بایدن قصد دارد به برخی از کارمندان دولتی افغان که در طالبان کار می کنند اجازه دهد از ممنوعیت تروریسم معاف شوند


صبح بخیر و خوش آمدید به Fox News First. در اینجا مواردی است که باید هنگام شروع روز بدانید

بایدن ادمین قصد دارد برخی از کارمندان ملکی افغانستان در دوران طالبان را از محدودیت های مربوط به ورود تروریسم به آمریکا معاف کند
بر اساس پیش نویس سند دریافت شده توسط فاکس نیوز ، دولت بایدن قصد دارد برخی از کارمندان دولت افغانستان که از سال 1996 تا 2001 در دولت طالبان کار می کردند را از ممنوعیت ورود به ایالات متحده در ارتباط با تروریسم معاف کند. دولت همچنان به عنوان بخشی از خروج آمریکا از افغانستان به جذب ده ها هزار افغان ادامه می دهد.

پیش نویس طرح اداره شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) ، که توسط فاکس نیوز بررسی شده است ، توضیح می دهد که چگونه وزارت امنیت داخلی قصد دارد یادداشتی را صادر کند که به کارمندان ملکی افغان که در دوران حکومت طالبان کار می کردند اجازه می دهد تا غیرقابل قبول بودن مربوط به تروریسم را معاف کنند. دلایل (TRIG) اگر آنها سایر شرایط و شرایط مورد نیاز را بررسی کنند.

TRIG افرادی را که عضو یک سازمان تروریستی هستند یا درگیر تروریسم بوده اند محدود می کند و این امر آنها را برای ایالات متحده غیرقابل قبول و غیرقانونی می کند. وب سایت USCIS می گوید تعریف فعالیتهای مرتبط با تروریسم “نسبتاً گسترده است و ممکن است به افراد و فعالیتهایی اشاره کند که معمولاً تصور نمی شود مرتبط با تروریسم باشند.” این بدان معناست که TRIG احتمالاً کسانی را که تحت رژیم طالبان کار می کردند ، از سال 1996 تا زمانی که ایالات متحده در سال 2001 به دلیل شکست القاعده پس از حملات 11 سپتامبر آن را کنار کشید ، حذف می کند.

در بیانیه ای که در توجیه این درخواست آمده است ، آمده است: “بسیاری از افرادی که قبل از اعلام امارت اسلامی افغانستان در 1996 در خدمت کارمندان دولت کار می کردند ، پس از اعلامیه نیز به کار خود ادامه دادند.” برخی این کار را تحت فشار یا در شرایط سخت دیگر انجام دادند. “

“برخی اقدامات سرکوبگرانه رژیم طالبان را از طریق تواناییهای بشردوستانه خود ، که اغلب در معرض خطر بزرگ شخصی هستند ، کاهش داده اند. برخی از این کارمندان دولتی بعداً در نیروی بین المللی کمک امنیت ، دولت ایالات متحده یا دولت افغانستان که تاسیس شد ، یا 22 دسامبر کار کردند. 2001 ، “او افزود. برای ملاحظه مطالب بیشتر در مورد داستان ما اینجا را کلیک کنیدبه

در رویدادهای دیگر:
– سناتورها هنگام خروج صدها مهاجر افغان از پایگاه های نظامی نگران شدند
– مجلس نمایندگان جمهوری خواه اختیارات کنگره را در مورد پذیرش پناهندگان بازگردانده و شرط آزادی مشروط DHS را حذف می کند.
– سناتور تام کاتن: اشتباهات پناهجویان بیدن – تأیید نامناسب ایالات متحده مشکلات زیادی ایجاد می کند
– مترجمی که به نجات بایدن در فرار از افغانستان کمک کرد می گوید طالبان رحم نمی کند
– Hannity: بایدن در برنامه ریزی برای کمک به طالبان با افزایش اقتصاد ، آمریکایی ها با شعارهای ضد جو مخالفت می کنند

جنوب غربی آمریکا مستقر در تگزاس به دستور واکسن بایدن احترام می گذارد با وجود مخالفت فرماندار
Southwest و American Airlines ، هر دو مستقر در تگزاس ، با وجود ممنوعیت جدید دستورات واکسن فرماندار گرگ ابوت ، همچنان به واکسن برای کارکنان خود نیاز دارند.

