برنامه ریزی صحیح می تواند استرس دانش آموز را کاهش دهد / مقداری از اضطراب کودک را به والدین بازگرداندساعت: 15:19
تاریخ انتشار: 1401/03/17
کد خبر: 1844222

سمیه ابراهیمی می گوید: دانش آموزانی که برنامه روزانه و هفتگی دارند نسبت به سایر دانش آموزان موفق ترند زیرا با برنامه ریزی می توانند از درس خواندن لذت ببرند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ سماع ابراهیمی مشاور تحصیلی در گفت و گو با خبرنگار تیتریک گفت: اضطراب و استرس یکی از مشکلاتی است که درصد قابل توجهی از دانش آموزان به آن مبتلا هستند که از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

وی ادامه داد: اضطراب در سطوح نرمال و متعادل آسیب چندانی ایجاد نمی کند اما تا حدی می تواند در یادگیری عمومی اختلال ایجاد کند و گاهی اوقات منجر به فراموشی در هنگام آزمون شود.

ابراهیمی افزود: مقداری از استرس ها به والدین برمی گردد زیرا مدام بر معدل بالا به فرزندان تاکید می کنند.

وی گفت: مهمترین هدف این آزمون یادگیری است.

وی گفت: حمایت روانی والدین می تواند استرس دانش آموزان را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

ابراهیمی افزود: تمرینات تنفسی و ورزش می تواند استرس را مدیریت و کنترل کند و از طرفی برنامه ریزی صحیح در ایام امتحانات بسیار مهم است.

وی گفت: متاسفانه والدین ما اهمیت برنامه ریزی برای تحصیل درسی را نادیده می گیرند اما برنامه ریزی برای موفقیت تحصیلی دانش آموزان بسیار مهم است.

او می‌گوید: دانش‌آموزانی که روزانه و هفتگی برنامه‌ریزی می‌کنند نسبت به سایر دانش‌آموزان موفق‌تر هستند، زیرا در حین مطالعه برنامه‌ریزی و لذت دارند و مدیریت زمان این فرصت را به آنها می‌دهد.

ابراهیمی در پایان خاطرنشان کرد: رعایت عوامل فوق می تواند در کنترل و کنترل استرس بسیار موثر باشد و با راهنمایی موثر والدین می توانند اضطراب را برای همیشه در فرزندان خود ریشه کن کنند.

پایان پیام/