ایالات متحده آمریکا مانع اصلی لبنان برای اکتشاف منابع نفت و گاز است


هاشم صفی الدین گفت لبنان می تواند از همه فشارها مستقل بماند و آمریکا دلیل اصلی لبنان برای جلوگیری از استخراج ثروت و منابع نفتی است.

صفی الدین در مراسم یادبود حزب الله در حسینیه منطقه انصاریه گفت: دولت باید مرزها و مناطق درگیری خود را به طور رسمی و آشکار اعلام کند تا مقاومت لبنان اعم از ارتش و مردم گرد هم آیند. ایالت ها می خواهند.” یا نمی خواهند حقوق خود را از اعماق دریا مطالبه کنند.

رئیس شورای اجرایی حزب الله افزود: وحدت لبنان برای حل بحران ها و مشکلات سیاسی و اقتصادی پیش روی مردم کافی است. انتخاب مقاومت گزینه ای موثر برای لبنان برای حفظ ثروت و دستاوردهای خود است.

صفی الدین تاکید کرد: وقتی می خواهیم بحران های بزرگی مانند نفت و گاز را حل کنیم، برای حل همه مشکلات نیازمند همبستگی و مشارکت هستیم و همیشه این را می خواهیم. ما مقاومت قوی و سنگینی را آغاز کرده ایم زیرا اولویت ما همیشه مقاومت خواهد بود. امروز حل مشکلات اقتصادی یکی از اولویت هاست و ترکیبی را می طلبد و ما برای حفظ کشورمان در همه چیز به آن نیاز داریم.

وی گفت: مواضع خوبی از مسئولان و نمایندگان مستقل جدید شنیده ایم اما این امر مستلزم اجرا و اقدام است.

در همین حال، میشل عون، رئیس جمهور لبنان نسبت به هرگونه فعالیت رژیم صهیونیستی در منطقه مورد مناقشه هشدار داده و آن را اقدامی خصمانه خوانده است.

ژان گفت: «مذاکرات درباره تعیین مرزهای دریایی ادامه دارد و هرگونه اقدام یا فعالیت در منطقه مورد مناقشه تحریک آمیز و خصمانه تلقی خواهد شد».