بادی تاک و اختلالات تیروئید

غده تیروئید یکی از غدد درون ریز بدن است که در یک سوم پایینی گلو و بالای شکاف ترقوه قرار دارد. غده تیروئید مسئول متابولیسم است که شامل میزان انرژی شما، مقدار خواب مورد نیاز در شبانه، میزان سوخت و ساز خوب مواد غذایی و میزان ذخیره آن غذا به عنوان چربی است. همچنین در باروری و عملکرد جنسی نقش دارد. تیروئید در ارتباط با هیپوفیز و هیپوتالاموس که در مرکز مغز قرار دارند عمل می کند. در طب غربی، عملکرد تیروئید با آزمایش خون که سطح هورمون ها را تعیین می کند، اندازه گیری می شود. سندرم کوشینگ، کم کاری تیروئید هاشیموتو، بیماری گریو، دی کوئروین (تیروئیدیت تحت حاد) و گواتر برخی از تشخیص های مشکلات تیروئید هستند.

هورمون ها.

غده تیروئید چندین هورمون تولید می کند که به نوبه خود با هورمون های تولید شده توسط هیپوفیز و هیپوتالاموس تعامل دارند. تیروئید T3، T4 و کلسی تونین ترشح می کند، در حالی که هیپوفیز TSH و هیپوتالاموس TRH ترشح می کند. این هورمون ها در جریان خون از طریق یک حلقه بازخورد منفی با یکدیگر تعامل دارند و متابولیسم را در بدن کنترل می کنند. علاوه بر این، این هورمون ها با سایر هورمون ها و مواد موجود در بدن تعامل دارند و بر رشد، عملکرد جنسی و سلامت استخوان ها تأثیر می گذارند.

اختلال عملکرد تیروئید.

اختلال عملکرد تیروئید در دسته کم کاری تیروئید یا پرکاری تیروئید قرار می گیرد. اختلالات پرکاری تیروئید به دلیل افزایش یا تولید بیش از حد T4 و T3 است. علائم شامل افزایش ضربان قلب، بی خوابی، تعریق بیش از حد، اسهال و کاهش وزن است. اختلالات کم کاری تیروئید به دلیل کاهش تولید T3 و T4 است و منجر به افزایش وزن، خستگی، خواب طولانی مدت، ریزش مو و احساس سرما در بدن می شود.

اتیولوژی

اطلاعات کمی در مورد علت دقیق اختلال عملکرد تیروئید وجود دارد. در برخی موارد، علت خودایمنی است. در برخی دیگر، تغییرات ناشی از زایمان دخیل است. با این حال، تئوری های جدیدتری در حال ظهور هستند، برخی به رژیم غذایی و آلرژی ها، برخی به شرایط ارثی ژنتیکی اشاره می کنند، و برخی شامل کمبود ویتامین ها و مواد معدنی هستند.

تشخیص.

از آنجایی که هورمون‌های تیروئید بر بسیاری از سیستم‌های دیگر بدن تأثیر می‌گذارند، اختلال عملکرد تیروئید باید در اسرع وقت شناسایی و برطرف شود. متأسفانه، بسیاری از آزمایش‌های خون به اندازه کافی برای تشخیص مؤثر اختلال تیروئید حساس نیستند تا زمانی که وضعیت بیمار به حدی شدید شود که نیاز به دارو داشته باشد. بسیاری از افراد در محدوده هورمونی “کم نرمال” پانل تیروئید علائم ناتوان کننده ای را گزارش می کنند که باعث آزمایشات و معاینات پزشکی بیشتر می شود که هزاران دلار هزینه دارد. برای برخی دیگر داروهای ضد افسردگی یا داروهای دیگر تجویز می شود.

اختلال عملکرد تیروئید و BodyTalk.

BodyTalk یک شاخه نسبتا جدید از پزشکی انرژی است. BodyTalk که خود یک پزشکی کامل است، از دانش بسیاری از شاخه‌های پزشکی، از جمله طب سنتی چینی، درمان کرانیوساکرال، روان‌شناسی، درناژ لنفاوی و کایروپراکتیک، علاوه بر شاخه‌های علوم اعصاب و روان‌شناسی اعصاب پزشکی غربی استفاده می‌کند. BodyTalk از خرد ذاتی بدن از طریق بیوفیدبک عصبی عضلانی استفاده می کند تا مشخص کند که کجا ارتباط داخلی از بین رفته است. سپس مدارهای انرژی را مجدداً برقرار می کند و اطلاعات را ذخیره می کند، دقیقاً مانند یک سند در رایانه خود.

در BodyTalk، کل مجموعه بدن-ذهن مورد توجه قرار می گیرد. بنابراین، اگر بیمار اختلال عملکرد تیروئید را تجربه می کند، به ترتیب خاصی که عقل طبیعی بدن تعیین می کند باید به آن پرداخته شود تا ارتباط ناکارآمد برقرار شود و باعث بهبودی شود.

این بدان معنی است که اگر بیمار خاص به دلیل یک ویژگی ارثی ژنتیکی اختلال عملکرد تیروئید را تجربه می کند، این همان چیزی است که در جلسه BodyTalk به آن پرداخته می شود. از سوی دیگر، اگر علت اختلال عملکرد تیروئید مربوط به آلرژی به غلات باشد، این همان چیزی است که مورد توجه قرار خواهد گرفت. مثال‌های دیگر ممکن است پیوندهایی به رویدادهای آسیب‌زای خاص، تقویت و تقویت گردش خون یا اعصاب، یا چیزی به ظاهر نامرتبط، مانند پیوند به یک عضو بدن باشد. اغلب، چندین پیوند اولیه قبل از پیوند به یا از سطوح تیروئید ضروری است، زیرا بدن باید قبل از انجام آن ترمیم خاص آماده شود. گاهی اوقات، تیروئید باید در طی چندین درمان مورد توجه قرار گیرد تا بتواند عملکرد خود را بازیابی کند. با این حال، با توجه به درمان جایگزین – مادام العمر درمان مدوله شده دارویی، جراحی – BodyTalk موثرترین، کارآمدترین، مقرون به صرفه ترین و ایمن ترین جایگزین موجود است.