بریتانیا به عنوان پایتخت کلاهبرداری های جهانی شناخته شده است


روزنامه دیلی میل با اشاره به هزینه های سرسام آور زندگی در بریتانیا گزارش می دهد که مجرمان در حال یافتن راه های جدیدی برای فریب افراد مسن و ضعیف هستند و وضعیت بدتر می شود.

بر اساس این گزارش، موج جدید و وحشتناک کلاهبرداری منجر به سرقت 700 میلیون دلاری در ماه آوریل شد. سال گذشته به طور متوسط ​​200 میلیون در ماه کلاهبرداری شده است.

تحقیقات آسیاب همچنین نشان داد:

  • بیش از 40 میلیون انگلیسی در سال جاری مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند
  • تنها یکی از هفت کلاهبرداری به پلیس گزارش شد
  • پلیس 2 درصد از گزارش های گزارش شده را بررسی کرد
  • اکثر کلاهبرداری ها شناسایی نمی شوند

آژانس امنیت سایبری بریتانیا گزارش داد که در ماه گذشته 2.7 میلیون کلاهبرداری سایبری کشف شده است که چهار برابر بیشتر از سال گذشته (2021) است.

مرکز ملی امنیت سایبری، که خارج از ستاد ارتباطات دولت بریتانیا فعالیت می کند، گفت که کلاهبرداری های رهگیری شده شامل تأیید افراد مشهور و ایمیل های جعلی و اخاذی از قربانیان است. این آژانس تاکید کرد که افزایش تعداد موارد شناسایی شده نشان دهنده سیاست تهاجمی جنایتکاران است.

مرکز ملی امنیت سایبری بریتانیا می گوید که بحران کرونا منجر به افزایش کلاهبرداری های مرتبط با سلامتی شده است. سال گذشته، این شرکت بیش از 1400 کلاهبرداری مربوط به سازمان بهداشت بریتانیا را سرکوب کرد که نسبت به سال 2020 افزایش 11 برابری داشته است.

مرکز امنیت سایبری ملی بریتانیا سال گذشته نوع دیگری از کلاهبرداری را شناسایی کرد، از جمله ادعای نادرستی مبنی بر اینکه ایمیل قربانی هک شده است و از او خواسته شده تا برای آن هزینه بپردازد.

دولت بریتانیا امیدوار است شرکت های بزرگ اینترنتی را برای جلوگیری از گنجاندن تبلیغات متقلبانه در قبوض امنیت سایبری سرکوب کند.