برای جلوگیری از تاثیر تحریم های شدید آمریکا بر روابط دو کشورساعت: 00:24
تاریخ انتشار: 1301/06/31
کد خبر: 1898936

رئیس جمهور گفت: با توجه به سابقه طولانی همکاری ایران و ژاپن، یافتن راه های ابتکاری برای جلوگیری از تاثیر تحریم های یکجانبه و وحشیانه آمریکا بر روابط دو کشور ضروری است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی بعدازظهر امروز چهارشنبه در دیدار با فومیو کیشیدا نخست وزیر ژاپن در محل اقامت رئیس جمهور با تاکید بر اینکه روابط دو کشور دوستانه و دیرینه بوده است و باید نوآوری کرد. راه های جلوگیری از تاثیر تحریم های یکجانبه و توقف وحشیگری آمریکا بر روابط دو کشور.

،
رئیسی با ادای احترام به شینزو آبه نخست وزیر فقید و اسبق ژاپن که تلاش و علاقه زیادی به ارتقای همکاری های دو کشور داشت، گفت: روابط اقتصادی و تجاری ایران با بسیاری از کشورهای جهان در حال توسعه است و سابقه طولانی دارد. همکاری ایران و ژاپن از جمله توسعه بندر چابهار که در زمینه های همکاری از جمله همکاری در زمینه بهداشت و محیط زیست می توان این روابط را بیش از پیش تقویت کرد.
،
رئیس جمهور با اشاره به خروج آمریکا از برجام که مورد انتقاد همه دنیا قرار گرفته است، بیانیه جمهوری اسلامی در موضوع هسته ای را منطقی و کاملا موجه دانست و افزود: آماده رسیدن به یک عادلانه هستیم. با توجه به سابقه منفی آمریکا بر لزوم کسب تضمین برای جلوگیری از تکرار آن تجربه تلخ تاکید می کنیم.
دکتر. رئیسی ارتباط و گفت‌وگوهای منطقه‌ای ایران را رو به پیشرفت دانست و گفت: موفقیت این گفت‌وگوها دخالت نکردن بیگانگان در مسائل منطقه و واگذاری مسائل کشورهای منطقه به آنهاست.
،
در این دیدار، فویو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن با ابراز خرسندی از این دیدار، خاطرات خوش خود از سفر سال های گذشته خود به ایران را یادآور شد و به همکاری های مستمر دو کشور در زمینه های بهداشت و آب اشاره کرد. ، محیط زیست و پیشگیری از بحران گفت: به زودی در حال افزایش همکاری ها با ایران در زمینه های مختلف هستیم و به تلاش های مستمر برای دستیابی به توافق هسته ای احترام می گذاریم.