بر اساس برجام، موضوع PMD بسته شده است


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 17 تیر، 17 هزار شهید تروریست در اصفهان عصر پنجشنبه گفت: قبل از انقلاب وقایع انقلاب اسلامی تا امروز برای ما درس عبرت است. . محمد همه و ناب موجب شکل گیری فرهنگ اسلامی می شود.

وی با بیان اینکه اولین شعاری که جریان مسلط بعد از انقلاب مطرح کرد دروغ بودن تشیع بود، گفت: در آن زمان هیچکس نمی توانست همه جوانب مسئله را بفهمد، هرچند در آن زمان جریان رسانه ای قدرتمندی وجود نداشت. امروز در همان روز جریان گسترده‌ای را علیه انقلاب تشکیل دادند، زیرا انقلابی با محوریت مرجعیت برایشان غیرقابل تحمل بود و سعی در ارعاب، رشوه و ترور ریشه‌های اندیشه انقلاب اسلامی داشتند.

اسلامی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور تصریح کرد: آمریکا اعلام کرده است که ما نمی توانیم در جنگ نظامی پیروز شویم، بنابراین در حال ایجاد جنگ اقتصادی هستیم و هدف آنها از این جنگ اقتصادی که برنامه، ابزار و هدف آن مشخص است، این است که براندازی انقلاب اسلامی

رئیس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: ارتشی که باید در جنگ اقتصادی با دشمنان مقابله کند، برای رسیدن به مأموریت خود باید تکلیف واحدی داشته باشد. وی گفت: مهمترین کاری که دشمن در این مکان می خواهد انجام دهد این است که افکار و عقاید مردم را تغییر دهد و سعی کند باورها را در مسیر خود هدایت کند.

وی گفت: اقدامی که شهید ایجی با درایت و شجاعت خود در لحظاتی از زندگی خود انجام داد، مقابله با این حرکت دشمن و تلاش برای انتقال جهان بینی ناب اسلامی به نسل نوجوان و دانش آموزان پیرامون خود بود.

اسلامی با اشاره به اینکه شهید بهشتی به عنوان مغز متفکر انقلاب اسلامی جذب خدمت شد، گفت: به دلیل اینکه رسیدن به قدرت ملاک است درگیری های سیاسی زیادی وجود دارد، اما اگر فردی جذب خدمت شود دیگر نمی شود. آن را می خواهد. قدرت، لازم است.» او اعتقاد عمیقی داشت که انسان می تواند در راه خدای متعال قدم بردارد.

رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به اقدامات دولت در حوزه اقتصادی گفت: دولت ها مدت هاست می گویند دولت باید وزارتخانه هایی داشته باشد تا نیازهای مردم را برطرف کند.

وی با بیان اینکه وقتی تجارت نداریم نمی توانیم از تولید حمایت کنیم و زمانی که فروش نباشد تولید قوی نیست، گفت: ما نمی توانیم از تولید حمایت کنیم. وی ادامه داد: جغرافیای اقتصادی ما باید وسیعتر از جغرافیای قلمرومان باشد و بتوانیم مشتری بزرگ و وفاداری برای کالای ایرانی پیدا کنیم.

اسلامی با بیان اینکه تجارت داخلی و خارجی باید باثبات و همسو باشد، افزود: با ثبات این سیاست ها تولید، اشتغال و اقتصاد باثبات و باثبات می شود.

رئیس سازمان انرژی اتمی در بخشی دیگر از سخنان خود در خصوص مسائل هسته ای گفت: از 20 سال پیش هر روز گزارش می شود که ایران در حال ساخت بمب هسته ای است و این کار روزانه آژانس است که همه آنها را بررسی کند. ما به شواهدی که ارائه می کند دسترسی خواهیم داشت؛ بیست سال پیش ایرانی ها در لویزان بمب هسته ای می ساختند، بعد مجوز گرفتند و بررسی کردند و دیدند چیزی نیست، بعد گفتند در شیعان بمب می سازند. سپس در جنوب غرب تهران و سپس در پارچین؛ مذاکرات هسته ای شکل گرفت و سال ها ادامه داشت.

وی با اشاره به 20 سال مذاکره با ایران، گفت: نتیجه این همه سال مذاکرات به سند برجام منتهی شد؛ در این سند PMD با اظهار نظر بسته شد و تعهدی نیز از سوی آنها انجام شد و در عین حال لغو تمامی تحریم های اعمال شده علیه ایران

وی گفت: «ایران موافقت کرده است که از حقوق دفاعی خود عقب نشینی کند و همچنین با بازرسی های پرسنلی اضافی برای اعتمادسازی بیشتر موافقت کرده است».

اسلامی تصریح کرد: رژیم صهیونیستی در مذاکرات اخیر مدعی کشف 50 هزار صفحه از سند جدیدی شد که روزانه چندین صفحه آن را منتشر می کند و در اختیار آژانس قرار می دهد و ادعا می کند ایران فعالیت هسته ای برای ساخت بمب دارد. اینها همان اسناد PMD هستند که بسته شده اند و جدید نیستند. آمریکایی ها قبلاً اعتراف کرده اند که ایران فعال است.

پایان پیام/