بهترین محصولات رشد طبیعی مو

بسیاری از زنان هنگام مراقبت از موهای خود به دنبال موهای بلند و مجلل هستند. شرکت های مراقبت از مو این را می دانند و محصولات را بر اساس میل مشتری هدف به بازار عرضه می کنند. با این حال، هیچ محصولی وجود ندارد که بتواند موهای شما را بلندتر کند. درست است! در اینجا علم پشت آن است.

موهای همه افراد تقریباً به یک اندازه رشد می کنند. طول رشد آن توسط ژنتیک تعیین می شود. فولیکول مو از نظر ژنتیکی برنامه ریزی شده است تا قبل از اینکه از فولیکول یا ریشه مو بریزد تا یک طول مشخص رشد کند. اکثر افراد روزانه 50 تا 80 تار مو می ریزند. آره. بیوتین و سایر مکمل ها باعث رشد مو می شوند. این مکمل ها رشد کل موهای بدن را افزایش می دهند. ممکن است موهای ضخیم‌تری ببینید، اما اگر به درستی از آن و خودتان مراقبت نکنید، طول آن ثابت می‌ماند.

افرادی که احساس می‌کنند موهایشان رشد نمی‌کند، احتمالاً قبل از اینکه موها تا حداکثر طول رشد کنند دچار شکستگی می‌شوند. در اینجا چند نکته برای به حداکثر رساندن رشد مو وجود دارد که شامل خرید محصولات نمی شود.

5 نکته برای رشد موهایتان

1. آب بنوشید

موهای خشک شکننده است. موهای شکننده قبل از رسیدن به حداکثر طول احتمال شکستن آنها بیشتر است. بله، می توانید از محصولات مرطوب کننده استفاده کنید اما آب بهترین مرطوب کننده است. بگذارید از درون بیاید. وزن خود را بردارید و آن را به نصف تقسیم کنید. این مقدار است که باید روزانه چند اونس آب بنوشید. به عنوان مثال: اگر 150 پوند وزن دارید، باید هر روز 75 اونس آب بنوشید. اگر نوشیدن این مقدار آب بسیار زیاد است، سعی کنید صبح ها به محض بیدار شدن از خواب بیشتر آن را بنوشید و در طول روز میل کنید. من برای از بین بردن یکنواختی، به نوشیدن آب گازدار طعم‌دار پرداختم. آب خود را هر طور که دوست دارید بنوشید اما آن را بنوشید. بدن و موهای شما آن را دوست دارد.

2. یک مولتی ویتامین مصرف کنید و درست بخورید.

ممکن است مواد مغذی وجود داشته باشد که از رژیم غذایی خود دریافت نمی کنید. روزانه یک مولتی ویتامین مصرف کنید. از غذاهای فرآوری شده خودداری کنید. آنها پر از مواد نگهدارنده و آزمایشات آزمایشگاهی هستند. اگر از زمین نمی روید یا از قصابی می آید، از خوردن آن خودداری کنید. غذاهای فرآوری شده دارای کالری بالا و مواد مغذی کمی هستند که ما برای عملکرد صحیح بدن به آن نیاز داریم. در اینجا چند دستورالعمل برنامه غذایی روزانه آورده شده است:

  • 4 وعده پروتئین

  • 4 وعده سبزیجات سبز

  • 4 وعده میوه

  • 3 وعده کربوهیدرات فرآوری نشده (سیب زمینی شیرین، ذرت، هویج و غیره)

  • 1 وعده روغن یا غلات (من از 2 قاشق غذاخوری دانه کتان در اسموتی صبحگاهی برای پوشاندن آن استفاده می کنم)

3. اجازه دهید پوست سرتان نفس بکشد.

همانطور که هر موجود زنده ای برای زنده ماندن به آب نیاز دارد، به اکسیژن نیز نیاز دارد. شامپو زدن به طور منظم پوست سر را از باقی مانده محصولات و عرق پاک می کند و اجازه می دهد اکسیژن وارد فولیکول های مو شود. اگر دوست دارید بافت بپوشید، مطمئن شوید که با یک سواب فندق جادوگر یا چیزی به آن پوست سر می رسید. از شامپوهایی که موها را خشک می کنند خودداری کنید زیرا به یاد داشته باشید که موهای خشک بیشتر از موهای مرطوب شده به دلیل آسیب می شکنند. حتما قبل از خرید شامپو، مواد تشکیل دهنده آن را مطالعه کنید. برخی از محصولات در قسمت جلویی ادعا می کنند که “بدون سولفات” وجود دارد، اما ترکیبات شامل مشتقاتی از سولفات در آنها هستند.

4. موهای خود را مرطوب نگه دارید.

آره. شما روزانه نیمی از وزن بدن خود را آب می نوشید. اکنون باید به محصولات بپردازیم. اگر از محصولاتی استفاده می‌کنید که محصولات یا روغن‌های مبتنی بر روغن هستند، آن‌ها را فقط باید روی موهای مرطوب یا مرطوب استفاده کنید. چرا؟ خوب، آنها طوری طراحی شده اند که رطوبت را – به نام آب – در مو ببندند. هنگامی که محصولات مبتنی بر روغن روی موهای خشک استفاده می شود، فقط روغن روی موهای خشک قرار می گیرد. محصولات مبتنی بر آب دارای آب هستند و می توان آنها را به عنوان مرطوب کننده روی موهای خشک استفاده کرد. باز هم به مواد تشکیل دهنده محصولاتی که می خرید توجه کنید. موادی مانند روغن معدنی و پترولاتوم برای مرطوب کردن طراحی نشده اند و در واقع می توانند موهای شما را نسبت به قبل از استفاده بیشتر احساس خشکی کنند.

5. از تکنیک های استایل سازی “کم دستکاری” استفاده کنید.

از یک حرفه ای بخواهید بافت خود را نصب کند. مدل و محصولاتی را پیدا کنید که برای موهایتان مناسب باشد تا بیش از ۲ بار در هفته موهایتان را حالت دهید. فقط موهای مرطوب یا خیس را باز کنید. اگر موی فوق العاده بلند می خواهید، اجازه دهید موهایتان شل شود. Loc ها دستکاری کم هستند. فقط جدیدترین مو در ریشه پیچ خورده است. 50 تا 80 رشته‌ای که هر روز می‌ریزند داخل آن می‌ریزند. بنابراین به نظر می‌رسد که موها بلندتر می‌شوند، زیرا آن رشته‌هایی که معمولاً در شانه یا برس بیرون می‌آیند هنوز چسبیده‌اند.

تمام بافت های مو می توانند بلند شوند. فقط باید موهای خود را یاد بگیرید و به روال خود پایبند باشید. یک تجربه بد استایل گرمایی می تواند تمام کار سخت شما را خراب کند. مثل کاهش وزنه می توانید رژیم غذایی و ورزش کنید، اما اگر تغییرات لازم در شیوه زندگی را ایجاد نکنید، وزن دوباره شروع به خزش می کند. موهایتان را تغذیه کنید و بدون توجه به اینکه کلاف ها چقدر گره دارند، بلند و روان می شوند.