بسیاری از فواید ورزش به ما کمک می کند تا سریع وزن کم کنیم

فواید ورزش بسیار زیاد است و به ما کمک می کند تا کیفیت زندگی خود را افزایش دهیم. همه می دانند که ورزش برای ما مفید است، اما چقدر خوب است؟

خوب برای شروع، ورزش ابتدا به ما کمک می کند وزن کم کنیم. این تنها بخشی از هدف ما برای کاهش وزن است که بدون آن نمی توانیم انجام دهیم. ورزش به ما کمک می کند وزن کم کنیم زیرا به بدن ما اجازه می دهد هر روز کالری بیشتری بسوزاند.

وقتی بدن ما شروع به سوزاندن کالری می کند، شروع به کاهش وزن می کنیم، به همین سادگی است. وقتی تا حدی ورزش می کنیم که عرق می کنیم، بدن ما به ما می فهماند که نسبت به معمول کالری بیشتری می سوزانیم و در نتیجه وزن کم می کنیم.

ورزش فواید بسیاری دارد که عبارتند از: سیستم ایمنی و گوارش بهتر، قلب قوی تر، ریه های بزرگتر و قوی تر، اکسیژن بیشتر به سیستم خونی ما برای مبارزه با بیماری ها، تقویت عضلات، هوش بیشتر، رابطه جنسی بهتر و موارد دیگر.

بیایید لحظه ای به تحلیل برخی از این موارد اختصاص دهیم.

سیستم ایمنی و گوارش بهتر: زمانی که ورزش می کنیم، اکسیژن بیشتری به جریان خون و سیستم گوارش خود می فرستیم. دستگاه گوارش ما مانند آتشی در درون ماست، اگرچه بیشتر از اسید هیدروکلریک و آنزیم های گوارشی تشکیل شده است، اما زمانی که اکسیژن فراوانی برای سوزاندن وجود داشته باشد مانند آتش معمولی عمل می کند.

چه اتفاقی برای آتش می افتد وقتی اکسیژن بیشتری دریافت کند؟ آتش داغ تر و بهتر می سوزد، خوب همین اتفاق برای هضم ما می افتد. وقتی با ورزش اکسیژن بیشتری وارد بدن خود می کنیم، قدرت هضم خود را افزایش می دهیم و بنابراین می توانیم غذای خود را حتی بهتر هضم کنیم.

سیستم ایمنی بدن ما زمانی که مقدار زیادی اکسیژن در جریان خون ما دریافت می کند کمی متفاوت عمل می کند. سیستم ایمنی ما برای کمک به مبارزه با بیماری ها، باکتری ها و انگل ها وجود دارد. هنگامی که سیستم ایمنی بدن ما اکسیژن بیشتری دریافت می کند، از اکسیژن برای کمک به تامین گلبول های سفید خون با مهمات قوی تر استفاده می کند.

هر نوع انگل، دودکش یا باکتری نمی تواند در محیطی با اکسیژن زندگی کند، و بنابراین یکی از بزرگترین فواید ورزش، توانایی از بین بردن بسیاری از بیماری های بد، باکتری ها و انگل ها با تامین اکسیژن بیشتر بدن است.

ورزش به ما کمک می‌کند قلب و ریه‌های قوی‌تری بسازیم: وقتی ورزش می‌کنیم و عرق می‌کنیم، بدن‌مان به حدی می‌رسد که به آنها کمک می‌کند ریه‌ها و قلب قوی‌تری بسازند. قلب و ماهیچه های تنفسی ما مانند هر ماهیچه دیگری در بدن ما ماهیچه هستند.

هنگامی که ما ورزش می کنیم، این ماهیچه ها و همچنین بسیاری دیگر را در سراسر بدن خود می سازیم، بنابراین قلب و سیستم تنفسی بهتری ایجاد می کنیم.

برخی از مزایای عالی دیگر ورزش، هوش بیشتر و رابطه جنسی بهتر است: اکسیژن بیشتر به بدن ما به معنای خون بیشتر است که پر از اکسیژن، ویتامین ها و مواد معدنی ضروری به مغز ما پمپاژ می شود، که مغز ما برای عملکرد بهتر به آنها نیاز دارد. این باعث افزایش هوش و توانایی تفکر ما می شود.

اکسیژن بیشتر در خون به ما کمک می کند تا با تحریک اندام های جنسی، افزایش میل جنسی و تامین خون و اکسیژن مورد نیاز بیشتر به آن قسمت های بدن، رابطه جنسی بهتری داشته باشیم. وقتی بدن ما اکسیژن بیشتری از ورزش داشته باشد، می تواند سریعتر و شدیدتر از بدون ورزش تحریک شود.

ورزش همچنین یک تقویت کننده خلق و خو است که به ما کمک می کند احساس شادی بیشتری داشته باشیم و عزت نفس و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشیم.