با جراحی چاقی، چربی شکم خود را کاهش دهید

کنترل دقیق رژیم غذایی، انجام تمرینات کاهش دهنده چربی مختلف یا مصرف برخی از داروهای آیورودا برای کاهش چربی به شما در کاهش چربی شکم کمکی نمی کند که چاقی نیز نامیده می شود. سوزاندن این همه کالری در یک زمان برای یک فرد سخت است. به همین دلیل است که جراحی چاقی به وجود آمد. این جراحی به عنوان جراحی چاقی یا جراحی کاهش وزن نیز شناخته می شود.

جراحی چاقی برای کمک به افراد در کاهش وزن اضافی انجام می شود. این عمل جراحی است که در آن کل چربی شکم سوزانده می شود تا فرد لاغر شود. مطالعه علمی نشان می دهد که افرادی که تحت عمل جراحی چاقی قرار می گیرند کمتر در معرض ابتلا به برخی از بیماری های خطرناک ناشی از چاقی قرار می گیرند، مانند:

1. حمله قلبی

2. افزایش سطح فشار خون

3. دیابت

4. بیماری های سرطانی

5. عفونت کیسه صفرا

6. آرتروز (بیشتر در زنان بعد از 40 سالگی مشاهده می شود)

7. نقرس

8. مشکلات مربوط به تنفس، مانند آسم و آپنه خواب (قطع نفس برای مدت بسیار کوتاهی هنگام خواب)

اجباری نیست که هر فرد چاق با همه این مشکلات روبرو شود. اما اگر پیشینه خانوادگی داشته باشید و یکی از این شرایط را برآورده کنید، شانس افزایش می یابد.

انواع جراحی چاقی

چهار نوع جراحی چاقی قابل انجام است. آنها به شرح زیر است:

1. باند قابل تنظیم معده (AGB)

2. بای پس معده Roux-en-Y (RYGB)

3. انحراف بیلیوپانکراس با یک سوئیچ دوازدهه (BPD-DS)

4. گاسترکتومی با آستین عمودی (VSG)

در این جراحی، جراح از روش “باز” ​​استفاده می کند که شامل بریدن قسمت شکمی است، یعنی با کمک ابزار جراحی، یک برش کوچک نیم اینچی در شکم ایجاد می شود. این روش از نظر علمی لاپاراسکوپی نامیده می شود. از آنجایی که در لاپاراسکوپی، برش های طولانی کمتری ایجاد می شود، این روش جراحی نسبت به جراحی باز سودمندتر است. مزیت لاپاراسکوپی این است که منجر به آسیب کمتر بافتی، عوارض کمتر پس از جراحی، بهبودی سریع و ترخیص زودهنگام از بیمارستان می شود.

جراحی چاقی – نعمتی برای نجات جان بسیاری از افراد

چاقی یکی از این نوع بیماری هاست که باعث ایجاد تعداد زیادی از بیماری ها و عفونت های آسیب پذیر دیگر می شود. در این شرایط این جراحی چاقی است که هر بیمار چاق را امیدوار می کند. گفته می شود که جراحی چاقی منجر به کاهش مرگ و میر در بیماران شدیداً چاق شده است که واقعاً یک معجزه است! این جراحی نه تنها به کاهش وزن کمک می کند، بلکه جان چندین بیمار چاق را نیز نجات داده است. کیفیت زندگی افراد چاق یا دارای اضافه وزن به شدت بهبود یافته است.

از بین چهار روش چاقی ارائه شده، گاسترکتومی با آستین عمودی (VSG) اولین انتخاب افراد است. VSG توسط بیمارانی انتخاب می شود که می خواهند وزن کم کنند اما در عین حال نمی خواهند از عوارض جانبی جراحی بای پس معده رنج ببرند.