برگزاری همایش ملی جهادگران مستندسازی جنبش بزرگ جهادی/برنامه مکتوب دولت برای تحولات مالیساعت: 13:33
تاریخ انتشار: 1301/06/13
کد خبر: 1894992

مخبر گفت: برگزاری همایش ملی جهادگران مستند حرکت عظیم جهادی 54 سال اخیر است و این روز باید با اعلام روز آغاز نهضت جهادی دنبال شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش خاورستان، محمد مخبر معاون رئیس جمهور، سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سردار زهرایی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سردار حزنی دبیر سپاه، فرمانده اردوی سپاه انصار ارضا با بیان اینکه استاندار خراسان جنوبی و مسئولان استانی در همایش ملی خواهان صلح هستند، گفتند: جهادگران (جهاد مقدس) امروز: مسئولیت اجرایی حکم می کند که از این رویداد به عنوان الگو و روش حاکمیتی استفاده کنم.

وی با بیان اینکه جهاد از ابتدا تا به امروز در همه آثار بشری به اشکال مختلف تعریف شده است، خاطرنشان کرد: از جمله جهاد اکبر و جهاد اصغر است.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: تعریف جهاد از دیدگاه مقام معظم رهبری با تعاریف سنتی متفاوت است و جهت گیری خاصی به دوران حیات ایشان، تبعید، مبارزه با طاغوت، جنگ تحمیلی، ریاست و رهبری و همه ابعاد دارد. ، این مسیر و جهت را در حرکاتشان می بینیم.

مخبر تصریح کرد: در گفتار و تفکر مقام معظم رهبری در این تعریف پیشرفتی به چشم می خورد و با تعریف جهاد در کلام و حروف مردم که این مفهوم فراتر از حراست و موقعیت تعریف شده است تفاوت دارد. جهاد با نفس

وی بیان می‌کند: اگر فعالیت‌ها بر اساس آن رویکرد باشد، حرکت در مسائل اقتصادی، اجتماعی و سیاسی به جهاد تبدیل می‌شود و این نقشه راه است که مشخص می‌کند ما باید در کدام موقعیت، موقعیت و حرکت حرکت کنیم.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه مقام معظم رهبری جهاد اکبر را در رابطه با جهاد اصغر و جهاد اکبر تعریف کردند، گفت: جهاد کبیر شناخت نقشه دشمن و مخالفت و خنثی سازی آن نقشه هاست.

مخبر تصریح کرد: بر اساس این روند و نقشه راه، اگر در فعالیت اقتصادی به سمت اقتصاد مقاومتی برویم، اگر در رویارویی، نقشه های دشمن را بخوانیم و آن نقشه ها را خنثی کنیم، جهاد است و همین طور است. مسائل امنیتی و دیپلماتیک

فردی که می خواهد بخشی از این جریان باشد باید بداند چه ویژگی هایی دارد و در جریان جهادی هم همین طور است، وی گفت: برگزاری همایش ملی جهادی ها مستند حرکت عظیم جهادی گذشته است. 54 ساله و امروز باید روز شروع باشد. نهضت جهاد را اعلام و دنبال کرد.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: جهاد کبیری که رهبر معظم انقلاب از 50 سال قبل از فردوس شروع کردند هنوز وجود دارد و در دولت سیزدهم اولین جلسه ای که به ایشان دادیم دو نکته مهم داشت. یکی اینکه چشم شما به سمت داخل باشد نه بیرون و دوم اینکه خنثی سازی محدودیت ها باید در نظر گرفته شود.

مخبر تصریح کرد: باید بگوییم در سال 47 مقام معظم رهبری برای کمک به زلزله زدگان به این منطقه آمدند و نقشه دشمن را قرائت کردند و آن را خنثی کردند. 53 سال بعد، امروز، می توانید کشور را در روند حل آن ببینید. موضوع خنثی سازی تحریم ها نیز مورد تاکید قرار گرفت.

زمانی که دولت را تحویل گرفتیم با مشکلات زیادی مواجه شدیم و مشاهده کردیم: وضعیت فروش نفت ما مساعد نیست، چون پول نفتی که می فروشیم نداریم، همه کالاهای اساسی ما در خط قرمز است. .

معاون اول رئیس جمهور گفت: کشورهای اطراف ما دیپلماسی را درک می کنند، کشورهای منطقه ادعا می کنند که با ما مخالف هستند، اما با رهنمودی که مقام معظم رهبری به رئیس جمهور کردند، نفت خود را فروخته ایم، پول خود را جابجا کرده ایم و کالاهای اساسی آورده ایم. . .

