این ایرانی به اتهام تلاش برای قاچاق صدها پوند هروئین به ایالات متحده دستگیر شد


آژانس مبارزه با مواد مخدر روز چهارشنبه اعلام کرد که یک مرد ایرانی هفته گذشته در کنیا پس از ادعای توطئه برای قاچاق حداکثر 400 کیلوگرم هروئین در ایالات متحده دستگیر شد.

ملک محمد بلوچزهی 38 ساله در 9 اکتبر به آمریکا تحویل داده شد و روز سه شنبه در برابر سارا نتبورن قاضی دادگاه ایالات متحده حاضر شد. او با یک نقطه توطئه برای واردات هروئین به ایالات متحده و یک امتیاز برای توزیع هروئین برای واردات به ایالات متحده روبروست.

دادستان منطقه جنوبی نیویورک در ایالات متحده گفت: “هزاران مایل دورتر ، ملک بلوچزهی واردات مقادیر زیادی هروئین به ایالات متحده را تنظیم کرد و ظاهراً ویرانی ناشی از مواد مخدر وابسته به مواد مخدر را پس از فرود در سواحل ما نادیده گرفت.” دامیان ویلیامز روز چهارشنبه در بیانیه ای گفت:

والدینی که فرزندان خود را به دلیل مسمومیت با زنگ خطر در مورد مسمومیت با فنتانیل در مورد قرص های تقلبی از دست داده اند

بلوچزهی قرار است تدوین برنامه خود را در اکتبر 2019 آغاز کند و با افراد برای قاچاق مت آمفتامین به استرالیا و هروئین در ایالات متحده ملاقات کند.

بر اساس شکایت جنایی که روز سه شنبه در دادستانی منهتن فاش شد ، بلوچزهی به جای قاچاقچیان مواد مخدر در واقع با یک مامور مخفی DEA و یک منبع معتبر که برای DEA کار می کرد ملاقات کرد.

بلوچزهی قرار است در اکتبر 2019 فیلم های محرمانه DEA از کارخانه مواد مخدر ارسال کند.

بلوچزهی در تماس تلفنی به یک منبع محرمانه گفته است: “ما رنگ سفید داریم. ما قهوه ای داریم. ما کریستال داریم ، شیشه. هر چه می خواهید.”

تقریباً 28 درصد از مرگ و میرهای ناشی از مصرف بیش از حد مواد مخدر در سال 2019 شامل هروئین بود.
ضبط (CDC)

در دسامبر 2019 ، DEA 16000 دلار به حساب بانکی در اندونزی کنترل بلوچزهی در ازای دو کیلوگرم هروئین واریز کرد.

بر اساس الگوی دو کیلویی ، بلوچزهی در مورد ارسال 400 کیلوگرم هروئین به ایالات متحده بحث کرد.

بلوچزهی در صورت محکومیت یکی از دو موردی که با وی روبرو است ، می تواند به حداقل 10 سال زندان یا حداکثر حبس ابد محکوم شود.

برای بارگیری برنامه های FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

بحران مواد افیونی در دهه های اخیر منفجر شده است و مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد مواد مخدر از سال 1999 تا کنون شش برابر شده و به 50 هزار نفر در سال 2019 رسیده است.

حدود 28 درصد از مرگ و میرهای ناشی از مصرف بیش از حد مواد مخدر در سال 2019 شامل هروئین بود و آخرین موج بحران ناشی از سنتز فنتانیل تریاک بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید