بازگشایی معابر موقت مرزی یکی از خواسته های مردم منطقه آزاد سقز و بانه است/ بانه و مریوان هنوز از چارچوب کاغذبازی و گفتار درمانی خارج نشده است.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش کُردتودی، بهزاد رحیمی نماینده مردم سقز و بانه در شورای اسلامی شهر کردستان که با حضور آیت الله رئیسی رئیس جمهور کشورمان در استانداری کردستان برگزار شد، گفت: آقای رئیس جمهور ضمن خیر مقدم به شما و هیئت دولت در استان کردستان از اولین صبح که در محضر جنابعالی بودیم امیدی در بین مردم سقز و سننداز وجود دارد و امیدواریم دو قولی که در سکاگه برای بازگشایی مرز سیف و بهره برداری از فرودگاه ساکاج دادید. هر چه زودتر محقق شود

وی بیان کرد: یکی از مشکلات اساسی استان کردستان اشتغال جوانان است و در این زمینه وضعیت خوبی نداریم و به دلیل عدم سرمایه گذاری به ویژه در صنعت، امیدواریم تسهیل کنید. ورود شرکت های سرمایه گذاری به کردستان

وی گفت: یکی از مطالبات جدی ما استفاده از ظرفیت مرزی است که در بحث کولبری و سیستم سوء استفاده از آن دغدغه جدی است.

رحیمی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مطالبات مردم ساکوز و بانه بازگشایی گذرگاه های موقت مرزی است که امیدواریم با نظارت کامل دولت بازگشایی شود.

به گفته نماینده مردم بانه و سقز در شورای اسلامی؛ یکی دیگر از درخواست های مردم که امیدواریم مورد بررسی قرار گیرد، موضوع معیشت روحانیون اهل سنت کردستان است.

وی در پایان گفت: در حوزه آموزش و پرورش استان کردستان کمبود شدید نیروی انسانی وجود دارد و برای افزایش ظرفیت قبولی در آزمون ها و دانشگاه فرهنگیان توجیه داریم.


بانه آزاد و منطقه مریوان هنوز از چارچوب بازی های کاغذی و گفتار درمانی حذف نشده اند

سید مهدی فرشادان نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران نیز گفت: آقای رئیس جمهور شما رئیس جمهور مردمی، انقلابی و اصلاح طلب هستید چرا که از مردم عذرخواهی می کنید و با جان و دل در روستاها شرکت می کنید. . شما جلسات تشریفاتی را در اولویت قرار می دهید اما این به تنهایی کافی نیست و بدانید که همه روسای جمهور در بحث کولبران به کردها قول دادند و ما منتظر صداقت و اقدام شما هستیم.

وی با بیان اینکه برای توسعه زیرساخت های کردستان از نظر راه های روستایی، بین شهری و راه آهن اعتبارات خاصی نیاز است، گفت: اگر به عقب برگردیم در دولت های گذشته عده ای خواستار افتتاح پروژه راه آهن بودند که این پروژه به سرانجام نرسید.

وی گفت: به جاده های کردستان می گویم کشتارگاه و قصابی چون روزی نیست که مرگ را نبینیم و آخرین نمونه آن فوت استاد ستاره است و در ده سال اخیر 3500 نفر جان باخته اند. جاده های کردستان ادامه دارد.

فرشادان افزود: فرودگاه سننداز – تهران به دلیل اینکه کنترل پروازهای کردستان بر عهده دولت نیست، مشکل ساز شده است.

وی ادامه داد: آقای رئیسی اگر نمی توانید به حومه شهر سننداز مراجعه کنید دستور دهید بیکاران و دستفروشان را جمع آوری کنند چرا که اقتصاد کردستان نیاز به جراحی فوری دارد.

نماینده مردم سنندج در مجلس تاکید کرد: آقای رئیس جمهور به کوه آبیدر سنندج نگاه کنید، کابین ایشان سال هاست که نیاز به سرمایه گذار دارد و امیدواریم آن را به یادگار استان خود تبدیل کنید. پتانسیل گردشگری برای توسعه آن به عنوان یکی از شرکت های سرمایه گذاری.

وی ادامه داد: آقای جیبنده، عدم حضور کردها و اهل سنت در دستگاه های دولتی، دولت مردم شما نیست و برخی نمی خواهند دولت شما یک دولت انقلابی و جهادی باشد.

برای ساخت بیمارستان 100 تختخوابی در کامیاران دستور خاصی لازم است، «مردم دیواندره گلایه دارند که نظام فرصت است، در انتخابات حاضر می شوند، اما اساساً در انجام آن مردد هستند. از طبیعت منحصر به فرد دیواندره و دامداری.” شاید منبع گوشت قرمز کشور باشد اما از کشتارگاه این شهر دوری کنید!

وی یادآور شد: بانه و منطقه آزاد مریوان می توانند دریچه جدیدی برای تجارت و صادرات به کردستان عراق بگشایند اما هنوز از چارچوب کاغذبازی و گفتگو درمانی خارج نشده است.

فرشادان در پایان گفت: این سفر در ذات خود خوب است و فانوس را برای افزایش روشنایی نگه دارید، نگذارید خاموش شود.

انتهای پیام/