بایدن دومین بدترین رئیس جمهور تاریخ آمریکاست


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ نیوت گینگریچ، رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا و یک جمهوری خواه، روز سه شنبه جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا را «دومین بدترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا» خواند.

گینگریچ به فاکس نیوز گفت: «فکر نمی‌کنم منصفانه باشد که بگوییم او (یدن) بدترین رئیس‌جمهور است. فکر می‌کنم بوکان هنوز آن عنوان را دارد که ما را به جنگ داخلی سوق داد. اما منصفانه است که بگوییم بایدن ممکن است دومین بدترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا باشد، حداقل از نظر تأثیر ویرانگر.

وی با انتقاد از اقتصاد آمریکا و سیاست خارجی دولت بایدن گفت: اولاً شما نمی توانید شیر خشک نوزاد را پیدا کنید، نمی توانید پول بنزین را بپردازید و نمی توانید غذا بخرید و جنایت مضحک نیست. در شهر خود بزرگ شوید. اما ثانیاً، کاخ سفید واقعیت را درک نمی کند، جهان، “جهان بسیار گران و خطرناک است، و بایدن نمی داند در اطراف او چه می گذرد.”

نظرسنجی‌های اخیر در ایالات متحده نشان می‌دهد که تنها یک چهارم رأی‌دهندگان آمریکایی مدیریت تورم بایدن را تأیید می‌کنند که این امر محبوبیت کم رئیس‌جمهور را تشدید می‌کند.

بر اساس یک نظرسنجی جدید IBS/Ipsus که در روز یکشنبه منتشر شد، تنها 28 درصد از رای دهندگان آمریکایی با عملکرد بایدن در مورد تورم موافق هستند و 27 درصد نیز با مدیریت او با افزایش قیمت بنزین موافق هستند.

بایدن در حزب خود بسیار بهتر عمل کرد، به طوری که 56 درصد از دموکرات ها مدیریت او را با تورم تایید کردند و 51 درصد نیز همین موضوع را در مورد قیمت بنزین گفتند.

در همین نظرسنجی، 37 درصد از پاسخ دهندگان عملکرد بایدن را برای بهبود اقتصادی تایید کردند، که در چند ماه گذشته نسبتاً باثبات بوده است، اگرچه نسبت به سال قبل 16 درصد کاهش داشته است. در ژوئیه 2021، 53 درصد بایدن عملکرد خود را در بهبود اقتصادی تایید کرد.

پس از خروج غیرقانونی و غیرمسئولانه نیروهای آمریکایی از افغانستان، محبوبیت بایدن از ماه اوت به شدت کاهش یافته است. در پایان ماه می (ماه گذشته)، بایدن کمترین میزان محبوبیت خود را با 36 درصد ثبت کرد.

نتایج جدید از محبوبیت بایدن منعکس کننده تأثیر مستقیم اقتصادی افزایش قیمت بنزین و مواد غذایی بر مصرف کننده آمریکایی است.

پایان پیام/