برنامه های تمرینی ورزشی برای کاهش وزن شگفت انگیز

برای لذت بردن از برنامه های تمرینی ورزشی نیازی نیست که یک ورزشکار حرفه ای باشید. در واقع، مربیان شخصی توافق خواهند کرد که آنها روشی موثر برای کاهش وزن هستند. مردم در سراسر جهان جلسات تمرینی هفتگی خود را کنار می گذارند و برای برنامه های تمرینی به باشگاه می روند. مربیان پیشنهاد می کنند که این برنامه ها بسیار پرطرفدار هستند زیرا به گونه ای اجتماعی و سرگرم کننده طراحی شده اند. مایکل اسمیت، متخصص کراس فیت، می گوید: “این احساس بسیار انگیزشی است که با دیگران با اهداف تناسب اندام مشابه ورزش کنید. من فکر می کنم جذابیت این برنامه ها سرگرم کننده است. سرگرم کننده تر از انجام همان تمرین قبلی در باشگاه است.”

اعتقاد بر این است که حفظ انگیزه و لذت بردن از فعالیت بدنی کلید کاهش وزن موثر است. مطالعات متعدد نشان داده است که بیش از 70 درصد افرادی که به باشگاه پیوسته اند، تمایل به از دست دادن انگیزه و روی آوردن به عادت های قدیمی خود دارند. با این حال، 30 درصد از افرادی که اشتراک باشگاه دارند، تمایل دارند که انگیزه خود را حفظ کنند و به اهداف تناسب اندام خود اختصاص دهند. مربیان شخصی معتقدند که دلیل اینکه بسیاری از افراد تمایل دارند از رفتن به باشگاه منصرف شوند، این است که آن را سرگرم کننده و جالب نمی کنند. با این حال، کسانی که فعالانه به باشگاه می روند، تمایل دارند آن را سرگرمی خود کنند و برای حفظ انگیزه به برنامه های تمرینی ورزشی بپیوندند. مربی شخصی، گیلیان پارکر، می گوید: “اگر به ورزش ادامه دهید، وزن کم خواهید کرد. اگر دوست ندارید ورزش کنید، آن را کم نمی کنید. این بسیار ساده است.”

برنامه‌های تمرینی ورزشی مدرن به گونه‌ای طراحی شده‌اند که از اعضا بخواهند در یک تیم با هم کار کنند. به جای اینکه به تنهایی کار کنید، از شما دعوت می شود در یک تمرین گروهی شرکت کنید و خارج از برنامه با هم معاشرت کنید تا انگیزه یکدیگر را حفظ کنید. برنامه هایی مانند آموزش Cross Fit، High Interval Intensity و Beach Body نیز شامل سایت های شبکه اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر می شود. این کار گروه ها را قادر می سازد در تماس بمانند، دنبال کنند و به یکدیگر انگیزه های روزانه بدهند. آنها همچنین ماهانه یکدیگر را وزن می کنند و جوایزی برای کسانی که بیشترین وزن را از دست می دهند به دست می آید، چیزی که به نظر می رسد قویاً الهام گرفته از Weight Watchers و Big Fat Fat. با این حال، مربیان شخصی بر نیاز به حفظ مزیت رقابتی در این برنامه ها تاکید می کنند، زیرا به اعضا اجازه می دهد کاملاً متعهد و متعهد باشند.

بدیهی است که اگر می خواهید وزن کم کنید، همچنان تشویق می شوید که سیب زمینی سرخ کرده و دونات را کنار بگذارید. جیسون رایت، مربی شخصی توضیح می دهد: «ورزش همیشه مهم است، اما یک رژیم غذایی سالم برای کاهش وزن سریع ضروری است. Beach Body تنها یکی از بسیاری از برنامه های آموزشی است که با برنامه های خود یک رژیم غذایی متعادل و مغذی و DVD تناسب اندام را ارائه می دهد. واضح است که با داشتن سلامتی، انگیزه اجتماعی و جلسات گروهی تمرین، این برنامه های تمرینی ورزشی راهی موثر برای کاهش وزن و حفظ آن هستند.