ناقضان فرمان اجرایی فرماندار ، که بر شرکت های خصوصی تأثیر می گذارد و به گفته وی مانع از دست دادن معیشت تگزاسی ها می شود ، ممکن است توسط واشنگتن پست مجازات شود. ابوت گفت ، واکسن همیشه باید برای تگزاسی ها داوطلبانه باشد.

اما رئیس جمهور بایدن همچنین فرمان متضاد فدرال را صادر کرده است که به زودی اجرایی می شود و شرکت های دارای بیش از 100 کارمند و همه کارکنان و پیمانکاران فدرال را ملزم می کند که کارکنان را واکسینه کرده یا تحت آزمایش قرار گیرند.

هم در ایالات متحده و هم در Southwest ده ها هزار کارمند وجود دارد.

گری کلی ، مدیرعامل Southwest روز سه شنبه در مصاحبه با CNBC گفت: “من هرگز طرفدار شرکت هایی نبودم که چنین حکمی را معرفی کنند.” اما دستور اجرایی پرزیدنت بایدن همه کارکنان فدرال و سپس همه پیمانکاران فدرال را پوشش می دهد که همه خطوط هوایی اصلی را تحت پوشش قرار می دهند تا 8 دسامبر واکسن اجباری ایجاد کنند ، بنابراین ما با آن مقابله می کنیم. ” برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنیدبه

در رویدادهای دیگر:
– ران جانسون به نویسنده بایدن ، وزارت دفاع ، که در دستور واکسن نظامی شک دارد ، نامه نوشت
– روی بیلبورد میدان تایمز ، بایدن به دلیل ضرب و شتم اجباری به خاطر COVID: “هی جو ، وقت کناره گیری است”
– قدرت واکسیناسیون می تواند منجر به خروج پلیس و آتش نشانان در مناطق شهری شود
– فائوچی می گوید همه گیری COVID-19 کنترل نشده است و 66 میلیون واکسینه نشده است

دفتر مرکزی جمهوری خواهان در ایالت آیووا در انتخابات ویژه ای که جمهوریخواهان برای ده ها سال انجام داده اند
جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان آیووا روز سه شنبه در یک انتخابات ویژه پیروز شدند و خواستار کرسی ای شدند که دموکرات ها برای ده ها سال در این کشور حضور داشته اند.

جان دونول ، 55 ساله ، کشیش و نماینده خدمات مالی ، پس از کسب حدود 60 درصد آرا ، ایالت آیووا هاوس 29 را از آبی به قرمز تغییر داد. این روزنامه نوشت که این پیروزی ، که دومین پیروزی در انتخابات ویژه جمهوریخواهان در هفته های اخیر است ، اکثریت 60-40 درصدی را در مجلس ایالتی به این حزب می دهد.

جف کافمن ، رهبر حزب جمهوری خواه در این کشور ، در بیانیه ای گفت: “آیووها پیام واضحی ارسال می کنند – آنها سیاست ها و دستور کار دموکرات های آیووا را به طور کامل رد می کنند.” او گفت که امیدوار است دولت ایالتی به “از بین بردن هرج و مرج ناشی از واشنگتن دی سی” کمک کند.