مخبر تصریح کرد: راهبرد رهبر معظم انقلاب را باید در اینجا دید، کشور ما در جنگ تحمیلی قرار دارد و سران کشورها برای میانجی گری آمده اند، اما امروز کشورها از ما می خواهند که برای حل مشکلات بین المللی وساطت کنیم.

وی گفت: با این استراتژی امروز نفت خود را فروخته ایم، پول خود را انتقال داده ایم و روزانه 750 نفر بر اثر ابتلا به کرونا در کشور جان خود را از دست می دهند، نگذاشتند واکسن درست شود و تجهیزات را هم ممنوع کردند. .

معاون اول رئیس جمهور گفت: پس از روی کار آمدن دولت سیزدهم در مدت ۲ ماه ۱۵۰ میلیون واکسن وارد شد و تا امروز حدود ۶۰ میلیون واکسن در کشور تولید شده است.


ما یک برنامه مستند برای نوسانات مالی داریم

مخبر با بیان اینکه امروز برای همه مشکلات کشور از جمله فراز و نشیب های اقتصادی 70 سال است که کشور با آن مواجه است، برنامه مدون داریم، افزود: بیش از 50 تا 60 سال است که دچار تورم هستیم. . ، عدم توازن بودجه و عدم تعادل در بانک ها، اما تلاش می کنیم به نقطه خوبی برسیم و در حال اصلاح و تعدیل ساختار بودجه هستیم، بنابراین کارهای بزرگی را برای رشد اقتصادی، تولید و اشتغال و پتانسیل کشور آغاز کرده ایم. همچنین غیر معمول.

وی با بیان اینکه این دولت کارهای بزرگ بسیاری را آغاز کرده است، گفت: خداوند به این کشور برکت داده است و هر چه در حوزه زیرساختی در 40 سال گذشته برداشته شده، در محضر مقام معظم رهبری داده ایم. می تواند کل کشور را بهبود بخشد. او هم اداره را تایید کرد.

معاون اول رئیس جمهور گفت: 2700 کیلومتر به دریا دسترسی داریم، معادن، توان کشاورزی، نفت و گاز هم داریم، 6 میلیارد دلار برای استخراج میدان نفتی نیاز داریم، 6 ماه طول می کشد تا نفت به زمین بیاید و برای ما 6 میلیارد دلار برای درآمد 6 ماهه می گیرد. این کشوری است که شما می خواهید اینگونه حکومت کنید.

مخبر با اشاره به حمل و نقل در کشور تصریح کرد: امکانات کشور غیرقابل پیش بینی است، سرمایه گذاری زیادی داریم و تراز استهلاک بیش از سرمایه گذاری سال هاست، بحث بسیار بدی است.


قصد داریم بیش از 60 میلیارد دلار در مسکن سرمایه گذاری کنیم

وی گفت: در گذشته بیش از 60 میلیارد دلار از منابع داخلی و خارجی سرمایه گذاری کرده ایم که به سرعت به 100 میلیارد دلار می رسد.

معاون اول رئیس جمهور گفت: برای انواع اشتغال اعم از کوچک، خانگی، بزرگ و متوسط ​​مدل، منبع و ظرف اجرایی تعریف کرده ایم که برای مسکن هم انجام داده ایم.

مخبر با بیان اینکه ادعای ساخت چهار میلیون خانه آنها صحت ندارد، گفت: با کمک همین مردم و جهادگران و بر اساس توافقی که با قرارگاه امام حسن (ع) صورت گرفته است، انجام شده است. یکی از اعضای این کمیته طی دو سال و نیم گفت که بدون مسکن نمی توان به امداد و رفاه رسید و برای مسکن هم برنامه داریم.

برای مبارزه با فقر برنامه جدی داریم، گفت: یارانه ها را به عنوان اولین کار هدفمند کرده ایم و همه دوستان جهاد جمع شده یک وجه مشترک دارند و آن هم دلسوزی و ایثار در خدمت برای محرومیت زدایی است. شعار این دولت هم همین است.

