اینکه در زلزله جاهدان خانه ها ویران شده است، صحت نداردساعت: 21:30
تاریخ انتشار: 1301/06/10
کد خبر: 1894417

انتشار تصاویری در فضای مجازی از خانه های تخریب شده در زلزله زاهدان نگرانی عمومی را برانگیخته است اما به گفته مسئولان زلزله 3.5 ریشتری امروز خسارتی در پی نداشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به نقل از عصرمون ، پس از زلزله 3.5 ریشتری ظهر امروز در زاهدان، تصاویری از تخریب منازل و ریزش دیوارهای منازل به ویژه در حاشیه شهر منتشر می شود. موضوعی که باعث تحریک شهروندان شده است

وی در تماس خبرنگار ما با علیرضا شهرکی مدیرکل ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان درباره صحت این ماده گفت: تخریب دیوارها و منازل در اثر زلزله صحت ندارد.

از ابتدای وقوع این زمین لرزه تیم های ارزیاب به مناطق مختلف اعزام شده و در حال حاضر در حال رصد و شناسایی خسارات احتمالی هستند و تاکید کردند: گزارش رسمی مبنی بر تخریب منازل به ویژه در حاشیه شهر دریافت نکرده ایم. اعلام نشده انتشار تصاویری که با روح و روان مردم بازی می کند و بازنشر آن در فضای مجازی اقدام شایسته ای نیست و تا کنون به فضل الهی چنین موردی گزارش نشده است.

فریبرز رشیدی رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز ساعاتی پیش در گفت و گو با خبرنگار ما با بیان اینکه خوشبختانه این زمین لرزه تلفات جانی نداشته است، گفت:

زمین لرزه ای به بزرگی 3.5 ریشتر ساعت 13:17 روز پنجشنبه نهم شهریور در عمق 10 کیلومتری زاهدان به وقوع پیوست. کانون زمین لرزه در 24 کیلومتری جاهدان و 80 کیلومتری میرزاوه است. ،

انتهای پیام/