بایدن ثروتمند است بنابراین به تورم اهمیتی نمی دهد


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ یک قانونگذار ارشد جمهوری خواه دوشنبه شب در توئیتی از جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به دلیل افزایش «قیمت انرژی» و «تورم» انتقاد کرد.

تام کاتن، قانونگذار جمهوری‌خواه آرکانزاس در توییتی نوشت: «جو بایدن به تورم یا افزایش قیمت بنزین اهمیتی نمی‌دهد، زیرا او همدلی ندارد.» خانواده او از طریق معاملات مالی ثروتمند شدند».

میانگین قیمت بنزین در آمریکا چند روز پیش برای اولین بار در تاریخ این کشور به بیش از پنج دلار در هر گالن رسید. قیمت بنزین باعث شرمندگی بایدن و دموکرات های کنگره شده است.

در حالی که تنها 150 روز تا انتخابات میان دوره ای باقی مانده است، دولت بایدن، که نمی تواند در داخل و خارج کاری انجام دهد، بعید است که عملکرد اقتصادی خود را برای رای دهندگان آمریکایی که نگرانی اصلی آنها تورم است، بهبود بخشد.

ممکن است برای دموکرات‌هایی که می‌خواهند اکثریت محدودی را در انتخابات نوامبر کنگره حفظ کنند و با وجود اکثریت، نتوانسته‌اند دستور کار خود را در کنگره پیش ببرند، یک کابوس سیاسی باشد.


ویلیام گالستون، مدیر مطالعات حاکمیتی در موسسه بروکینگز، به ABC News گفت: “اقتصاد قطعاً یک مسئله مهم در سال جاری است. برای اولین بار پس از سال ها، تورم به یک مسئله اصلی برای رای دهندگان تبدیل شده است.”

جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده اخیراً به IBS News گفت که افزایش قیمت ها تنها یک خطر کوچک برای اقتصاد ایجاد می کند، اما او در مصاحبه ای با سینان در اوایل ژوئن اعتراف کرد که اشتباه کرده است.

علیرغم وعده جمعه گذشته بایدن مبنی بر اینکه دولت او هر کاری که در توان دارد برای کاهش قیمت ها انجام خواهد داد، روسیه حمله خود به اوکراین را تا حد زیادی عامل تورم دانست.

پایان پیام/