برترین برنامه کاهش وزن یک برنامه کاهش وزن سالم است – در اینجا دلیل آن است

بسیاری از مردم به دنبال بهترین برنامه کاهش وزن هستند. از اضافه وزن یا حتی چاقی خسته شده اید. با این حال، بسیاری از آنها می دانند که برخی از برنامه های کاهش وزن کاملاً ناسالم هستند. بنابراین شما نیز به دنبال یک برنامه کاهش وزن سالم هستید. چیزی که تعداد کمی از مردم متوجه می شوند این است که بهترین برنامه کاهش وزن در واقع یک برنامه کاهش وزن سالم است. کاهش وزن سالم واقعا امکان پذیر است و علاوه بر این، می تواند کاهش وزن دائمی باشد.

برنامه های کاهش وزن زیادی وجود دارد. در اغلب موارد، شمارش کالری مهم است — بدون توجه بیش از حد به آنچه می خورید یا حداکثر توجه به “هرم غذایی” USDA. در این صورت شما همیشه گرسنه خواهید بود. این منطقی است. فردی که از این رژیم پیروی می کند ممکن است واقعاً گرسنه بماند. بنابراین، در نهایت، او تسلیم می‌شود و شروع به خوردن آنچه در گذشته کرده بود می‌کند (از طرفی می‌خواهم توجه داشته باشم که شمارش کالری‌ها هم سرگرم‌کننده نیست). سپس رژیم غذایی پرچرب و کم کربوهیدرات است که توسط Dr. اتکینز و دیگران تایید کردند. این رژیم اساساً یک غذای مشکل ساز (شیرینی ها و نشاسته ها) را با دیگری (چربی ها) تعویض می کند. با توجه به انبوهی از اطلاعات در مورد اختلالات سیستم قلبی عروقی توسط چربی های اشباع شده، این از نظر سلامتی اصلا منطقی نیست. علاوه بر این، دور ریختن کربوهیدرات ها به معنای دور ریختن تمام ویتامین ها، مواد معدنی و مواد مغذی مرتبط با میوه های خوشمزه است که از آنها اجتناب می کنید.

پس راه حل چیست؟ رژیم سرخپوشان! اعتراف می کنم که از این نام متنفرم زیرا رژیم غذایی نیست. این یک سبک زندگی است و سبک زندگی همان چیزی است که هنگام جستجوی سلامتی طولانی مدت باید به دنبال آن باشید. به طور خلاصه، رژیم پالئو شامل تلاش برای خوردن غذاهایی است که اجداد شکارچی-گردآورنده ما هزاران سال پیش می خوردند. ساختار ژنتیکی ما از آن زمان تاکنون تغییر نکرده است و اگر می‌خواهیم از سلامتی آنها لذت ببریم (بله، این افراد در واقع بسیار سالم بودند!) باید همان چیزی را که می‌خوردند بخوریم. این مردم چه خوردند؟ خیلی ساده: میوه ها، سبزیجات و ماهی یا گوشت بدون چربی (گاهی اوقات گمان می کنم که آنها تخم مرغ یا عسل را به عنوان یک غذای خاص می خوردند!). آیا این بدان معناست که ما باید مانند غارنشینان زندگی کنیم؟ به هیچ وجه! غذاهایی که بر روی این غذاها تمرکز می‌کنند می‌توانند به اندازه وعده‌های غذایی با غذاهای سنتی خوشمزه و سیرکننده باشند.

آیا متوجه شده اید که این رژیم غذایی حاوی غلات یا محصولات لبنی نیست؟ درست است. و مهم نیست که این هرم غذایی چه می گوید، آنها برای سلامتی شما ضروری نیستند. آنها بخشی از رژیم غذایی اجداد پارینه سنگی ما نبودند و توسط معدود جوامع شکارچی-گردآورنده که امروزه زنده مانده اند، خورده نمی شوند. من سال‌هاست که در جزایر اقیانوس آرام زندگی می‌کنم و این غذاها بخشی از رژیم غذایی سنتی مردمی که در آنجا زندگی می‌کنند نیستند. و من معتقدم که ساکنان جزیره مطمئناً به اندازه مردم در هر جای دیگر سیاره ما سالم و جذاب خواهند بود.

پس از اتخاذ سبک زندگی رژیم سرخپوشان چه انتظاری می توانید داشته باشید؟ اول، شما وزن کم خواهید کرد — شاید در ابتدا بسیار زیاد باشد، زیرا بسیاری از افراد هنگام شروع این برنامه با کاهش سریع آب مواجه می شوند. سپس با نزدیک شدن به وزن ایده آل برای تیپ بدنی، به آرامی اما مطمئناً پوند از دست خواهید داد. این یک راه حل سریع نیست. این یک راه حل دائمی است که مدتی طول می کشد. اما خواهد بود. این مهمترین است. دوم، سلامتی شما بهبود می یابد. اما این موضوع یک مقاله دیگر است!

رژیم پالئو رژیم غذایی طبیعی انسان است. هزاران سال است که در آزمایشگاه طبیعت آزمایش شده است. افرادی – از جمله من – که از آن استفاده می کنند راحت هستند و می توانند وزن بدن خود را در جایی که به آن تعلق دارد حفظ کنند. اگر اضافه وزن دارید و به دنبال بهترین برنامه کاهش وزن هستید، دیگر به دنبال آن نباشید زیرا سبک زندگی رژیم پالئو نیز یک برنامه کاهش وزن سالم است.

رژیم لاغری سریع