بزرگترین زیردریایی هسته ای جهان به روسیه بازگشتساعت: 07:41
تاریخ انتشار: 1301/05/05
کد خبر: 1885745

بزرگترین زیردریایی هسته ای جهان دیمیتری دونسکوی به پایگاه خود در آب های روسیه بازگشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش تاس، یک منبع موثق در کشتی سازی روسیه روز چهارشنبه گفت، زیردریایی هسته ای روسیه، بزرگترین زیردریایی جهان، به پایگاه ناوگان شمالی در سورودوینسک بازگشته است.

این مقام روسی همچنین افزود: در 26 جولای، «زیردریایی هسته ای دیمیتری دونتسکوی» از دریای سفید به پایگاه دریایی بلومورسک در سورودوینسک بازگشت. به گفته این مقام روسی، این زیردریایی حدود یک ماه است که تمرینات رزمی مختلفی را در آب های دور انجام داده است.

به گفته وی، خدمه این زیردریایی در تمامی برنامه های آموزشی رزمی ناوگان شمال روسیه شرکت خواهند کرد.

پیش از این، چندین منبع مدعی شده بودند که بزرگترین زیردریایی جهان در شرف از رده خارج شدن است. با این حال، این گزارش اکنون توسط منابع موثق تکذیب شده و گفته می شود که عمر مفید بزرگترین زیردریایی جهان می تواند چند سال دیگر افزایش یابد.

زیردریایی های کلاس تایفون نیروی دریایی روسیه بزرگترین زیردریایی هایی هستند که تاکنون ساخته شده اند. به طور خاص، زیردریایی روسی Dmitry Donskoy (Dmitry Donskoy) که نام رسمی آن TK-208 است، به عنوان بزرگترین زیردریایی در جهان شناخته می شود. این زیردریایی نام خود را از شاهزاده ای از مسکو گرفته است که به ساختن کاخ کرملین نسبت داده شده و در قرن چهاردهم در نبرد با مغول ها کشته شد.

این زیردریایی با 175 متر یا 600 فوت طول، از سال 1980 در خدمت نیروی دریایی روسیه بوده و در طول تاریخ خود چندین بار بازسازی و ارتقا یافته است. این زیردریایی علاوه بر طول قابل توجهی که دارد، دارای پرتوی 25 متری است که حضور چشمگیری در دریا به آن بخشیده است. دیمیتری دونسکوی ظرفیت جابجایی 48000 تن و 160 خدمه دارد. این زیردریایی از دو راکتور هسته ای به عنوان منبع نیروی محرکه بهره می برد و می تواند تا سه ماه بدون قرار گرفتن در سطح زمین کار کند. این زیردریایی هسته ای می تواند تا عمق 400 متری رفته و با سرعت 27 گره دریایی (50 کیلومتر بر ساعت) حرکت کند.

انتهای پیام/