این صندلی زمانی خالی شد که وس برکنریج ، رئیس جمهور فعلی دموکرات ، که دانول را در سال 2020 شکست داد ، پس از استخدام در آکادمی اجرای قانون آیووا استعفا داد. دانول ، استیو مولان ، دموکرات ، معلم بازنشسته 82 ساله که عضو شورای شهر نیوتن است را شکست داد. برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنیدبه

در رویدادهای دیگر:
– سناتور وارن در “The View” مشکل دارد: پیش از انتخابات 2022 فیس بوک را پراکنده کنید و “سرقت واقعی رخ می دهد”
– رافنسپرگر گرجستانی پس از رای گیری قطع شده در منطقه فولتون رای می دهد: “راه طولانی در پیش است”
– مک آلیف می بالد که وقتی می گوید والدین باید چند کلمه داشته باشند ، “آموزش” ایجاد می کند
– فرماندار کریستی نوم: ما نمی توانیم به یک دولت بدهکار فدرال برای مراقبت از ما تکیه کنیم

برای بارگیری برنامه های FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

شما باید امروز بخوانید:
– گزارش پنتاگون نشان می دهد که روند اخلال در بین اعضای سرویس های فعال در حال بدتر شدن است
– اسناد نشان می دهد “دلیل خوبی وجود ندارد” که چرا پلیس در 6 ژانویه یک زن را کشت: دیده بان قضایی
– جو روگان دکتر سانجایا گوپتو را مجبور می کند اعتراف کند که CNN نباید درمان COVID را “کرم زدایی اسب” نامید.
– معترضانی که ادعا می کنند بایدن “در مرگ دسته جمعی دست داشته است” درب کاخ سفید را درنوردید
– درخواست دیلن روف برای تجدید نظر در استعفای خود رد می شود

آخرین عملیات FOX:
– دموکرات بلوف پلوسی را در یک ایمیل به رای دهندگان با یک سوال کلیدی فرا می خواند
– افزایش عظیم پرداخت های تامین اجتماعی می تواند عواقب مخربی داشته باشد
– این میلیاردر به آمریکایی ها هشدار می دهد که مراقب رسیدهای شما باشند
– QB افسانه ای برت فاور به دلایل اشتباه در سرفصل خبرها قرار دارد
– آیا Apple AirPods می تواند در نهایت جان شما را نجات دهد؟

برخی از کلمات کار

ویکتور دیویس هانسون چهارشنبه شب به تاکر کارلسون بپیوندید و به دموکرات ها در آستانه انتخابات میان دوره ای سال آینده هشدار دهید. وی در حمایت از این ادعا ، به دستورات بحث برانگیز رئیس جمهور بایدن و سیاستهای چپگرای افراطی اشاره کرد و گفت که آنها نهادهای آمریکایی را خورده اند-و در انتخابات میان دوره ای چیز خوبی برای او وجود نخواهد داشت.

هانسون به مجری برنامه “Tucker Carlson Tonight” می گوید: “یک مسابقه وجود خواهد داشت.” “منظور من این است که آیا این جوامع مکزیکی-آمریکایی در مرز یا محل زندگی من است ، یا مادران فوتبال که از آنچه در مدارس آموزش داده می شود عصبانی هستند ، این یک انقلاب از بالا به پایین نیست ، بیدار شده است. این یک انقلاب توده ای پوپولیستی است. ما این را خواهیم دید. در دوره های بعدی ، من فکر می کنم بسیاری از این موسسات از مواضعی که گرفته اند و خسارتی که وارد کرده اند پشیمان خواهند شد. “

هنوز وارد Fox News نشده اید؟ کلیک اینجا تا دریابید چه چیزی را از دست داده اید

اخبار فاکس’ برای مشاهده به صفحه بروید در حال حاضر در دسترس است و گزینه های ارائه دهندگان تلویزیون های پرداخت در منطقه خود را که کانال Fox News و Fox Business Network را پخش می کنند به بازدیدکنندگان ارائه می دهد.

Fox News First توسط جک دورشلاگ از Fox News گردآوری شده است. از اینکه اولین انتخاب خود را در صبح انجام دادید متشکرم! روز جمعه در صندوق پستی می بینیم.

دیدگاهتان را بنویسید