بهترین راه حل برای دیابت و علل اصلی

علل اصلی دیابت

رژیم غذایی: ثابت شده است که عامل اصلی ایجاد دیابت است. کربوهیدرات‌ها، چربی‌ها، پروتئین‌های اضافی همگی برای بدن مضر هستند. بدن ما به طور کلی به یک رژیم غذایی متعادل برای تولید انرژی برای انجام عملکردهای حیاتی نیاز دارد. مصرف بیش از حد غذا، لوزالمعده را از انجام عملکرد ترشح انسولین تحت تاثیر قرار می دهد. از این رو، با ترشح ناکافی انسولین، قند خون افزایش می یابد و منجر به دیابت می شود. به طور معمول، افرادی که بیش از حد بیسکویت، نان، کیک، شکلات، بستنی، پودینگ و غیره مصرف می کنند، معمولا مستعد ابتلا به دیابت هستند.

چاقی: همچنین یکی از عوامل اصلی ایجاد دیابت است. وزن بیش از حد بدن در مقایسه با قد یک فرد، به عنوان یک عامل مستعد کننده برای دیابت است. این معمولاً در بین بیماران 40 ساله مبتلا به دیابت نوع 2 غیر وابسته به انسولین دیده می شود. این بیماری معمولاً در نتیجه چربی اضافی در بدن ایجاد می شود که باعث عملکرد نامناسب انسولین در بدن می شود. به طور معمول، عملکرد اصلی انسولین این است که اجازه می دهد قند موجود در خون وارد سلول های ماهیچه ای و بافتی شود. اما به دلیل افزایش چربی در بدن، سلول‌های عضلانی و بافتی نسبت به انسولین مقاوم می‌شوند که منجر به افزایش سطح قند خون در فشار خون و در نهایت دیابت می‌شود.

عفونت ها: در صورت عدم مراقبت، این نیز می تواند منجر به دیابت شود. ویروس خاصی مانند ویروس Coxsackie B ممکن است لوزالمعده را آلوده کند و منجر به تخریب سلول‌های بتا (B) جزایر لانگ شود و در نهایت منجر به ترشح انسولین و افزایش سطح قند خون شود. از آنجایی که افراد دیگر در کار بدنی فعال نیستند، مستعد ابتلا به این بیماری می شوند. اشاره شده است که هر چه فعالیت فرد کمتر باشد، خطر ابتلا به دیابت بیشتر است. از طریق آخرین پیشرفت‌های انجام‌شده در تمرینات، وزن فرد را می‌توان تحت کنترل نگه داشت، گلوکز موجود در خون را می‌توان توسط سلول‌ها برای تولید انرژی مورد استفاده قرار داد و در نهایت بار کاری روی پانکراس را کاهش داد.

پیشرفت در سن: شایع ترین عامل مستعد کننده دیابت است. مشاهده شده است که با افزایش سن، به ویژه بالای 45 سال، شانس ابتلا به دیابت در آنها افزایش می یابد. بیشتر به این دلیل است که به دلیل کهولت سن، فرد کم تحرک می شود، تمایل به افزایش وزن دارد که منجر به اختلال عملکرد پانکراس می شود.

استرس: این نیز می تواند منجر به دیابت شود. در این روز، افرادی که عمدتاً از پیشینه فقیر هستند، زندگی بسیار پر استرس، مشغله و تمام وقت در کارهای روزانه/روتین روزانه دارند. نارسایی لوزالمعده توصیه ای به دلیل سبک زندگی نامنظم و آشفته است که عمیقاً متابولیسم بدن را تحت تأثیر قرار می دهد. استرس عاطفی مانند اندوه، اضطراب، نگرانی، مرگ هر فرد نزدیک و غیره ممکن است سطح قند خون را تغییر داده و منجر به بیماری شود.

سیگار کشیدن: اغلب (در فواصل زمانی کوتاه) بسیار مستعد ابتلا به دیابت است. آنها بسیار مستعد ابتلا به رتینوپاتی و بی حرکتی مفاصل هستند. اگر بیمار دیابتی سیگار را ترک نکند، احتمال مرگ زودرس وجود دارد. افراد نژادهای خاصی مانند اسپانیایی تبار، بومی آمریکایی، و آمریکایی آفریقایی تبار، آمریکایی آسیایی یا جزایر اقیانوس آرام در معرض خطر اصلی ابتلا به دیابت هستند.

