برای چرخه خود ورزش کنید آموزش فاز


آموزش فاز

بدن شما در طول چرخه قاعدگی تغییر می کند. جای تعجب نیست ، اینطور است؟ پس چرا زنان زیادی وجود دارد – من نیز ، برای مدت طولانی! – آیا همیشه عملکرد و نتایج یکسانی را از بدن خود انتظار دارید ، صرف نظر از اینکه در چرخه شما کجا هستند؟

به عنوان مثال ، وقتی در PMS خود انرژی بسیار پایینی احساس می کنید ، فقط هنگام برنامه ریزی برای تمرینات اصلی HIIT از تعریق می ترسید. از سوی دیگر ، حتی تعطیل کردن یک روز که انرژی زیادی دارید ، منطقی نیست.

بسیاری از زنان از جریان سود می برند و منظور من از جریان ، جریان واقعی چرخه های قاعدگی ما است. Z آموزش مرحله ای ، که اساساً به معنای برنامه ریزی یک برنامه ورزشی در چرخه قاعدگی است ، راهی برای هماهنگی با بدن خود پیدا می کنید. با این حال ، بهترین قسمت این است که می توانید تمرینات خود را در برنامه LSF سفارشی کنید!

اگر می خواهید تمرینات را به صورت مرحله ای انجام دهید تا ببینید آیا این به شما کمک می کند یا خیر ، تقریباً به درک چرخه شما بستگی دارد آنچه واقعاً از بدن شما انتظار می رود در هر مرحله

درک اثرات فیزیکی چرخه قاعدگی ما

مطالعات علمی قانونی نشان می دهد که عملکرد ما با چرخه قاعدگی متغیر است. بیایید قسمتهای اصلی چرخه قاعدگی و تأثیر آنها بر شما را بررسی کنیم:

با شروع قاعدگی (قاعدگی)

هنگامی که جریان فعلی ما برای اولین بار و در پنج روز بعد از آن اتفاق می افتد ، ما در موقعیت خوبی برای عضله سازی هستیم. این به این دلیل است که سطح تستوسترون ما در بالاترین حد خود قرار دارد. ممکن است تمایلی به انجام تمرینات ورزشی شدید نداشته باشید ، اما ترجیحاً باید تمرینات قدرتی انجام دهید. پیلاتس یا یوگا می توانند گزینه های خوبی در اینجا باشند. برای دستیابی به نتایج بهتر با تمام تمرینات عضله سازی ، مقداری پروتئین اضافی به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

بلافاصله پس از پایان (مرحله فولیکولار).

شما احتمالاً روحیه بسیار خوبی دارید و معلوم می شود که این تنها به این دلیل نیست که بدترین ها پشت سر شما هستند. با قطع قاعدگی ، سطح استروژن شما افزایش می یابد ، که می تواند به شما انرژی دهد. از این فرصت استفاده کنید و به برخی از تمرینات سوزاندن کالری مانند تمرینات HIIT یا اسپرینت بپردازید. اگر می خواهید در حین خوردن آب میوه کمی ورزش کنید ، روزانه 10 را به برنامه LSF ما وارد کنید!

دختر مناسب ، ورزشگاه ، پس زمینه صورتی

حدود یک هفته بعد (تخمک گذاری).

حدود دو هفته پس از آخرین قاعدگی ، بدن شما شروع به تخلیه تخمک از تخمدان می کند. در طول تخمک گذاری ، سطح پروژسترون افزایش می یابد – که بهبود را بسیار مهم می کند. تخمک گذاری معمولاً حدود یک هفته طول می کشد و این زمان بسیار خوبی برای تکیه در روزهای استراحت و تمرینات با شدت کم در حالت تعادل پویا (LISS) مانند پیاده روی ، شنا ، دوچرخه سواری یا پیاده روی طولانی است.

در طول PMS (مرحله لوتئال).

