برنامه غذایی برای عضله سازی

برنامه غذایی شما برای عضله سازی مهمتر از هر کاری است که در باشگاه انجام می دهید. اگر با رژیم غذایی صحیح شروع نکنید، هر کاری که در باشگاه انجام دهید تقریباً بیهوده خواهد بود. با خوردن غذاهای مناسب در زمان مناسب، پتانسیل خود را برای رشد مجدد فیبرهای عضلانی بزرگتر، قوی تر و لاغرتر به حداکثر می رسانید.

نکته اصلی که هنگام ایجاد برنامه غذایی خود برای عضله سازی باید به آن فکر کنید، دریافت کالری کمی بیشتر از میزان معمولی است. یک ماشین‌حساب کالری پیدا کنید (مجموعه‌ای از آن‌ها به‌صورت آنلاین رایگان وجود دارد) تا بفهمید این عدد چقدر است و متوجه شوید که برای رشد ماهیچه‌ها انرژی لازم است. اشتباه رایجی که افراد برای عضله سازی به برنامه غذایی خود اضافه می کنند این است که شیک های پروتئینی اضافه می کنند. برای عضله سازی نیازی به شیک پروتئینی ندارید. در واقع، بدن شما تنها قادر به جذب مقدار محدودی پروتئین در روز و همچنین مقدار محدودی در نشستن است – پروتئین مصرفی غیر ضروری مستقیماً به ذخایر چربی شما می رود. کاری که بسیاری از مردم انجام می دهند مصرف بیش از حد پروتئین و کالری و افزایش چربی است نه عضله. یا چیز دیگری که در نهایت اتفاق می افتد این است که آنها به سادگی عضله حجیم می سازند – عضله ای که ممکن است برای مدتی خوب به نظر برسد اما در نهایت بی فایده است و تقریباً به اندازه عضلات بدون چربی دوام نخواهد آورد.

مکمل هایی در بازار وجود دارند که با تامین مواد مغذی لازم برای بدن شما باعث افزایش عضله می شوند. این به معنای بارهای پروتئین یا کراتین نیست. این ویتامین ها و مواد معدنی هستند که برای عضله سازی مورد نیاز هستند. قرص های کوچک مولتی ویتامین برای شما بسیار مفیدتر از مصرف شیک های پروتئینی بالا هستند. بسیاری از مردم تصورات اشتباهی در مورد چگونگی افزایش عضله دارند و اغلب به دلیل نحوه غذا خوردن افراد شروع می شود. بنابراین، مواردی که هنگام ایجاد یک برنامه غذایی برای عضله سازی باید به طور جدی در نظر بگیرید، نوع غذایی است که می خورید.

خوردن یک رژیم غذایی متعادل همراه با گوشت، آجیل، میوه ها، سبزیجات و دریافت تمام مواد مغذی لازم بسیار بیشتر از آن چیزی است که بسیاری از مردم فکر می کنند کمک می کند. به لرزش های عضلانی “گلوله جادویی” و سایر CRAP های مطلق موجود در بازار اعتقاد نداشته باشید. بیشتر توصیه می شود که پروتئین را در طول روز اختصاص دهید زیرا عضله سازی یک فرآیند 24 ساعته است. وارد هیاهوی شیک های پروتئینی نشوید، می توانید تمام چیزهایی را که نیاز دارید به طور طبیعی تر و با همان چیزهایی که قبلاً می خورید به دست آورید.

سعی کنید به جای شیک های پروتئینی از گوشت های سفید با علف و سبزیجات سبز و آجیل برای دریافت پروتئین خود استفاده کنید – ممکن است متوجه پیشرفت بزرگی نه تنها در عضله سازی خود شوید، بلکه کاهش چربی را نیز در مدت زمان بسیار کوتاهی مشاهده کنید.