بهترین تمرینات خانگی برای مادران پرمشغله

دستکاری بین کار، فرزندان، خانواده و حتی دوستان می تواند سخت باشد. در سبک زندگی مدرن آنقدر اتفاق می افتد که پیدا کردن پنج دقیقه اضافی برای استراحت یا حتی انجام تمرینات بسیار دشوار است.

اگر در حال حاضر از شلوغی های بی پایان غرق شده اید، چرا نمی توانید چند لحظه استراحت کنید، نفس عمیق بکشید و برخی از موثرترین و در عین حال ساده ترین تمرینات را که می توانید در خانه انجام دهید تا بدن خود را حفظ کنید، یاد بگیرید. مناسب. ورزش‌ها نه تنها به شما کمک می‌کنند کمر کوچک‌تری داشته باشید، بلکه به شما کمک می‌کنند تا سالم بمانید.

بیایید به برخی از دلایل اصلی که چرا باید تمرینات را به طور منظم انجام دهید نگاهی بیاندازیم.

دلایل سلامتی: با حفظ تناسب اندام می توانید از بسیاری از عوارض سلامتی مانند بیماری های قلبی عروقی، بیماری های قلبی و حتی چاقی جلوگیری کنید. زنانی که چربی بدنشان زیاد است نیز مستعد ابتلا به دیابت هستند.

افزایش اعتماد به نفس: دفع مقداری چربی از بدن به افزایش اعتماد به نفس شما کمک می کند. وقتی کمر باریک تری به دست می آورید، می توانید لباس های سکسی بپوشید که برای شما زیبا به نظر می رسد. شما محدود به پوشیدن شلوار جین گشاد و تی شرت نیستید تا چربی شکم خود را پنهان کنید.

انجام تمرینات منظم نیز به شما کمک می کند تا برای روز با انگیزه نگه دارید. ورزش شما را سالم نگه می دارد و همچنین به بهبود زندگی جنسی شما کمک می کند.

چگونه مادران می توانند با انجام تمرینات خانگی تناسب اندام داشته باشند؟

مهمتر از همه، بیایید به تجهیزات تناسب اندام ساده ای که یک مادر می تواند برای ایجاد یک برنامه تمرینی خانگی استفاده کند، نگاه کنیم. شما به یک تشک ورزشی خوب، بند کششی، توپ پایداری و وزنه های دستی نیاز دارید. اینها برخی از تجهیزات اساسی هستند که برای یک تمرین کارآمد در خانه به آنها نیاز دارید.

1. در حین استفاده از تشک ورزشی، می توانید دراز و نشست سنتی و کرانچ شکم را انجام دهید.

دراز و نشست تمرینات بسیار مهمی هستند زیرا می توانند به شما کمک کنند تا از شر چربی های اطراف شکم خلاص شوید و همچنین کمر باریک تری داشته باشید. آنها به تقویت عضلات شکم و صاف شدن شکم شما کمک می کنند. اینها تمریناتی هستند که می توانند اول صبح یا در هر زمان دیگری از روز انجام شوند.

2. توپ ثبات به تکمیل روتین تقویت شکم کمک می کند.

توپ پایداری را می توان برای کرانچ کامل معده، فشار دادن و حتی کرانچ معکوس استفاده کرد. با این حال، قبل از اینکه کاملاً از استفاده از توپ ها مطمئن شوید، به مدتی زمان نیاز دارید تا یاد بگیرید چگونه از توپ ها استفاده کنید. می‌توانید دراز و نشست‌های سنتی را با تمرینات پایداری توپ جایگزین کنید. یک تمرین منظم حداقل پانزده دقیقه در صبح و پانزده دقیقه در عصر برای حفظ تناسب اندام کافی است.

3. نوارهای مقاومت

هنگام انجام تمرینات، باید روی تمرین کل بدن خود تمرکز کنید و فقط روی قسمت خاصی از بدن تمرکز نکنید. از نوارهای مقاومتی برای ایجاد نیرو و تقویت عضلات تقریباً در کل بدن استفاده می شود. هنگامی که آنها به خوبی استفاده شوند، می توانند بازوها، عضلات شکم و عضلات مرکزی را تقویت کنند. ممکن است در چند روز اول انجام تمرینات با نوارهای تنش سخت باشد، اما زمانی که به آنها عادت کنید، متوجه خواهید شد که نسیم است. وقتی توپ پایداری را با نوارهای کششی ترکیب کنید و ده دقیقه صبح و عصر انجام دهید، در عرض چند هفته متوجه تفاوت قابل توجهی خواهید شد. نکته خوب این است که نوارهای کششی بسیار ارزان هستند و همچنین ویدیوهای تمرینی زیادی وجود دارد که می توانید برای انجام این تمرینات از آنها استفاده کنید.

4. از وزنه های دستی برای وزنه برداری ساده در خانه استفاده کنید

وزنه برداری جزء دیگری است که می توانید آن را در برنامه تمرینی معمول خود بگنجانید. این وزنه ها به تقویت عضلات بازو کمک می کند و به شما کمک می کند تناسب اندام خود را حفظ کنید.

به غیر از تمرینات ذکر شده در بالا، مادران می توانند فعالیت های دیگری را در فضای باز انجام دهند که به حفظ تناسب اندام آنها کمک می کند. به عنوان مثال، به جای اینکه فرزندانتان را به مدرسه برانید، می توانید دوچرخه سواری کنید یا آنها را پیاده به مدرسه برسانید. مادران پرمشغله همچنین می توانند هر زمان که وقت خالی دارند، دویدن و بدوند. سایر فعالیت های خارج از منزل مانند پیاده روی و دوچرخه سواری نیز مهم هستند.

همانطور که متوجه خواهید شد، بیشتر این تمرینات به برنامه شلوغ شما اضافه نمی کنند. اگر آنها را به خوبی برنامه ریزی کنید، به شما کمک می کنند تا سالم بمانید و برای مدت طولانی تناسب اندام خود را حفظ کنید.