بازگشت معمار تحریم ها به وزارت خارجه آمریکا؛ این بار به نام مبارزه با فساد


وزیر امور خارجه آمریکا گفت: این پست که در روز جهانی مبارزه با فساد اعلام شد، مبارزه با فساد را در همه جنبه های دیپلماسی و کمک های خارجی ایالات متحده ترویج می کند.

بلینکن با استقبال از بازگشت نفیو گفت که او معتقد است که تجربه و تعهد او برای مبارزه با فساد و ارتقای مسئولیت‌پذیری برای تلاش‌های جهانی ما ارزشمند خواهد بود.

وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه اظهارات خود گفت که نفیو و تیمش همسویی دولت را در زمینه مسائل مرتبط با فساد تقویت خواهند کرد و با شرکای بین المللی برای پیشبرد سیاست ضدفساد واشنگتن همکاری خواهند کرد.

وی ادامه داد: «بخشی از این تلاش شامل اجرای اولین استراتژی ایالات متحده برای مبارزه با فساد توسط وزارت امور خارجه و پیشبرد تلاش ها از طریق اجلاس سران برای دموکراسی است، زیرا ما تمام منابع خود را برای پیشبرد برنامه مبارزه با فساد و احیای گسترده دموکراسی اختصاص می دهیم. برنامه.” ما داریم

بلینکن افزود: او از مرکز سیاست جهانی انرژی دانشگاه کلمبیا به وزارت خارجه آمریکا باز می گردد. ریچارد قبل از کار در دانشگاه کلمبیا به عنوان معاون فرستاده ویژه ایالات متحده در امور ایران، معاون اول هماهنگ کننده سیاست تحریم ها در وزارت امور خارجه ایالات متحده و مدیر امور ایران در ستاد امنیت ملی فعالیت می کرد.

وی با اشاره به تجربه Nepheo گفت: من به او خوش آمد می گویم و منتظر کار او و تیمش در این موضوع مهم هستم.

رابرت مالی، برادرزاده ریچارد، معاون سابق نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، تیم مذاکره کننده آمریکا را ترک کرد.

در آن زمان نفیو در حساب توییتر خود نوشت: من در تاریخ 6 دسامبر (15 آذر) تیم آمریکا را به دلیل اختلاف نظر واقعی در مورد سیاست ترک کردم و هفته گذشته وزارت خارجه آمریکا را ترک کردم.

وی گفت: اگرچه بسیاری از مردم توصیف مناسبی از دیدگاه و سوابق من ارائه نکرده‌اند، اما به دلیل ماهیت بحث‌ها در وین، فعلاً نمی‌خواهم جزئیات بیشتری را به صورت عمومی اعلام کنم.

برادرزاده گفت اگر در آینده نقش دیگری در دولت آمریکا برای او در نظر گرفته شود، افتخار خواهد کرد، اما در حال حاضر او می خواهد به تدریس بازگردد.

وبسایت ان بی سی نیوز نوشت: تیم مذاکره کننده آمریکایی در وین اخیرا تغییر کرد و ریچارد نفف یکی از اعضای اصلی هیات آمریکایی به دلیل اختلاف با رابرت مالی، تیم را ترک کرد.

بر اساس این گزارش، برادرزاده ریچارد قرار است سمت دیگری را در وزارت خارجه آمریکا به عهده بگیرد.

ریچارد نفیو به مدت 10 سال مسئول امور ایران در کاخ سفید و معاون هماهنگ کننده سیاست تحریم ها در وزارت امور خارجه آمریکا بود، به ویژه در دوره باراک اوباما که تحریم های ضد ایرانی او را به عنوان یک معمار مشهور کرد. تحریم های ایران

او در کتاب «هنر تحریم ها» می گوید آنچه شکست تحریم ها را تعیین می کند، میزان تحمل کشورهای هدف در برابر تحریم ها است.

نفیو یکی از اعضای سابق و فعلی تیم مذاکره کننده ایالات متحده در مذاکرات برجام، محقق ارشد در دانشگاه کلمبیا و تحلیلگر ارشد در موسسه بروکینگز است.