید که رژیم غذایی شدید داشته باشید. در بیشتر موارد، مردم می خواهند باهوش به نظر برسند، بنابراین از طرح هایی مانند کاهش وزن در 24 ساعت و غیره استفاده می کنند. هر مسیری را که انتخاب کنید، تا حد زیادی به دلیل کاهش وزن شما بستگی دارد.

با تشکر از شما برای خواندن!

رژیم لاغری سریع