راه حل های دیابت

آب درمانی:

این فرآیند استفاده از آب برای درمان دیابت است، این یک روش طبیعی است. این یکی از قدیمی ترین روش های درمانی برای مدیریت اختلالات فیزیکی است. تحقیقات ثابت کرده است که خاصیت حلال بودن آب و توانایی آن در جذب و هدایت گرما تأثیر مفیدی بر بدن انسان دارد و فواید زیادی برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ دارد. خواب بهتر و بهتر می دهد، سطح قند خون را در بدن کاهش می دهد و به سلامتی و اخلاقی بیماران دیابتی می بالد. همچنین از افرادی که ورزش را دشوار می دانند، حمایت می کند. این یک نوع امید جدید برای میلیون ها نفری است که از دیابت رنج می برند. همچنین به عنوان “حمام آب گرم” نیز شناخته می شود. از این رو، آب درمانی در مخازن آب (حمام های آب گرم) با اندازه ها و اشکال مختلف انجام می شود.

سم زدایی:

این شامل استفاده از دوره‌های کوتاه مدت روزه‌داری یا رژیم‌های غذایی کنترل‌شده و مکمل‌ها برای کمک به فرآیند طبیعی است که توسط آن بدن خود را از شر مواد سمی خلاص می‌کند.

گل درمانی:

به طور کلی زمین به ما غذا می دهد، منبع اصلی انرژی ما. در طول درمان با روش های طبیعی، فرد از عنصر زمین به صورت بسته های گل یا سفال استفاده کامل می کند. حتي حمام گلي براي پيشگيري و درمان بيماري هاي مختلف، با خارج كردن سموم از بدن، خنك كردن سيستم عصبي و فعال كردن اندام هاي مختلف بدن استفاده مي شود. در دیابت فرآیند متابولیک کل بدن اختلال ایجاد می شود. هنگامی که سیستم گوارش و غدد درون ریز به طور کامل کار نمی کنند، نتیجه آن تجمع ناخالصی ها و سموم در بدن است. از این رو، بهبود دفع و حذف سموم بسیار مهم است. در چنین شرایطی از حمام گل استفاده می شود. راه های زیادی برای درمان گل و لای وجود دارد. رایج ترین روش استفاده از خاک رس مرطوب به جای گل معمولی است. خاک رس باید به حدی باشد که بتوان آن را روی بدن گچ کرد. گاهی اوقات، باید با بسته بندی پارچه های گشاد روی بدن نگه داشته شود. خاک رس در زمستان باید به اندازه کافی گرم باشد تا راحتی را فراهم کند.

ماساژ دادن:

ماساژ یک روش درمانی «دستی» است که در آن عضلات و سایر بافت‌های نرم بدن برای بهبود سلامت و تندرستی دستکاری می‌شوند. به طور کلی، ماساژ یک شکل عالی از ورزش غیرفعال است. ماساژ در درمان دیابت بسیار مفید است. اگرچه ماساژ روی کل بدن تأثیر می گذارد، اما به ویژه بر فعالیت سیستم اسکلتی عضلانی، گردش خون، لنفاوی و عصبی تأثیر می گذارد. به کاهش تنش عضلانی، کاهش استرس و ایجاد احساس آرامش کمک می کند. انواع ماساژ از نوازش ملایم و ورز دادن ماهیچه ها و سایر بافت های نرم تا تکنیک های دستی عمیق تر را شامل می شود. ماساژ برای قرن ها برای درمان دیابت و بیماری های مختلف دیگر انجام شده است. تقریباً در هر فرهنگ در سراسر جهان ماساژ همچنین به از بین بردن سموم و مواد زائد از طریق اندام های دفع کننده مختلف مانند پوست ریه ها، کلیه ها و روده ها کمک می کند. همچنین به بهبود گردش خون و فرآیندهای متابولیک مختلف کمک می کند. امروزه ماساژدرمانگرهای زیادی وجود دارد و تعداد آنها به سرعت در حال افزایش است.

داروهای گیاهی:

داروهای گیاهی با استفاده از گیاهان و فرآورده های طبیعی آنها نیز به عنوان روش طبیعی درمان دیابت مورد استفاده قرار گرفت. دیابت با داروهای گیاهی درمان شده است. این گیاهان موثرترین و غیر سمی هستند. آنها عبارتند از:

ژیمنما سیلوستر،

برگ بلوبری،

جینسینگ آسیایی،

جینکو بیلوبا،

زغال اخته

استویا

دارچین.

زغال اخته

انگور فرنگی هندی

برگ انبه.