بررسی رژیم اتکینز – قوانین رژیم اتکین برای موفقیت مطلق

در زیر یک بررسی جامع رژیم غذایی اتکینز آورده شده است تا به شما کمک کند تعیین کنید آیا اتکینز برای شما مناسب است یا خیر. اتکینز در سال 1972 شروع به کار کرد، اما در اواخر دهه 1990 محبوبیت پیدا کرد – تا جایی که در حال حاضر یکی از بهترین رژیم های غذایی در کشور است، با تولید کنندگان انواع محصولات غذایی، نسخه های مخصوص غذاهای کم کربوهیدرات را تولید می کنند و غذاهایی را تبلیغ می کنند که “طبیعی” کم کربوهیدرات هستند.

رژیم اتکینز طوری طراحی شده است که رژیم گیرنده را طی چهار مرحله طی کند.

القایی – در طول این مرحله، رژیم گیرنده بیش از 20 گرم کربوهیدرات در روز دریافت نمی کند و حداقل باید هشت لیوان آب در هر روز مصرف شود. در حالی که انواع غذاهای مجاز در این مرحله ممکن است به عنوان یک تازگی غافلگیر کننده برای رژیم های کهنه کار باشد، منو در این مرحله به شدت محدود شده است.

مرحله القاء، آشنا کردن بدن با فرآیند کتوز یا استفاده از اسیدهای چرب برای انرژی به جای کربوهیدرات است – که به شروع روند کاهش وزن کمک می کند. این مرحله دو هفته طول می کشد.

کاهش وزن مداوم – در این مرحله، بسیاری از مواد غذایی از جمله حبوبات، الکل، سبزیجات نشاسته ای و انواع خاصی از پنیر مجاز به ورود به رژیم غذایی روزانه هستند. این مرحله حدود نه هفته طول می کشد و هر هفته یک غذا یا نوشیدنی جدید “قابل قبول” اضافه می شود.

قبل از نگهداری – این مرحله در مورد رژیم گیرنده است که حداکثر تعداد گرم کربوهیدراتی را که می تواند دریافت کند و همچنان وزن خود را کاهش دهد، پیدا کند. بنابراین، تا زمانی که رژیم گیرنده سطح مناسبی از کربوهیدرات را پیدا کند، مقداری نوسان وزن وجود خواهد داشت.

نگهداری مادام العمر – این یک مرحله نیست، بلکه راهی است که در آن رژیم گیرنده، پس از رسیدن به هدف وزنی خود، مقدار کربوهیدرات مورد نیاز برای حفظ وزن ایده آل خود را پیدا می کند.

رژیم اتکینز به دلایل مختلف برای همه مناسب نیست:

1. رژیم غذایی یا محدودیت های بهداشتی – این رژیمی است که قبل از شروع باید حتماً با پزشک در میان گذاشته شود، زیرا انواع خاصی از بیماری ها یا شرایطی وجود دارد که ممکن است با استفاده از این نوع رژیم غذایی تشدید شوند.

2. بدون گلوله جادویی – این یک رژیم غذایی یکباره نیست. این یک انتخاب سبک زندگی است و برای اینکه به خوبی کار کند باید در طول زندگی فرد رعایت شود.

همانطور که گفته شد، کسانی که متعهد به کاهش وزن هستند می توانند بسیار بسیار بدتر از رژیم اتکینز انجام دهند.

و، این یک رژیم غذایی آسان برای کسانی است که نیاز دارند مکرراً بیرون غذا بخورند – شامل غذاهای “عادی” و صرفاً اجتناب از انواع خاصی از غذاها به جای تغییر مداوم وعده های غذایی “عادی” است.