معاون اول رئیس جمهور گفت: سال گذشته 360 هزار میلیارد تومان یارانه برای گوشت، تخم مرغ، روغن و سایر کالاها دادیم، اما چه کسانی از این یارانه استفاده کردند؟

مخبر تصریح کرد: افرادی که سهمی از این یارانه دارند اما از آن استفاده نمی کنند، از سوی دیگر یک نفر ناهار و شام را برای نیاز یک ماهه دیگری باقی می گذارد و عدالت در این کجاست؟

وی گفت: با اجرای طرح هدفمندی یارانه ها، حداقل یارانه همه در دستان وی است و با وجود حوادثی که در بعد بین المللی و منطقه ای رخ داده، نرخ تورم به سرعت آرام شده است. ، این هزینه ها همچنان کاهش خواهد یافت.

معاون اول رئیس جمهور گفت: امیدواریم با همان اندیشه ای که مقام معظم رهبری از 50 سال پیش شروع کردند که همان جهاد کبیر است، شاهد ملتی قوی، توسعه یافته و با عزت باشیم.

مخبر با ابلاغ سلام رئیس جمهور به مردم خراسان جنوبی گفت: آنها اشتیاق زیادی برای شرکت در اجلاس سراسری جهادگران فردوس داشتند اما به دلیل بزرگی اتفاقات نتوانستند.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری هر کاری انجام دهند دیکته شده است زیرا نقشه دشمن را می خواند و هر حرکتی که انجام می دهد خلاف آن نقشه است.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه مشکل تنها در فردوس نبوده بلکه در ایرانشهر نیز در زمان شکنجه و نکوهش دانشجویان اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است که حرکت جهادی با وجود جذب ارواح مختلف دارای روحیه یکسانی است. این زمینه.

مخبر با اشاره به برشمردن 15 خصلت مقام معظم رهبری در جهاد اکبر افزود: یکی از این ویژگی ها احساس مسئولیت در لحظه لحظه زندگی ایشان است که به سرنوشت مردم بستگی دارد. ملت و جهان اسلام

وی گفت: در زندگی مقام معظم رهبری در هیچ لحظه نمی توان بی تفاوتی را دید، هنوز ناگفته های زیادی در زندگی ایشان وجود دارد که آثار آن را می بینیم.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: در محور مقاومت با همه توده ها که صورت می گیرد، یک نفر از گوشه و کنار جمهوری اسلامی ایران تمام توطئه های بین المللی را که هزینه های هنگفتی دارد از بین می برد و این ورود خودشان است.

مخبر با بیان اینکه سخنان معظم له تمام دسیسه های دشمن را از بین می برد، تصریح کرد: وقتی مقام معظم رهبری در قبال مشکلی احساس مسئولیت کنند، هیچ مشکلی نمی تواند جلوی او را بگیرد و هیچ شایستگی و غرور نمی تواند جلوی او را بگیرد.


زمان بندی و شناخت دشمن از ویژگی های بارز رهبر انقلاب است

وی زمان را یکی از ویژگی های رهبر معظم انقلاب می داند و می افزاید: همه راهبردها، دستورات و تصمیمات برنامه ریزی های مقام معظم رهبری در بهترین حالت است.

معاون اول رئیس جمهور گفت: این وقایع نگاری یک رهبر انقلاب یکی از نکات کم نظیر ایشان است که حتی از سوی دشمنان بیان شده است.

مخبر تصریح کرد: حتی افرادی که نگاهی به رهبری دارند نیز متفق القول هستند که برای زمان بندی، دشمنی و دشمنی ولی فقیه تنها یک سابقه وجود دارد و آن امام خمینی (ره) است.

وی گفت: مهمترین چیز در زندگی حضرت آیت الله خامنه ای دستور و برنامه ریزی ایشان است، بنابراین امروز می توان به راحتی در دفتر نشست و فهرست کرد یا کار را تقسیم کرد، اما جای تعجب است که زلزله زدگان فردوس نظمی در چنین بحرانی خلق شدند. در ارائه کمک برای سال 2047.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: بینش کلی، بینش راهبردی و در عین حال عملیاتی از دیگر ویژگی های رهبری است که به شکلی کمتر شخصی که برآمده از تفکر جهادی است، یافت می شود.

مخبر گفت: به صحنه آوردن مردم یکی از مهارت های امام راحل، رهبر معظم انقلاب و حل مشکلات کشور است به طوری که در حضور مردم جریان های سیاسی، منافقین و خائنین را حل کردیم. “

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از ویژگی های مقام معظم رهبری پاکی است چرا که هر حرکتی که رهبر معظم انقلاب انجام می دهند دارای کاریزما، اندیشه، درایت و هوشمندی است.

انتهای پیام/