برای لیگ حرفه ای والیبال باید در اجرای قوانین دقت کنیم/ نسل جدیدی از ناظران را پرورش دهیم.ساعت: 12:08
تاریخ انتشار: ۱۳۰۱/۰۵/۰۱
کد خبر: 1884896

برگزاری جلسه ناظران فنی و داوران لیگ ها و مسابقات

دبیرکل فدراسیون والیبال با بیان اینکه برای لیگ حرفه ای باید در اجرای قوانین دقت کنیم، گفت: برای تبدیل شدن لیگ ایران به یکی از معتبرترین لیگ های جهان باید همه با هم همکاری کنیم. “

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، میلاد تقوی با حضور 80 نفر افزود: قطعا جمعیت زیادی در آمکلرد وجود دارد. او در این مدت مدیر تیم ملی والیبال ایران بود که این افراد شامل ناظران فنی و داور بودند.

وی با بیان اینکه بسیاری از کارشناسان نگران تغییر نسل والیبال ایران هستند و مسئولان فدراسیون نیز از این امر مستثنی نیستند، خاطرنشان کرد: خوشحالیم که شور و نشاط امروز بازیکنان و تیم ملی این بار را برداشته است. مشکل از دوش مسئولان فدراسیون و اعضای خانواده بزرگ والیبال هم برداشته شده است.»

دبیرکل فدراسیون والیبال تصریح کرد: عملکرد عالی تیم ملی والیبال ایران در لیگ ملت های 2022 حاصل تلاش همه بزرگان خانواده والیبال اعم از ناظران و داوران است. تیم ملی، از همه تشکر و قدردانی می کنم.

دکتر داورزنی با اشاره به سهم تقوی در بازگشت به عنوان رئیس فدراسیون والیبال گفت: دکتر بعد از بازگشت داورزنی به همه ابعاد توسعه و پیشرفت والیبال توجه ویژه ای شد. در قسمت بانوان نیز شاهد حمایت های مختلف فدراسیون در این مدت هستید که یکی از این اقدامات ایجاد سازمان لیگ در اقتصاد فدراسیون بود.

وی به فاصله بسیار ناچیز والیبال ایران با رقبای جهانی اشاره کرد و گفت: اگر روزی این مسابقه ثانیه ای بود امروز به صدم ثانیه رسیده است و باید برای جبران دقیقتر کار کنیم. این قانون فقط شامل مسئولان فدراسیون نمی شود، بلکه همه ارکان اعم از ناظران فنی و داوران باید با دقت بیشتری عمل کنند.

دبیرکل فدراسیون تاکید کرد: اجرای دقیق قوانین به ما کمک می کند حرفه ای تر کار کنیم. فدراسیون والیبال به منظور کاهش دخالت انسان در مسابقات و کاهش قوانین مسابقات، سامانه ملی والیبال را راه اندازی کرد، بنابراین ناظران موظف به استفاده صحیح و دقیق از خط کش هستند.

وی با اشاره به اینکه لیگ برتر ایران باید به عنوان یک لیگ حرفه ای در دنیا معرفی شود، گفت: تیم ملی والیبال ایران در رتبه هشتم جهان قرار دارد و آیا لیگ ایران نیز در این جایگاه قرار دارد؟ بنابراین باید همه دست به دست هم دهیم تا لیگ ایران به یکی از معتبرترین لیگ های جهان تبدیل شود.

دبیرکل فدراسیون والیبال در ادامه تلاش ناظران در مسیر رشد و بالندگی والیبال ایران در سال های اخیر را برجسته کرد و گفت: باید تلاش کنیم نسل جدید ناظران را نیز تربیت کنیم تا رشد سریع و بهتری داشته باشند. استفاده از تجربیات نسل کنونی

وی در پایان از زحمات ارزشمند شهرام عظیمی رئیس سابق سازمان لیگ تشکر و قدردانی کرد و گفت: در دو سال مسئولیت وی کارهای اساسی و جدی انجام شده است که از ایشان تشکر می کنم. .

1401 نشست همفکری ناظران فنی و داوران لیگ ها و مسابقات آقایان که از ساعت 9 صبح امروز (شنبه 10 مرداد) در سالن کنفرانس کمیته ملی پارالمپیک آغاز شده است تا ساعت 19 ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/