بهره برداری از شور و شوق و احساسات نسل جوان/جوانان توسط دشمن باید در مقابل ایجاد دشمن هوشیار بود.ساعت: 13:12
تاریخ انتشار: 08/08/1401
کد خبر: 1907040

حجت الاسلام محمدجواد روشن بین گفت: نوجوانان و جوانان قطعا آغازگر حوادث اخیر کشور نبودند، اما سوء استفاده دشمن از احساسات آنان در فضای مجازی، آنان را قربانی این توطئه کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ حجت الاسلام محمدجواد روشن بین، کارشناس خانواده و روانشناس در گفت و گو با خبرنگار مرات، با اشاره به اتفاقات اخیر کشور و حملات دشمنان به جوانان، گفت: متاسفانه قطعاً این چند جوان هستند که به اغتشاشات پیوسته اند. آنها در کشور نبودند، اما متأسفانه تحریک احساسات دشمن، آنها را قربانی این حوادث کرد.

این روانکاو در ادامه علت نفوذ دشمن بر این گروه را در عوامل داخلی و خارجی خلاصه و اضافه کرد: در دو سال اخیر با شیوع ویروس کرونا در کشور، جوانان به سمت فضای مجازی بی رویه جذب شدند. و ساختاری برای محافظت از آنها وجود نداشت و همین عامل باعث شد تا فعالیت‌های روانی گسترده دشمن در ذهن آنها ایجاد شود.

روشن بین همچنین خاطرنشان کرد: از سوی دیگر موسسات آموزشی در این سال ها کمبود داشتند و فضای آموزشی مناسب و سرگرمی سالمی را برای نسل های جدید فراهم نمی کردند و باعث شدند تا امروز مطالبات به گونه ای انباشته شود که با فاجعه مواجه شویم.

وی در حالی که دولت سیزدهم در حال پاکسازی آلودگی ها از مشکلات انباشته شده در کشور است، با بیان اینکه باید این گام ها سریع برداشته شود تا رضایت همگان را شاهد باشیم، بیان کرد: امروز نیازمند انقلاب جمعی در همه ابعاد هستیم.

این کارشناس خانواده راه حل برقراری آرامش و کاهش خشم در این قشر از جامعه را گفت و گوی بین نسلی برای رفع این شکاف می داند و می گوید: این گفت وگو باید بین مسئولان و کارگزاران و جوانان با شبهات و پرسش هایشان برقرار شود. بخش های مختلف باید پاسخ دهند زیرا دشمن نمی تواند از این فضا به نفع خود استفاده کند.

روشن بین ابراز کرد: نوجوانان امروز مطلقا حوصله سخنرانی و سخنرانی های یک طرفه را ندارند و باید بسترهای مربوطه را متناسب با نیازشان طراحی و در اختیار آنها قرار داد تا بتوانند از آسایش یک دنیای مجازی سالم بهره مند شوند. محیط.

وی در خصوص میزان مطالبات نوجوانان در روزهای اخیر گفت: متأسفانه با نگاهی به مطالبات آنها مشخص می شود که کاملا از فضای رسانه ای دشمن گرفته شده و خواسته های آنها برآورده شده و توانایی نوجوانی را دارند. منطقی اندیشیدن به دلیل جذب شدن به دنیای مجازی این خواسته ها را رعایت نمی کند و در جلسات بررسی برای شناسایی اشتباهات خود اصلاحات مربوطه را انجام می دهد.

این روانکاو با فرضیه ای مثال توضیح می دهد: مثلاً سلف سرویس مشترک، آرزوی عمدی و عجیبی نیست، بلکه پشت آن نقشه و توطئه دشمن برای حذف و کمرنگ شدن قدم به قدم آرمان های نظام اسلامی است. جوانان

به گفته روشن بین، عقب نشینی این مطالبات قطعا کمکی به حل بحران نخواهد کرد و تنها صدای اعتراض را برای چند روز خاموش می کند، اما مطالبات جدیدی دوباره مطرح خواهد شد. چنین حوادثی را تکرار نکنیم.

انتهای پیام/