در چند روز گذشته قبل از شروع مجدد خونریزی ، احتمالاً با یکسری علائم ناخواسته (سالم ، اضطراب ، گرفتگی و آکنه!) روبرو خواهید شد. اما روی مبل ننشینید تا منتظر بمانید. ماندن در حرکت می تواند به علائم PMS کمک کند ، به خصوص اگر ورزش هایی را انتخاب کنید که ضربان قلب شما را افزایش می دهند ، مانند تمرینات LSF ما. اگر PMS واقعاً شما را آزار می دهد ، افزودن مقداری Miss Congeniality به روال عادی شما نیز می تواند کمک کند!

با خود هماهنگ باشید

این یک نمای کلی گسترده از آنچه در طول چرخه قاعدگی خود انتظار دارید است. اما همه بدنهای ما متفاوت است. و آموزش مرحله ای بسیار مفیدتر می شود اگر در واقع با آنچه از نظر جسمی و روحی برای شما اتفاق می افتد مطابقت داشته باشد.

ترفند این است که شروع به نظارت بر چرخه خود و احساسات خود در آن کنید. احتمالاً متوجه الگوهایی خواهید شد. سپس می توانید برنامه ورزشی خود را تنظیم کنید تا با نیازهای بدن شما هماهنگ شود.

چیزی سریع در اینجا: تفاوت زیادی بین احساس نکردن آن از نظر ذهنی و احساس نکردن آن از نظر جسمی وجود دارد. قبل از تصمیم به لغو تمرین ، واقعا ثبت نام کنید. آیا بدن جسمانی شما درخواست استراحت می کند؟ اگر چنین است ، حتماً یک روز مرخصی بگیرید. سعی کنید یک حمام آرام و حمام آرامش بخش انجام دهید.

چربی سوزی در هنگام خواب ، خواب ، چربی سوزی ، دستور العمل ها ، دستور العمل های شکلات سالم

با این حال ، اگر می خواهید یک تمرین را کنار بگذارید زیرا انگیزه یک چالش است یا احساس می کنید از نظر روحی کنار گذاشته شده اید ، دوبار فکر کنید. اگر می خواهید به یک جلسه تعریق برنامه ریزی شده پایبند باشید ، ممکن است فقط به فضای کمی احتیاج داشته باشید. چالش من این است که این کار را ده دقیقه انجام دهم. اگر بعد از ده دقیقه هنوز احساس وحشتناکی دارید ، استراحت کنید. اما زمان زیادی برای غلبه بر یک مانع در ابتدا وجود دارد.

اساساً ، آموزش مرحله ای نباید یک کارت آزادی زندان باشد که به شما اجازه می دهد از تمرین صرف نظر کنید. و این نباید دلیلی برای شکستن باشد ، حتی زمانی که بدن شما به استراحت نیاز دارد. در عوض ، این راهی برای سازگاری با خود و درک بهتر چرخه قاعدگی شما است. سپس می توانید تمرین را بر اساس آن تنظیم کنید.

در اینجا برخی از بهترین نکات من برای گنجاندن آموزش مرحله ای به روال عادی شما آمده است:

  • وقتی احساس خستگی می کنید:
    • سعی کنید همراه با یک فیلم LSF دنبال کنید – می تواند به شما انگیزه دهد
    • وزنه های ورزشی را با وزنه های بدن جایگزین کنید
  • وقتی احساس خوبی دارید:
    • تمرینات LISS برنامه ریزی شده را برای HIIT جایگزین کنید تا از انرژی شما استفاده کند
    • کمی وزن اضافه کنید تا ببینید آیا می توانید به بهترین عملکرد شخصی خود برسید

https://www.youtube.com/watch؟v=TMvr1_X4iIg

من عاشق استفاده از برنامه آموزش فاز LSF هستم زیرا به من اجازه می دهد تا به یک روال عادی پایبند باشم در حالی که هنوز تنظیمات مناسب را انجام می دهم تا واقعاً به نفع بدن و اهدافم باشد! با تنظیم یک برنامه ورزشی و تنظیم آن با چرخه قاعدگی ، می توانید به خودتان کمک کنید تا همزمان به اهداف #بدن و اهداف مراقبت از خود برسید.دیدگاهتان را بنویسید