ایلان ماسک پس از افزایش پیشتازی جف بزوس به عنوان ثروتمندترین مرد جهان ، او را مسخره می کند


ایلان ماسک به وعده خود مبنی بر ارسال مدال نقره برای جف بزوس عمل کرده است ، زیرا مدیرعامل تسلا از بنیانگذار آمازون پیشی گرفته و ثروتمندترین مرد جهان شده است.

پس از اینکه بزوس پیامی درباره غلبه بر سختی ها ارسال کرد ، ماسک نتوانست به توییتر بیاید.

“گوش دهید و باز باشید ، اما اجازه ندهید کسی به شما بگوید که شما کی هستید. این تنها یکی از بسیاری از داستانهایی بود که به ما نشان می داد که چگونه شکست خواهیم خورد.

بزوس در توییت خود افزود: “امروز ، آمازون یکی از موفق ترین شرکت های جهان است و انقلابی در دو صنعت کاملاً متفاوت ایجاد کرده است.”

کمی بعد از نیمه شب ، ماسک با ایموجی مدال نقره پاسخ داد ، که ماسک قول داد به بنیانگذار آمازون بفرستد در حالی که ارزش ماسک نزدیک به 30 میلیارد دلار بیشتر از بزوس است.

این توییت پس از آن منتشر شد که فاصله بین دو ثروتمندترین مرد جهان در هفته گذشته همچنان افزایش یافت ، تا حدی به دلیل ارزش گذاری جدید SpaceX به ارزش 100.3 میلیارد دلار. بیشتر دارایی های او همچنان به قیمت سهام تسلا وابسته است.

ایلان ماسک ، مالک تسلا ، به قول خود وفادار ماند و پس از آنکه جف بزوس ثروتمندترین مرد جهان شناخته شد ، مدال نقره ای برای او ارسال کرد.
عکس AP / Jae C. Hong ، پرونده

بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ ، ماسک دارای ثروت خالص 222 میلیارد دلار است ، در حالی که بزوس هنوز 191 میلیارد دلار است.

ماه گذشته ، ماسک هشدار داد که ممکن است باعث تحریک شود.

ماسک در ایمیلی به فوربس گفت: “من یک مجسمه غول پیکر شماره 2 به همراه یک مدال نقره به جفری بی ارسال می کنم.”

طبق گزارش بلومبرگ ، دارایی خالص ایلان ماسک 222 میلیارد دلار است ، در حالی که جف بزوس همچنان 191 میلیارد دلار است.
طبق گزارش بلومبرگ ، دارایی خالص ایلان ماسک 222 میلیارد دلار است ، در حالی که جف بزوس همچنان 191 میلیارد دلار دارد.
دیمیتریوس کامبوریس / گتی ایماژ برای بزوس زمین

این توییت جدیدترین نبرد عمومی بین دو ثروتمند جهان است.

ماسک و بزوس علاوه بر دوئل برای عنوان ثروتمندترین فرد جهان ، بر سر جاه طلبی های فضایی خود نیز جنگیدند.

تابستان امسال بزوس و شرکتش Blue Origin برای ارائه 10 دقیقه ای به فضای حومه پرواز کردند.

ایلان ماسک با تخمین 100.3 میلیارد دلار مقام اول را توسط SpaceX کسب کرده است.
ایلان ماسک با تخمین 100.3 میلیارد دلار مقام اول را توسط SpaceX کسب کرده است.
ماجا هیتیج / گتی ایماژ

ماسک از Blue Origin – و دیگر رقیب Gala Galactic – برای سرمایه گذاری زیاد در پرتاب های زیر مداری انتقاد کرده است ، که به گفته وی در مقایسه با چالش های رسیدن به مدار کم رنگ است.

در حالی که ماسک هنوز به فضا سفر نکرده است ، SpaceX اخیراً چهار فضانورد غیرنظامی را در سفری سه روزه به فضا فرستاد و آنها را با موفقیت به زمین بازگرداند-اولین ماموریت در نوع خود.

این دو شرکت در پشت صحنه در یک رقابت چند ساله برای قراردادهای دولتی ایالات متحده شرکت کردند.

جفری بزوس با شکایت رسمی به کمیسیون ارتباطات فدرال از آنها خواسته است تا طرح ماسک برای پرتاب ماهواره به مدار را رد کنند.
جفری بزوس با شکایت رسمی به کمیسیون ارتباطات فدرال از آنها خواسته است تا طرح ماسک برای پرتاب ماهواره به مدار را رد کنند.
oe Raedle / گتی ایماژ

در آوریل ، ناسا قرارداد 2.9 میلیارد دلاری با SpaceX منعقد کرد و از پیشنهاد Blue Origin خارج شد.

و ماه گذشته ، شرکت بزوس از آژانس فضایی شکایت کرد و مدعی شد که این قرارداد به طور ناعادلانه به شرکت ماسک واگذار کرده است.

ماسک در پاسخ گفت که Blue Origin بزوس باید زمان بیشتری را صرف طراحی و ساخت موشک و زمان کمتری برای شکایت از اسپیس ایکس کند.

“اگر شما لابی می کنید [and] وکلا می توانند دریافت کنند [you] در مدار خواهد بود بزوس در پلوتو [right now]ماسک در واکنش به توییتر نوشت:

در همین حال ، Blue Origin در هفته های اخیر یک اینفوگرافیک منتشر کرده است که موشک Starship SpaceX را خطرناک توصیف کرده و هشدار داده است که “یک موشک پرتاب کننده است که هرگز به مدار نرفته و هنوز در حال برنامه ریزی است”.

به طور جداگانه ، آمازون متعلق به بزوس ، با شکایت از SpaceX به کمیسیون ارتباطات فدرال ، از تنظیم کننده درخواست کرد تا برنامه این شرکت برای پرتاب ماهواره های بیشتر را به عنوان بخشی از تجارت اینترنتی ماهواره ای خود رد کند.

ماسک در عوض بزوس را مورد تمسخر قرار داد ، که تابستان امسال از مدیرعامل آمازون استعفا داد.

“معلوم شد که بسوس است [sic] بازنشسته شد تا بتواند به طور تمام وقت علیه SpaceX شکایت کند … ” ماسک در توییتر نوشت: اوت – نام بزوس را اشتباه نوشت ، در عوض کلمه اسپانیایی را برای “بوسه” نوشت.

بزوس برنامه های استعمار مریخ را که یکی از اهداف اصلی SpaceX بود ، به سخره گرفت.

بزوس گفت: “دوستان من که می خواهند به مریخ بروند ، به من لطف کنید و ابتدا به مدت یک سال به بالای قله اورست بروید و ببینید آیا آن را دوست دارید زیرا این باغ در مقایسه با مریخ است.” SpaceNews در سال 2019دیدگاهتان را بنویسید