برای کاهش وزن: اگر فقط می توانید یکی را انتخاب کنید

هیچ چیز در مورد کاهش وزن از آغاز زمان تغییر نکرده است! راه رسیدن به وزن سالم همیشه قانون دوم ترمودینامیک بوده است.

کالری ورودی – کالری خارج شده = کالری انباشته شده.

به بیان ساده، برای کاهش وزن باید کمتر غذا بخورید، بیشتر ورزش کنید یا هر دو. اگر فقط می توانستید از یک روش استفاده کنید چه می شود. برنامه های غذایی/رژیم غذایی زیادی وجود دارد، و برنامه های خوب، Nutrisystem، Jenny Craig و Weight Watchers، فقط به نام چند. در سمت ورزش، برخی از معروف ترین یا بدنام ترین برنامه های ورزشی عبارتند از P90X و Insanity. همه این برنامه ها به خودی خود مؤثر هستند، اما اگر مجبور بودید یک جهت را انتخاب کنید، کدام مسیر را باید طی کنید؟

پاسخ کاملا واضح است. اگر می‌توانید ورزش یا رژیم غذایی را انتخاب کنید، باید رژیم غذایی را انتخاب کنید. این را با نهایت اطمینان می گویم. و این از دهان یک متعصب بدنسازی مادام العمر و یک مربی قدرتی و آماده سازی می آید. چرا اینقدر با اطمینان این را می گویم؟ آسان است! خیلی سخت است که از رژیم غذایی خود خارج شوید! اجازه دهید چند مثال واضح برای شما بیاورم.

اگر یک زن 140 پوندی داشتید و او دو تکه پیتزا پنیر و یک تکه کیک پنیر می خورد، در مجموع 955 کالری داشت. برای اینکه آن را بسوزاند، او باید 10 دقیقه مایل به مدت 1.5 ساعت بدود! در اوج روزهای دوندگی من به عنوان یک مرد جوان، نمی توانستم این کار را انجام دهم و به شدت شک دارم که شما هم بتوانید.

در اینجا یک مثال واضح دیگر از این وجود دارد. به گفته مالیا فری، یک متخصص کاهش وزن که در مورد سلامتی می نویسد، حذف یک نوشابه کولای بزرگ روزانه از مک دونالد به طور کامل (اگر تقریباً یک عدد در روز بنوشید) منجر به کاهش کالری دریافتی سالانه بیش از 200000 کالری – یا حدود 60 پوند – می شود. یک سال. آن نوشابه را با آب جایگزین کنید و بر چاقی غلبه کنید. این فقط یک نوشابه بزرگ است. برای اینکه همان زن 140 پوندی بتواند همان مقدار کالری را بسوزاند، باید هر روز 1.5 مایل را در 16 دقیقه بدود! آیا راحت تر نیست که نوشابه ننوشید و به جای آن یک لیوان آب بخورید؟

خوشبختانه ما مجبور نیستیم یکی را انتخاب کنیم. ما می توانیم هم برنامه غذایی سالم و هم ورزش را در دستیابی و حفظ وزن سالم بگنجانیم. کارشناسان می گویند که سهم 75 درصد تغذیه و 25 درصد ورزش است. در مقالات آینده در مورد هر دو صحبت خواهم کرد.

رژیم لاغری سریع