بای پس معده باعث ریزش مو می شود: آیا می توان از آن جلوگیری کرد؟

با کمال تعجب، ریزش مو یکی از دلایلی است که زنان قبل از عمل جراحی بای پس معده روی حصار می نشینند. افراد چاق، به ویژه زنان چاق، اغلب موهای زرق و برق دار دارند. البته آنها این کار را می کنند – به خوبی تغذیه و تغذیه می شود! چند نفر از ما به عنوان زنی با “موهای زیبا و چهره ای زیبا” توصیف شده است؟ چه کسی با عقل درست از یکی از ویژگی های زیبای خود چشم پوشی می کند؟

ریزش مو معمولاً در ماه چهارم از پنجمین ماه پس از جراحی کاهش وزن اتفاق می افتد. در مرحله کاهش وزن سریع، کالری دریافتی در حد حاشیه است. این باعث می شود بدن در حالت وحشت به نام گرسنگی قرار بگیرد. به تصاویر اسیران جنگی فکر کنید. اکثر قربانیان این جنایت بدون مو هستند زیرا به معنای واقعی کلمه از گرسنگی می میرند. بدن سالم به طور معمول ده درصد از فولیکول های مو را در هر زمان می ریزد. وقتی بدن از گرسنگی می‌میرد، تقریباً سی تا چهل درصد فولیکول‌های مو قربانی می‌شوند زیرا بدن تغذیه را به مناطق حیاتی‌تر هدایت می‌کند. در طول این مرحله ریزش مو چشمگیر است، اغلب بیماران توده های مو را در کف دوش پیدا می کنند. موهای باقیمانده خشک و بی روح می شوند.

می دانستم ریزش مو نتیجه بالقوه جراحی کاهش وزن است، اما چون فردی «نیمه پر فنجان» هستم، باور نمی کردم که ریزش مو برایم اتفاق بیفتد! به خودم گفتم این فقط برای دیگران اتفاق می افتد! تعجب من را تصور کنید وقتی که قفل های بلوند من مانند سالن مو کف حمام را پر کرده بودند. من برای آن اشک ریختم

ریزش مو یک اثر گذرا از جراحی بای پس معده شما است و زمانی که تغذیه و وزن تثبیت شود برطرف می شود. وقتی موهایم شروع به ریزش کرد، شوهرم که در تمام عمرش طرفدار مکمل های ویتامین بود، ویتامینی پیدا کرد که به طور خاص برای ساخت موهای سالم و قوی ساخته شده بود. ویتامینی که من برای سلامت مو و ناخن مصرف می کنم، سیلیکا کمپلکس توسط Puritan’s PrideÒ است. حاوی کلسیم، منیزیم، روی، بور، بتائین و عصاره دم اسب است. مصرف این مکمل تقریباً بلافاصله ریزش موی من را به تاخیر انداخت و موهای بی روح و کدر من را تجدید کرد. من مصرف این مکمل را در طول زندگی ادامه خواهم داد. سه سال پس از جراحی موهای من بلند، پر و براق است – هیچ کس نمی‌دانست که ریزش موی قابل توجهی داشته‌ام. در گذشته، من مطمئناً مصرف این مکمل را قبل از عمل جراحی خود شروع خواهم کرد. حداقل من مصرف آن را بلافاصله بعد از جراحی قبل از آشکار شدن علائم ریزش مو شروع می کنم.

کپی رایت © 2005 Kaye Bailey – کلیه حقوق محفوظ است.