بشار ایسوس + تصاویر تصادف در تصادف خودرو در عبور از پل سومساعت: 14:21
تاریخ انتشار: 1401/03/25
کد خبر: 1856293

نگرانی شهروندان پایتخت این منطقه از افزایش احتمالی تصادفات رانندگی به دلیل نبود ترافیک و علائم هشدار دهنده در پل سوم بشار در یاسوز است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به نقل از زاگرس صبحگاهی در شهرستان یاسوز مرکز استان کهگیلویه اوبر احمد به دلیل قرار گرفتن در منطقه جغرافیایی که باعث عبور رودخانه بشار از مرکز شهرستان می شود، نیازمند چندین پل را به شهر متصل کنید.

پل سوم بشار به طول 130 متر با دو دهانه 25 متر و 45 متر با دو دهانه با عرض 11 متر خط برگشت و 10 متر دو پل زیرگذر کوتاه است. فاز اول این پل بالاخره به بهره برداری رسید. وقفه سالها


در واقع پس از بارندگی های سیل آسا در سال 1377، برخی از معایب فاز اول پل برخی از مشکلات آن را برطرف کرد، اما یکی از معایب قابل توجه آن نبود علائم راهنمایی و رانندگی و عرض کم جاده بود. که هنگام خروج از پل در دو لاین پارک ساحلی قرار داشت.


ادامه ساخت و تکمیل فاز دوم پل این روزها را نمی توان نادیده گرفت، اما باید به خاطر داشت که نه تابلوی راهنمایی و رانندگی روی پل وجود دارد، نه حتی یک فاز آن. پس از باز شدن و عبور خودروها از جاده دو خطه، باید با جاده باریک روی پل روبرو شوند. این بسیار خطرناک است.

به خصوص در شب به دلیل ناکافی بودن نور و علائم راهنمایی و رانندگی، احتمال برخورد وسایل نقلیه با قالب بتنی نصب شده برای جداسازی خروجی پل زیاد است و حتی در عرض چند سال از شروع فاز اول چندین تصادف رخ داده است. عبور چند خودرو از پل، پل بشار سوم.


احداث پل های بین شهری به ویژه راه هایی که بار ترافیکی سنگینی دارند باید با رعایت اصول ایمنی و کامل بودن پروژه رعایت شود که متاسفانه تنها افتتاح این پروژه حائز اهمیت است.

اگرچه این پل می تواند بار ترافیکی خروجی از شهر را کاهش دهد، اما عدم رفع مشکلات و معضلات آن می تواند حوادث تلخی را برای شهروندان رقم بزند.

پایان پیام/